Як у кіно: повторюємо 5 культових образів із голлівудських стрічок
Надихаємося напередодні новорічних свят і згадуємо найяскравіші образи з кінохітів XX сторіччя: Мата Гарі чи Кетрін Трамелл?

Сьогодні мода неабияк ретроспективна, тож запозичення стильних надбань у героїнь культових стрічок минулого — безпрограшний варіант для особливої вечірки. Мінімалістський образ Шерон Стоун в «Основному інстинкті», тендітний new look Елізабет Тейлор у «Місці під сонцем» чи готична елегантність Ніколь Кідман у «З широко заплющеними очима» — разом з FREYWILLE ми підібрали святкові образи на будь-який смак.

Ґрета Ґарбо, «Мата Гарі», 1931

Блиск, більше блиску! Осяйна довга сукня Мати Гарі — чи не найпопулярніший модний образ у кіно 30-х років. Адже й атласні максісукні, що скроєні по косій, й орієнтальні аксесуари та одночасне поєднання пір’я, каміння та блискіток, — словом, вся навмисна надмірність, яку вигадав для героїні Герти Гарбо художник по костюмах Адріан Ґрінберґ, визначила кіномоду цілого десятиріччя. Саме з цим яскравим образом сьогодні асоціюють і саму актрису. Тож вибираємо блискучу максісукню, аксесуари з металізованою фактурою, утім, не забуваємо про примітні браслети різної товщини — як у колекції Imperial від FREYWILLE, що виконана за мотивами творчості Фріденсрайха Гундертвассера.

Браслети Imperial, Hommage de Hundertwasser, FREYWILLE, cукня Marchesa Notte, взуття Gianvitto Rossi, сумка Paco Rabbane

Елізабет Тейлор, «Місце під сонцем», 1951

Фільм, завдяки якому ми згадуємо, який вигляд мала Елізабет Тейлор до мільйонних гонорарів та набуття статусу «королеви Голлівуду». Художниця по костюмах Едіт Гед пізніше зізналася, що, продумуючи образ акторки, спиралася на побажання режисера зробити героїню «американським втіленням new look». Звідси — витончений та водночас характерний образ, силует «пісочний годинник», об’ємні спідниці та повторюваний квітковий принт. Біла шифонова сукня, прикрашена квітами, виявилася ідеальною для юної Ліз і зірвала справжній фурор, а Едіт Гед отримала свою третю премію «Оскар» за найкращі костюми. Повторити такий образ легко — за його основу варто взяти світлу сукню-бюст’є з пишною спідницею, невеликий клатч в тон та примітні сережки, скажімо, у формі крапель — як у колекції «Нескінченність» від FREYWILLE, що виконана за мотивами творчості Вінсента Ван Гога.

Сережки Eternite, FREYWILLE, сукня Monique Lhuillier, взуття Jimmy Choo, клатч Cult Gaia

Шерон Тейт, «Долина ляльок», 1967

Менш відома загалу, ніж «Cніданок у Тіффані», стрічка Марка Робсона стала справжнім клондайком для поціновувачів ретромоди. Насамперед — завдяки яскравим, на межі з кітчем, образам, у яких упродовж фільму з’являлась героїня Шерон Тейт, Дженніфер. Її наряди — від суконь-бейбідол і піжам із графічними принтами до скромної чорної водолазки, що одягнена під строкатий комбінезон, сьогодні вважаються еталонним прикладом моди тих років. Щоб повторити знаковий шістдесятницький образ, обирайте принтований комбінезон та взуття на масивних підборах, тонкий чорний светр чи боді з високим коміром. Фінальний штрих — великі окуляри та контрастне кольє із графічним візерунком. Наприклад, як у колекції«Жіверні» від FREYWILLE, що виконана за мотивами творчості Клода Моне.

Підвіска Giverny, FREYWILLE, взуття Saint Laurent, боді Сhloe, комбінезон Paco Rabbane, окуляри Gucci

Шерон Стоун, «Основний інстинкт», 1992

Культовий трилер початку 90-х подарував світові секс-символ та точний ґайдлайн за модою того часу — образ письменниці Кетрін Трамелл у виконанні Шерон Стоун. Режисер стрічки Пол Вергувен чесно зізнається, що образ головної героїні «Основного інстинкту» — не що інше, як данина гічкоківським фатальним білявкам. Утім, у Вергувена він втілений в пуристських традиціях 90-х: замість звичних атрибутів femme fatale героїня Шерон Стоун носить мінімалістичні білі сукні та зручні короткі пальта, класичні світлі човники та нюдовий макіяж. Чисті та зрозумілі лінії, благородні матеріали та відсутність надуманих деталей: єдиний кольоровий акцент, що дозволяє собі Трамелл, — золотистий браслет та сережки. Знайти потрібні можна в колекції «Прованс» від FREYWILLE, що втілена за мотивами творчості Вінсента Ван Гога.

Браслет і сережки Provence, FREYWILLE, сукня Galvan Hamptons, пальто Lauren Manoogian, взуття Aquazurra, сумка Acne Studios

Ніколь Кідман, «З широко заплющеними очима», 1999

Містичний фільм Стенлі Кубрика, що з’явився напередодні міленіуму, шанувальникам моди запам’ятався блискучими перевтіленнями Ніколь Кідман. Її total black look, що став візитівкою стрічки, є елегантним втіленням тогочасного готичного духу. Обов’язкові для повторення образу атрибути — чорна сукня по фігурі, оздоблена мереживом, човники на високих підборах та примітний золотий кулон. Наприклад, як у колеції L’amandier Noir від FREYWILLE, розробленої за мотивами творчості Вінсента Ван Гога.

Підвіска L’amandier Noir, FREYWILLE, сукня Dolce & Gabbana, взуття Amina Muaddi, окуляри Gentle Monster, сумка Roger Vivier

Адреса бутиків FREYWILLE:
м. Київ, вул. Велика Васильківська, 46; +38 (067) 230 40 45
м. Київ, вул. Антоновича, 176, ТРЦ Ocean Plaza; +380 (67) 818 72 18

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: