Днями в Чернівцях відбулося закриття цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю — і вже відомі імена переможців. Пропонуємо пригадати найцікавіші події.
Відкриття 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю
Церемонія відкриття відбулася в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука. Ведучими стали акторка Дар’я Трегубова та програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк.
Церемонія відкриття розпочалася хвилиною мовчання за загиблими у війні, у тому числі — за загиблими внаслідок російського удару по Чернігову. Після цього гості аплодисментами вшанували пам’ять українських кінематографістів, які віддали свої життя, захищаючи нашу країну.
Генеральна директорка фестивалю Анна Мачух, відкриваючи фестиваль, наголосила на важливості культури та її підтримки у складні часи:
«Ворог доклав і продовжує докладати дуже багато ресурсів та зусиль, щоб показати, що України не існує, що наша культура не важлива, використовує кіно як зброю, показуючи світу викривлену інформацію про нашу боротьбу. Знищує нашу культуру всіма можливими способами. Щоб протидіяти ворогу, ми не маємо права зупинятись, ми маємо продовжувати створювати кіно, показувати його українцям та світу! Весь минулий рік ми проводили наші кіноподії за кордоном. Але постійно мріяли повернути фестиваль додому — в Україну. І зараз проводимо його тут, у Чернівцях».
З відеозверненням до гостей ОМКФ звернулася президентка Одеського міжнародного фестивалю Вікторія Тігіпко: «Українське кіно як символ мужності та стійкості — це наша ідентичність. І нам потрібно ще потужніше посилювати його впізнаваність. Головне завдання нашої кіноіндустрії зараз — зробити так, щоб українське кіно залишалося в тренді. Голос українського кіно повинен ставати дедалі міцнішим і гучнішим».
Творча зустріч із творцями стрічки-рекордсменки «Памфір»
Повну залу зібрав показ драматичного фільму «Памфір», який вже встиг підкорити не один міжнародний кінофестиваль.
Після показу охочі могли особисто поспілкуватися з режисером стрічки Дмитром Сухолитким-Собчуком, який цьогоріч також є членом журі Міжнародної конкурсної програми ОМКФ.
Film Industry Office. Панельні дискусії
У четвертий день 14-го ОМКФ, 22 серпня, стартувала індустрійна секція Film Industry Office. Її відкрила презентація можливостей програми Європейського Союзу «Креативна Європа».
Завершила перший день Film Industry Office панельна дискусія «Про участь України у всіх конкурсах підпрограми «МЕДІА» за участі заступника Міністра культури Тараса Шевченка».
Майстер-клас з великого тенісу. Леонід Станіславський та Ден Лобб («Сивочолі гравці»)
99-річний тенісист-рекордсмен Леонід Станіславський, один із героїв документального фільму «Сивочолі гравці», провів 23 серпня майстер-клас.
У свої 99 років харків’янин Леонід Станіславський продовжує активно тренуватися й брати участь в міжнародних змаганнях, а також влаштовує матчі на підтримку ЗСУ та на допомогу для українців, які постраждали від російського вторгнення. Станіславський увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найстарший у світі тенісист, який бере участь у міжнародних змаганнях.
Літня кіношкола
24 серпня, у День Незалежності України, в Чернівцях розпочала свою роботу Літня кіношкола Одеського міжнародного кінофестивалю. Протягом трьох днів учасники мали зустрічі з професіоналами кіноіндустрії, дізнавалися інсайти про створення визначних кінострічок та напряму спілкувалися зі світовими та українськими кінозірками.
Завершився перший день Літньої кіношколи майстер-класом режисера та актора Ахтема Сеітаблаєва «Національний аспект в українському кіно».
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: