«Все це схоже на сильний грип»: Ольга Навроцька та Фагот розповіли про перебіг COVID-19
«У нас другий тиждень і ми не розслабляємося».
Д

изайнерка Ольга Навроцька разом із коханим, музикантом Олегом Михайлютою вже близько 2-х тижнів борються з COVID-19. Ексклюзивно для JS пара поділилася деталями перебігу хвороби та порадила дотримуватися рекомендацій спеціалістів, а не одне одного, адже вплив недуги занадто індивідуальний.

«Все почалося з кашлю у Олега і температури 37,4. За кілька днів температура піднялася й у мене. Перші дні нас ламало як при сильному грипі. Олег поїхав до терапевта, зробив знімок легенів і здав тест у клініці «Добробут». Легені були чисті. Я, в свою чергу, викликала Dila і здала тест.

Маю зізнатися, сумнівів у тому, що це COVID-19 не було.

Усі навколо радили робити КТ. Я відмовлялася, адже це зайве опромінення. Я багато читала про те, що робити комп’ютерну томографію відразу не варто. Ми почали пити ударні дози вітаміну C, D, цинку і кілька разів збивали температуру парацетамолом. Поки чекали на результати, знайшли хорошого лікаря. Він прослухав легені, перевірив сатурацію, виписав нам підтримуючі ліки і порадив пити багато чистої теплої води. Окрім того, він додав: враховуючи, що ліків від COVID-19 немає, лікувати треба симптоматику і стежити за перебігом хвороби.

КТ варто робити тільки тоді, коли в цьому дійсно є необхідність. І краще на другому тижні хвороби.

Знову ж таки, якщо є необхідність. Вірусна пневмонія може бути у всіх, але вона проходить сама, і не обов’язково переходить в бактеріальну. Ось за цим треба стежити разом з лікарем. Ось ми і стежимо.

На другому тижні у мене почався синусит і стало складно дихати. Виявилося, що це м’язеві спазми. Слабкість є, але вже менша. Іноді присутнє відчуття, що погано міркуєш. Але вже теж рідше. У Олега пропав нюх. Загалом все це схоже на сильний грип. У нас другий тиждень і ми не розслабляємося. Розслабимося на третьому. Моя порада: шукати правильного лікаря, не панікувати і не читати, як це проходить у інших. Тому що все дуже індивідуально», — прокоментувала ситуацію Ольга Навроцька.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: