Freedom Fighters: про що говорили Олександр Усик та Максим Ляшко на Web Summit 2022
У межах української панелі «Борці за свободу: стратегія нокаут-удару».

Упродовж 1-4 листопада в Лісабоні відбувалася найбільша європейська технологічна конференція Web Summit, яку відкрила Олена Зеленська. Спікерами української панелі «Борці за свободу: стратегія нокаут-удару» стали чемпіон світу з боксу у важкій вазі Олександр Усик, CEO Parimatch Tech Максим Ляшко та керівна партнерка JetSetter.ua Анна Ганопольська. Ділимося найцікавішим!

Олександр Усик

український чемпіон світу з боксу у важкій вазі, амбасадор гри Parimatch та United24

Україна — мій дім, а дім кидати не можна

Коли почалася повномасштабна війна, я був у Лондоні, мені о 5-й ранку подзвонила дружина та сказала, що почалося. Із новин я дізнався про обстріл аеропортів, зрозумів, що в Україну я не долечу. Змінив свої квитки та летів через Польщу, там друзі допомогли з автівками. Більше доби я діставався до дому і лише на його порозі я відчув спокій. Багато хто запитував мене, чому я повернувся, і чому я не виїду з України.

Україна – мій дім, а дім кидати не можна. Там моя родина та діти. Усе, що в мене є.

Кожна перемога важлива

Моя особиста боротьба розпочалася із групою друзів та із захисту території, де я живу. Я пішов у територіальну оборону, щоби захищати країну від мародерів та агресорів, які на нас ішли. У той час я взагалі забув про бокс, але тренувався щодня, адже навесні в мене мав бути матч-реванш із Джошуа.

Проте, я вирішив, що не буду робити жодного реваншу. Перший місяць я намагався допомагати тим, хто цього потребує найбільше.

Одного разу я відвідував наших військових, яких із пораненнями вивезли з лінії фронту. Вони попросили, щоб я поїхав тренуватися, та вдруге переміг Джошуа. Тому що перемога була їм дуже важлива. Дивився в очі воїнів і думав: «Що я як одна одиниця в армії можу зробити? Нічого суттєвого». А якщо погоджуся на реванш, зможу говорити про країну на світовому рівні.

Ми — українці, яких чують, і ми повинні говорити про те, що наразі відбувається в Україні. У країні війна. Агресор на нас напав, а ми дуже сміливо захищаємося та наступаємо.

Амбасадор United24

Зараз я беру участь у різноманітних проєктах. Наприклад, став амбасадором ініціативи United24. Ми відбудовуємо зруйновані домівки в містечку Мощун, Київської області, і я намагаюся якомога більше допомагати своїй країні. Із 10 жовтня щодня відбуваються масовані атаки, агресор знущається з людей.

Немає ні світла, ні води. Але український народ — це і є світло, яке світить на весь світ.

Три ключові життєві принципи від Олександра Усика

1. Віра в Бога та вдячність йому за те, що в мене є і що я маю.

2. Моя родина: дружина та діти. Вони мене дуже мотивують. Я просинаюсь о 5 ранку і йду на пробіжку або тренування, але спочатку заходжу подивитися, як вони сплять, і я завжди усміхаюся. Я йду робити важку роботу з усмішкою і вдячністю.

3. Невпинна боротьба: в нас усе виходить в житті, якщо ми не припиняємо боротьбу. У бізнесі, житті, спорті. Якщо ми боремося, не зважаючи на те, що нам складно, коли переступаємо через це й ідемо докінця з усмішкою, з радістю. Я не жаліюся на життя і намагаюся не засуджувати нікого за їхні дії. Намагаюся жити так, як я хочу, і так, як я бачу.

Багато людей скажуть, що я ж спортсмен, боксер, звик до жорсткості, але навіть своїх опонентів бʼю з любовʼю. Я не маю якоїсь хибної ненависті чи злості. У мене вона спортивна.

Максим Ляшко

CEO Parimatch Tech

Обов’язок бізнесу — тримати економічний фронт

Ми чітко розуміємо, що сьогодні не можемо відокремлювати бізнес, владу, спорт — усі в Україні пов’язані, і кожен допомагає одне одному. Бізнес розуміє важливість тримати економічний фронт, кооперуватися з іншими компаніями, ділитися експертизою співробітників, як працювати під час кризи. За добу до вторгнення росії в Україну була зустріч бізнес-представників із Президентом України паном Зеленським (тоді не було мови про те, що війна розпочнеться завтра).

Основний меседж був такий що, які б складнощі не були, бізнесу важливо витримати економічний фронт.

Перші дні та тижні повномасштабної війни

У зв’язку з тим, що було багато новин про те, що можлива війна, на той час у нас не було такого уявлення про масштаби війни, але певні підготовчі дії ми, звісно, проводили, як і більшість компаній в Україні. Але ми не очікували побачити цю війну в тому масштабі, який є.

Головним завданням перших днів і тижнів було в принципі забезпечити базову безпеку для співробітників та їхніх родин.

І цим займались усі компанії. Звісно, усі міжнародні компанії так, як і наша компанія PM Tech, працюючи у світі, акумулюють ресурси для того, щоб їх перенаправити на підтримку людей в Україні, співробітників в Україні, армії та держави загалом.

Унікальний досвід українських компаній

Ми відчуваємо значну підтримку і вдячні за неї, у тому числі іншого міжнародного бізнесу для компаній в Україні. Але зараз час звернути увагу та розпочати використовувати той досвід, що мають українські компанії. Це унікальний досвід: виконувати завдання в надзвичайно кризовому становищі.

Нація володіє унікальними знаннями, як будувати бізнес-процеси та одночасно вирішувати первинні побутові питання.

Звісно, багато компаній стикаються із проблемами, але ситуацій, коли українські компанії не виконують взяті зобовʼязання дуже мало. IT-індустрія, IT-спеціалісти — всі, хто можуть працювати онлайн, працють. І ці команди, ці люди надають послуги або розроблюють продукти, які вони обіцяли своїм замовникам. Закликаю шукати таких бізнес-партнерів із України, щоби міжнародний бізнес також отримував цей досвід.

Принцип загальної допомоги і волонтерства

Україна демонструє надзвичайний рівень волонтерської допомоги, коли функції бізнесу, родин, держави, армії суцільно змішані, але кожен намагається допомогти іншому в кожній сфері. Утім, усе працює злагоджено. Чимось схоже на побудову армії, коли у кожного є певне завдання. Так само і в бізнесі. Для себе ми зробили наші завдання досить короткостроковими, але вони мають виконуватися незважаючи на те, що відбувається. І люди показують надзвичайні здібності для того, щоб це робити.

І цей принцип загальної допомоги і волонтерства поширюється, наче хвиля, та охоплює всю країну, допомагає компаніям, державі та армії існувати. Закликаю й міжнародну спільноту приєднатися та підтримати цю хвилю.

Надати нові сили, можливості, підтримку і державі, і армії, і бізнесу України.

Пресконференція

Наталія Гілевич, CEO Parimatch Ukraine, під час майстер-класу «Зростання та розвиток попри війну»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: