Як минув дебютний оркестровий концерт «Заради майбутнього» в Одеській філармонії
В останній момент перед стартом події ліхтарі філармонії засвітилися! Сила українського мистецтва.

18 листопада в Одеській філармонії відбувся концерт симфонічної музики, у якому солістами оркестру стали студенти-музиканти. Подія відбулася в межах нового проєкту «Заради майбутнього» від БО «Відкрита музика міста». Мета ініціативи — створити платформу для реалізації молодих талантів української академічної музики. Незабаром — концерти у Вінниці, Хмельницькому та Ужгороді.

Незважаючи на складні обставини, зумовлені воєнним станом, репетиційний період проходив в екстремальних умовах.

«В Одесі після ракетних обстрілів росією майже в усьому місті наступив блекаут — світла не було два дні. Одну загальну репетицію ми скасували, студенти ж готувалися з диригентом у темряві. Ми були готові до того, що концерт відбудеться без електропостачання, тому робили все для адаптації до воєнних умов. На щастя, буквально в останній момент перед стартом події ліхтарі Одеської філармонії засвітилися», — прокоментувала ініціаторка проєкту Олена Савчук.

Підтримати солістів у їхньому дебюті на великій сцені зібралася чимала спільнота Одеської музичної академії. Попри хвилювання, студенти-солісти продемонстрували блискуче виконання партій.

Репетиція

Під час концерту відбулася прем’єра рок-симфонії для бандури «Ноєві дні» авторства Віталія Самолюка. Композитор приїхав із Хмельницького на концерт, щоб послухати виконання свого твору. «Сьогоднішній концерт — це лише початок. Незважаючи на обставини, ми будемо продовжувати проєкт. Ми вже плануємо концерти у Вінниці, Хмельницькому та Ужгороді. Деталі — зовсім скоро», — зазначають організатори.

Ініціатива проходить у партнерстві з JetSetter.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: