«Я, ліжко та Мерілін Монро»: унікальний лот Дугласа Кіркланда на Christie’s
Фотограф з любов'ю згадує легендарну зйомку акторки та демонструє ексклюзивні кадри з бекстейджу.
«

На зйомці Мерілін Монро керувала процесом, а починалося все досить просто: оточена стилістами і помічниками, вона позувала в сукні. Через 15 хвилин акторка вийшла з роздягальні та сказала усім: «Це не спрацює. Мені потрібно побути наодинці з цим хлопчиком». Та додала, що нам знадобиться ліжко, біле шовкове простирадло, кілька пляшок Dom Pérignon та платівка Френка Сінатри», — згадує 85-річний фотограф Дуглас Кіркланд одну зі своїх найпам’ятніших зйомок.

Нам знадобиться ліжко, біле шовкове простирадло, кілька пляшок Dom Pérignon та платівка Френка Сінатри!

Були тільки я, камера та Мерилін!

«Це було дуже інтимно. Їй подобався процес, вона отримувала від зйомки задоволення. — згадує процес зйомки Дуглас Кіркланд, якому на той момент було лише 27. — Були тільки я, камера та Мерілін. Це була надзвичайна мить для мене, молодого недосвідченого фотографа».

Спалахнула іскра!

«Вона дивиться на глядача з любов’ю і спокушає його — це принесло успіх зйомці. Я намагався спокусити її, а вона відповідала мені взаємністю. Спалахнула іскра! Ми знімали в досить невеликому просторі, на початку я стояв на драбині, дивлячись на неї зверху вниз. І коли я знімав її майже впритул, вийшли найкращі кадри».

Фотографії, вперше опубліковані в журналі Look, стали справжньою класикою. Тепер, через понад 50 років, Кіркланд вирішив розлучитися з камерою Hasselblad 500C 1959, яку тоді використовував. Цей унікальний лот продадуть з молотка на аукціоні Christie’s вже 29 жовтня разом із двома журнальними обкладинками та двома обмеженими тиражами архівних роздрукованих фотографій. Наразі камеру оцінюють у 200-300 тисяч доларів.

Світлини зірки викликають цікавість й досі, тож чимало колекціонерів з радістю віддадуть сотні тисяч за ексклюзивний лот. «Тієї ночі ще дуже молодий фотограф Дуглас Кіркланд зміг відобразити ту незвичайну суміш крихкості та сексуальної бравади, яка зробила Мерілін настільки чарівною. — розповідає Беккі Макгвайр, директор з продажу аукціонного дому. — Дуглас емоційно зв’язаний із зіркою, і я впевнений, ви це теж відчуваєте». Макгвайр додає: «Це наш унікальний привілей — пропонувати речі, які дозволяють нам майже доторкнутися до минулого!».

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: