Як чоловіки доглядали за собою в 2020-му? ТОП-9 б’юті-процедур
Косметологія, ін’єкції та пластика.

За даними дослідження Міжнародного товариства естетичної пластичної хірургії (ISAPS), торік було виконано понад 5 мільйонів косметологічних процедур для чоловіків по всьому світу. У 2020-му, незважаючи на пандемію й карантинні обмеження, ця цифра може сягнути 7 мільйонів. Погодьтеся, така статистика — досить наочно демонструє, що з кожним роком представники сильної половини людства приділяють все більше уваги своїй зовнішності й не обмежуються при цьому відвідуванням перукарні й манікюрного салону. Підбиваючи підсумки 2020-го, JS розповідає, які саме процедури та пластичні операції виявилися найпопулярнішими у чоловіків цього року.

Фракційне шліфування обличчя

Можливо, колись шрами і спрймалися як прикраса воїнів, однак зараз дедалі більше чоловіків вважають за краще позбавлятися від рубців — без різниці, чи є вони наслідками брутального минулого, чи залишилися на згадку про підліткову боротьбу з акне.

І якщо шрами на тілі можна замаскувати вдалим татуюванням, то з рубцями на обличчі під силу впоратися сучасним косметичним технологіям — наприклад, лазерному фракційному шліфуванню.

Вже після одної процедури лазерного пілінгу (апарат знімає контрольваний лікарем тонкий шар шкіри) можна досягнути серйозних естетичних змін — шрами та недосконалості зникають, а в клітинах запускається процес самостійної регенерації. Наслідки процедури не більші, ніж від звичайного хімічного пілінгу — локальний набряк, почервоніння і лущення, які проходять у міру регенерації шкіри. Після процедури категорично забороняється загоряти навпротязі місяця та рекомендується використовувати засіб з UV-фільтрами під час виходів на вулицю.

Ботокс та його різновиди

 

Одна з найбільш популярних процедур, до якої тільки в Північній Америці щороку прибігають більш ніж півмільйона чоловіків — ботулінотерапія. При чому застосовують її і в якості запобіжника надмірній пітливості (при підшкірному введенні препарат блокує передачу нервових імпульсів до потових залоз, таким чином зменшуючи виділення поту), і внутрішньом’язово, в якості профілактики мімічних зморшок.

Остання у чоловіків навіть має свою назву — «бротекс» (від «brother botox»).

«Як правило, моїх клієнтів мало хвилюють міжбрівні зморшки чи зморшки на лобі. Вони бажають залишити «живу» міміку та не проти зморщок-промінчиків навколо очей. Набагато більше чоловіків бентежать тяжі навколо губ, що надають обличчю сумного вигляду та надмірна міміка нижньої треті обличчя, через яку з’являється так зване «бульдоже» підборіддя — ці питання ми найчастіше вирішуємо за допомогою мікродоз ботулотоксинів», — розповідає провідний лікар лондонської клініки MYA Cosmetic Surgery доктор Бернард Слейтер.

Лазерна епіляція

 

 

Зайвого волосся на тілі зараз позбавляються не тільки Instagram-зірки чи професійні плавці й велосипедисти, яким наявність рослинності на тілі може коштувати вирішальних секунд на фініші, але й далекі від професійного спорту люди.

За даними косметологів, чоловіки найчастіше віддають перевагу лазерній епіляції.

Ця процедура гарантує результат і мінімізує (в порівнянні з електро- чи восковою епіляцєю) неприємні відчуття, особливо, коли справа стосується зони бікіні. Окрім цієї тендітної зони, найчастіше представники сильної статі позбавляються небажаного волосся на грудях та спині. Вид лазеру, який краще використовувати, а також кількість сеансів індивідуально для пацієнта визначає майстер.

Ендосферичний масаж

 

Апаратний масаж, якому співають оди більшість фітнес-моделей в буквальному сенсі «видавлює» з тканин зайву рідину, активізує кровообіг і лімфоток та прискорює обмінні процеси. Втім, дітище італійських флебологів, було розроблене не для позуючих у бікіні красунь, а для потреб професійних спортсменів — зокрема, футболістів. Ендосферичний масаж ефективно виводить з перетренованих м’язів молочну кислоту — що дозволяє їм відновлюватися в декілька разів швидше Тож не має нічого дивного, що від ендосферичного масажу у захваті й чоловіки, які тільки почали займатися спортом й прагне наростити темп тренувань, і ті, хто професійно тренується роками.

Корекція форми щелепи філерами

 

Стереотипом про те, що чим більше виражені кути нижньої щелепи, тим маскулінніший вигляд має чоловік ми зобов’язані супергероям з коміксів і зіркам бойовиків.

Можливо, саме тому процедура Texas (яка у народному варіанті отримала зовсім не мужню назву «кути Джолі») у чоловіків не менш популярна, ніж у жінок.

Щільні філери вводяться в кути щелепи та підборіддя — це дозволяє заповнити бракуючий об’єм або навіть радикально змінити форму нижньої третини обличчя.

Кріоліполіз

 

Процедура, яку називають альтернативою ліпосакції, популярна у чоловіків, яким з певних причин заборонені інтенсивні фізичні навантаження — вона допомагає змінити пропорції фігури безпечно і ефективно.

Шляхом впливу низьких температур пацієнтам вдається схуднути в потрібному місці без хірургічного втручання й реабілітації та всього за один сеанс.

Процедура не потребує спеціальної підготовки і проходить в такий спосіб: у насадку апарату за допомогою вакууму втягується жирова складка, на яку впливає електрохолод. Від цього жирові клітини впадають в апоптоз — процес, що веде до їх зникнення. При цьому впливу піддаються тільки клітини підшкірної жирової клітковини. Кріоліполіз має пролонговану дію — в зоні його проведення процес схуднення триває протягом двох місяців.

Плазмотерапія волосяної частини голови

 

За статистикою, втрата густини волосся або часткове облисіння — проблема, з якою стикається дві третини чоловіків старших за 35 років. І далеко не всі вони радіють перспективі, наслідуючи Він Дізеля чи Брюса Вілліса, весь час голити голову.

Лікарі-трихологи запевняють: навіть якщо волосся суттєво порідшало, процес облисіння можна сповільнити, підібравши правильний догляд.

Одна з найпопулярніших підтримуючих процедур для профілактики андрогенетичного випадіння волосся та для його швидкого відновлення (особливо в ситуаціях, коли випадіння волосся викликане стресом або хворобою, а не гормонами) є плазмотерапія.

Плазмотерапія — це ін’єкції під шкіру голови. Активною речовиною тут виступають фактори росту — їх виділяють з тромбоцитів власної крові пацієнта на центрифузі. Фактори росту нормалізують активність клітин і стимулюють роботу волосяних фолікулів. За потреби отриманий препарат додатково збагачують вітамінними комплексами. Скільки і як часто колоти ін’єкції — призначає лікар.

Пересадка волосся

 

Якщо ін’єкційні процедури не подіяли на процес втрати волосся, на допомогу приходить хірургія й операція з пересадки волосся. Вона, як стверджують пластичні хірурги, набрала особливої популярність в українських чоловіків під час карантину (нам одразу згадалися декілька медійних представників українського політикуму, які раптово змінили стрижку «під нуль» на об’ємну зачіску). Можливо, тому, що Туреччина, яка є лідером в галузі пересадки волосся, не зачиняла кордони для українців під час локдауну.

Процедура виглядає так: пацієнту пересаджують нові фолікули, отримані з потиличної зони або з інших ділянок тіла — підборіддя, грудей, рук.

У сучасних клініках волосся пересаджують по безшовному методу FUE: графти (елемент власної тканини з розташованими в ньому фолікулами волосся) витягують тонкою голкою і імплантують в потрібне місце. На відміну від застарілого методу пересадки клаптів шкіри, цей метод є менш травматичним і не залишає рубців.

Корекція форми вух

 

Операції зі зміни форми вух вважаються одними з найпростіших: вони практично безболісні, займають небагато часу й зазвичай пластичні хірурги проводять їх під місцевою анестезією. Отопластика показана людям з неправильною формою вушної раковини і тим, у кого явно виражені асиметрія вух або капловухість.

До корекції форми вушної раковини часто звертаються колишні спортсмени — ушкодження хрящів вух нерідко зустрічається у тих, хто в минулому займався контактними видами спорту — вільною боротьбою, MMA.

Проте, з яких би причин пацієнт не звернувся до хірурга, один з неприємних моментів отопластичної операції є етап відновлення, протягом якого він має носити спеціальні фіксатори, які заново формують вушну раковину та фіксують її положення. Тому період вимушеної ізоляції став чи не зірковим часом для тих, хто збирався і відкладав отопластику через брак часу на реабілітацію — все одно сидіти вдома.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: