Як сервірувати святковий стіл? 5 лайфхаків для оформлення обіду чи вечері
Майстер-клас від стилістки інтер'єру Марини Ковчежнюк ексклюзивно для JS.

Марина Ковчежнюк, засновниця студії дизайну CO.DE

Напередодні травневого святкового марафону ми зустрілися з Мариною Ковчежнюк, засновницею CO.DE complectation & design – компанії, що надає повний спектр послуг з реалізації інтер’єру і пропонує індивідуальний підхід до підготовки дизайн-проєкту, виконання ремонтних робіт і комплектації простору найкращими європейськими брендами. Героїня показала JS три варіанти святкового сервірування і розповіла про тренди сезону, правила комбінування посуду та вибір декору.

Головні тренди цього року

Тренд на гедонізм. Коронокриза змусила нас шукати додаткові способи отримання задоволення від життя. Тож споживати їжу потрібно не тільки смачно, а й красиво.

Нікуди не поспішати, сервірувати красивий сніданок, навіть якщо його не побачить ніхто, крім вас.

 

Адже варто цінити кожен момент життя і наповнювати його задоволенням.

Heritage. Будь-який антикваріат коли-небудь був новим, а цінним його зробили роки і ті спогади, які він несе. Зараз зростає попит на фамільні сервізи, які з часом стануть сімейними реліквіями.

Тренд на розумне споживання. Замість десяти речей з мас-маркету можна придбати одну, але дійсно оригінальну, або ж дати нове життя бабусиному чеському сервізу чи маминій скатертині. Такий підхід є не тільки актуальним, а й екологічним.

 

Як комбінувати келихи, посуд, текстиль і столове приладдя?

Щоб створити оригінальне сервірування, достатньо зміксувати різні сервізи. Оригінальні поєднання виявляють смак господарів. Саме тому у нашого партнера, компанії Lamanche, завжди в наявності базові поєднання сервізів та декору для тих, хто тільки починає експериментувати із сервірування, а також для тих, хто не боїться сміливих ідей. Ми з радістю допоможемо та підкажемо найбільш виграшні поєднання.

Як обирати квіти та декор?

Букети або композиції для прикрашання столу повинні бути бездоганно «чистими». У них не слід включати квіти і рослини, з яких осипається листя, пелюстки чи пилок. Квіти можна розставити у центрі столу в скляних, фарфорових або керамічних вазах. Чи навіть в красивих келихах біля кожного місця.

Обираючи квітковий декор, зверніть увагу на кольорову гамму. Безпрограшним варіантом стане традиційна для Великодня біло-зелена палітра із життєрадісними акцентами: жовтим, фіолетовим, рожевим.

Ідеально до цього свята підійдуть тендітні весняні квіти: тюльпани, нарциси, іриси, бузок, анемони, ранункулюси, гелеборуси. Їх чудово доповнять розквітлі гілки фруктових дерев або просто гілки берези чи верби з молодим листям.

Табу в сервіруванні

Сервірування столу має бути не тільки вишуканим, але і правильним. Це насамперед стосується розставлення посуду.

Наприклад, обов'язковим елементом сервірування є підставні блюда, на які ставлять тарілки для закусок і супів.

Вони виконують естетичну і практичну роль: як і серветки, захищають скатертину від забруднень.

При сервіруванні не слід ставити посуд занадто близько до краю стільниці – ця відстань має бути не менше 2 см.

Також важливо дотримуватися простих правил розміщення столових приборів:
• виделки – зліва від тарілки, вістрям зубців догори;
• ложки – справа, носиком догори;
• ножі – справа, лезом вліво.

Не рекомендується змішувати в одному сервіруванні кришталь і скло. Кришталь доречніший для святкового столу, підкреслюючи урочистість події.

Келихи, фужери і чарки повинні бути не просто чистими, а бездоганно відполірованими. Розводи, плями від води, відбитки пальців позбавляють їх святкового блиску.

Скляний посуд може не поступатися блиском кришталевим виробам, якщо за ним правильно доглядати.

Сталь ножів, ложок і виделок має бути відполірованою не гірше за келихи. Адже поверхні всіх цих предметів відбивають світло та створюють відблиски, які змушують всю композицію на столі сяяти.

Еклектика у сервіруванні: як не перетнути межу та зберегти баланс?

Головне правило: декорування столу має стилістично відповідати меню і презентації страв.

А щоб сервірований стіл виглядав елегантно і не втратив вишуканості, його не слід перевантажувати прикрасами. Краще віддати перевагу пастельним тонам, які стануть приємним фоном для подачі страв.

Основні завдання декору – не відволікати гостей від кулінарного частування, створити розслаблюючу, комфортну і святкову атмосферу, яка покращить апетит і залишить приємне враження про господарів.

 


Фото: Олександр Пілюгін

Продюсерка: Діна Проценко

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: