Wow! Українські ювеліри зібрали понад 2 млн гривень на аукціоні Sotheby’s в Женеві
Для майбутнього реабілітаційного центру Superhumans Center, який створять на Львівщині.

 

Drutis Jewellery, Sea Dreams Kaleidoscope

10 листопада у всесвітньо відомому аукціонному домі Sotheby’s відбулися онлайн-торги, під час яких десять ювелірних прикрас було виставлено з метою збору коштів для реабілітаційного центру Superhumans Center.

Oberig, кулон із сапфірами, топазами та діамантами

Загальна сума зборів склала 53, 424 швейцарські франки. Благодійний аукціон організували куратори проєкту за підтримки українських ювелірів Strong & Precious Ольги Олексенко і Наталії Кіетіене та за особистої участі директорки ювелірного департаменту Sotheby’s Geneva Марі–Сесіль Сізамоло.

Rockah.brand, брошка-підвіска Dome-shaped

Попередній показ прикрас пройшов 4–8 листопада у виставковій залі Sothbey’s у готелі Mandarin Oriental у Женеві. Шість із десяти проданих прикрас — роботи українських ювелірів, які вони надали безкоштовно для благодійної ініціативи. Ще чотири прикраси надали відомі женевські ювелірні галереї: Margherita Burgener, Paul Fisher Jewelry, Thomas Faerber SA та Golay, Fils & Stahl.

Stanislav Drokin, брошка Forget me not

Українські ювелірні бренди, виставлені на аукціоні: Rockah.brand, Nomis, Inesa Kovalova, Drutis Jewellery, Oberig, Stanislav Drokin.

Кожна прикраса від українських майстрів вражає своєю оригінальністю: брошка, виготовлена з уламку російського снаряду, із символічною назвою Forget me not від Stanislav Drokin; ювелірний калейдоскоп, наче з дитинства, від Drutis Jewellery; брошка-підвіска, що нагадує золотий тризуб від Rockah.brand; об’ємні, але майже невагомі геометричні сережки Cubes від Inesa Kovalova; браслет із незвичним поєднанням матеріалів від Nomis; кулон із сапфірів, що повторює традиційний український орнамент, від Oberig.

Drutis Jewellery, підвіска Sea Dreams Kaleidoscope

Ольга Олексенко, кураторка проєкту Strong & Precious, ювелірна експертка та колекціонерка: «Ювелірні прикраси, пов’язані з періодом історичних змін у певній країні, завжди мають особливе значення. Так, під час Другої світової Cartier створили брошку у вигляді пташки, замкненої у клітці, а після війни — вже іншу брошку, у якій пташка виривається на волю. Сьогодні ці прикраси є частиною історії. Участь українських прикрас у благодійному аукціоні Sotheby’s теж стане частиною нашої особистої історії, а точніше — це вже історія».

Inesa Kovalova, сережки Cubes

Наталія Кіетіене, кураторка проєкту Strong & Precious, експертка з маркетингових комунікацій ювелірних брендів: «Українські ювелірні бренди на благодійних торгах аукціону Sotheby’s роблять усю українську ювелірну галузь загалом помітною для світової спільноти. І те, що це стало можливим у такий складний час, показує, як багато потенціалу є у креативної індустрії країни. Я дуже вдячна кожному, хто доклав зусилля для реалізації цього проєкту».

Nomis, браслет Misha

Зауважимо, що за стандартною процедурою у фінальну вартість прикраси входить комісія аукціонного дому у розмірі 20 %. За рішенням Sotheby’s суму комісії також передадуть до Superhumans Center.

53,424 швейцарські франки — загальна сума торгів разом із комісією, яку Sotheby’s віддав на користь реабілітаційного центру.

Golay Fils & Stahl

Margherita Burgener

Paul Fisher

Thomas Faerber SA

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: