«Використовуйте санкції»: Оля Полякова розпитала Дмитра Карпачова про виховання дітей
Подивилися прямий ефір співачки із психологом та виділили 4 основних правила.

Як почуття нудьги може бути корисним і чому вам слід попросити вибачення у дітей? Днями співачка Оля Полякова і психолог Дмитро Карпачов провели спільну трансляцію на тему «Доньки-матері на карантині — стрес чи можливість?». Під час прямого ефіру вони обговорили основні правила виховання. Ділимося з вами! 

Навчіть дітей відповідати за свої слова

 

Наприклад, якщо дитина просить собаку, то варто відразу дати їй зрозуміти, хто його вигулюватиме. Якщо потім дитина відмовлятиметься це робити, говоримо: «Що ж, я погуляю з собакою, але повернуся без неї». Улюбленця на якийсь час можна віддати на перетримку, а коли діти одумаються — забрати його назад.

Батьки, пам’ятайте: ви не аніматори

 

Досить ламати голову, чим же зайняти своє дитя під час карантину. Нудьга — дуже корисна річ. Саме в цьому стані дитина може поміркувати про те, чого вона хоче, чим би вона хотіла займатися, а чим ні. Коли мій син каже: «Тату, мені нудно», я пропоную йому зіграти в шахи або почитати книгу. Якщо він відмовляється, я пропоную просто посидіти й поскучати. Тоді цікаві заняття з’являються миттєво.

Відмовтеся від думки, що кричати на дітей — нормально

 

Ми навіть дозволяємо собі дати їм запотиличника, знаючи, що вони слабші за нас і не можуть дати відсіч. Це дуже нечесна позиція стосовно дітей. Якщо раптом ви підвищили голос на дитину, обов’язково попросіть вибачення. Так ви покажете їй свою повагу та визнаєте те, що вчинили неправильно.

Не повторюйте одне й те саме більше трьох разів

 

Ви звертаєтеся один раз. Якщо дитина не чує, ви підходите, кладете руку на плече і чекаєте, поки вона подивиться вам в очі. Кажете це вдруге. Якщо ж дитина і на третій раз не виконує вашого прохання, використовуйте санкції (певні заходи, про які ви домовилися заздалегідь).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: