«Вставай, бери та роби»: інтерв’ю з продюсером Ігорем Голубчиком — одеситом, який підкорює США
Про організацію благодійних концертів для підтримки України, зустріч Kalush Orchestra зі Шварцнеґґером та інсайти побудови кар'єри за кордоном — ексклюзив JS.

Ігор Голубчик

Одесит Ігор Голубчик, продюсер Resilience Entertainment Group, понад 30 років живе в США. Саме його компанія стала провідником для українських артистів у Північну Америку. Про знайомства з впливовими людьми, закулісся благодійних концертів і власні інсайти для побудови кар’єри за кордоном — ексклюзивне інтерв’ю для JS. 

Про зв’язки з впливовими людьми в США та їхню допомогу для України

В Америці я живу понад 30 років. У мене ніколи не було мети спеціально заводити знайомства чи зв’язки із впливовими людьми, але зізнаюся (нехай це прозвучить претензійно): завжди була мета самому таким стати. Я маю на увазі не знаменитим та багатим, а саме впливовим.

Бути впливовим не обов'язково означає бути знаменитим та багатим і навпаки. Чомусь я завжди так собі це розумів, ще з юності.

Із Сергієм Кислицею — постійним представником України при ООН

Зрозуміло, щоб робити щось корисне і хороше для інших, не обов’язково бути ні впливовим, ні знаменитим, ні забезпеченим. Але погодьтеся, маючи вплив та ресурси, можна досягати інших масштабів. Так складається, що на моєму шляху траплялися і продовжують траплятися знайомства із впливовими людьми в різних сферах: від мистецтва та літератури до шоу-бізнесу та політики.

Якимись із таких знайомств я дуже дорожу, до якихось байдужий, якісь навмисно втратив. Усі ті, ким дорожу, надають неоціненну підтримку Україні.

Із супермоделлю Аліною Байковою

Про зустріч Kalush Orchestra з Арнольдом Шварцнеґґером

Відверто кажучи, це сталося спонтанно, ми не планували заздалегідь. Із нашою місцевою знімальною групою зв’язався один із помічників Арнольда. Сказав, що знає, що гурт Kalush Orchestra у місті, й Арнольд запрошує заїхати до нього додому — ось просто протягом кількох годин. Що ми і зробили. Я вважаю, це був дивовижний момент.

Kalush Orchestra та Арнольд Шварцнеґґер

Арнольд зустрів нас по-голлівудськи. Спочатку показався вдалині під аркою на тлі гір разом зі своїм домашнім улюбленцем — осликом Лолою, яка, як вірний пес, слідує за ним по п'ятах і живе в будинку. А потім вийшов до нас вітаючи.

Варто відзначити, що Арнольд тепло привітався із кожним окремо, потиснувши руку і дивлячись у вічі. Було сказано багато слів на адресу України, мужності та завзятості українського народу та українських воїнів.

А також розповів, що його вразило те, як гурт Kalush Orchestra переміг на «Євробаченні–2022». Виявилося, він дивився конкурс і був натхненний цією перемогою.

Я зі свого боку подякував Арнольдові за його відеозвернення, записане на підтримку України, і сказав про те, наскільки важливими є подібні звернення таких знаменитих людей. Хлопці подарували Арнольдові рожеву панаму. Він із задоволенням її одягнув і фотографувався з усіма. Складно повірити, що йому 75 років. Арнольд у чудовій формі і має чудовий вигляд.

Про механізм співпраці з українськими артистами під час проведення благодійних концертів

Мені здається, сама механіка організаційної роботи особливо не змінилася. У нас багато років тісні стосунки і з артистами, і з менеджментом, і з лейблами. Ми постійно спілкуємося та плануємо на роки вперед. Безумовно, змінилася загальна картина: зараз артисти, музиканти, балет розкидані по Україні, Європі та навіть Америці.

Ускладнилася логістика та, відповідно, її координація. За замовчуванням, однією з умов як і з мого боку, так і з боку артистів зараз є те, що гастролі є благодійними. По суті, тут навіть нема про що спеціально домовлятися. Усі, з ким ми працюємо, вважають так само.

Із Тіною Кароль та повноважним Послом України у США Оксаною Маркаровою

Про концерт, що найбільше запам’ятався за період повномасштабної війни

Кожен концерт запам’ятовується по-особливому. Такої згуртованості і таких емоцій, як зараз, раніше не було. Там і смуток, і сльози, і радість, і єднання, і віра в перемогу. Нещодавно в Монреалі була величезна кількість українських прапорів. Їх і так завжди багато, але саме на одному концерті їх було дуже багато.

Про глядачів на концертах

Звичайно, багато наших, можна сказати, більшість. Але й американці та європейці теж приходять, причому самі, а не через те, що друзі-українці тягнуть із собою.

Про результати проведення благодійних івентів

Ми зараз працюємо над візуальною хронологією, за допомогою якої можна було би наочно це показати, адже за ці місяці з лютого стільки всіма було зроблено і робитися далі. Перегляньте звіти благодійних організацій, з якими ми працюємо: Help Heroes of Ukraine, Revived Soldiers Ukraine, Gate.org та інші.

Там і дрони, й автомобілі, і військове екіпірування, і ліки, і реабілітація, і протезування, і багато іншого.

Багато хто збирає кошти, волонтерить, допомагає, організовує. Концерти — лише одна частина спільних зусиль. Якісь зусилля призводять до збору кількох тисяч доларів на концерті. Як-от Our Battalion Canada, які купують дрони для 503-ї морської піхоти. На якихось 15–20 тисяч із концерту, які ми передаємо, можна купити відразу кілька пікап-траків або робота-розміновувача. А деякі благодійні заходи дозволяють зібрати сотні тисяч за вечір, і це покриває протезування та реабілітацію солдата.

Про досвід у сфері продюсування у США та головні інсайти щодо побудови кар’єри за кордоном

Ох… Уже 24 роки працюю… Нормальні люди не мають стільки нервів, як у мене. Знаєте, гасла чи там мотиваційні промови — це все, звичайно, добре, але від цього немає жодної користі, якщо немає драйву в людини, а драйв іде зсередини. Хочеш чогось досягти, вистачить читати чиїсь слова, гортати інстаграм і дивитися на чуже життя.

Вставай, бери та роби. Доти, доки не вийде. І нікого не слухай, роби сам свою справу. Ось і компанію я перейменував згодом на Resilience, і навіть тату в мене таке є на руці.

Повернувшись після дуже складного туру, виснажений і розчавлений, я просто з аеропорту поїхав у тату-салон і набив собі це слово. Не як гасло, а як нагадування самому собі: тебе ламали, знищували, кидали, але ти не здався і не здасися, і всі проблеми вирішиш, з усіх найскладніших ситуацій вирулиш, помилки виправиш, що треба поправити — поправиш, кого треба покарати — покараєш. Головне — те, що ти віриш у себе.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: