Як їм це вдається: поради багатодітних зіркових пар
Принципи виховання Джолі-Піттів та Бекхемів, а також ексклюзивні коментарі родин Дмитра Борисова та Андрія Оністрата.

Ці люди вражають не лише своїми професійним здобутками, а й тим, що встигають справлятися з батьківськими обов’язками і паралельно займатися своєю кар’єрою та захопленнями. Як вони це роблять і яких принципів дотримуються у вихованні дітей?

 Вікторія та Девід Бекхеми

Девід та Вікторія мають чотирьох дітей: синів Брукліна, Ромео, Круза та доньку Гарпер. При цьому батьки не припиняють постійно працювати. Вікторія активно розвиває власний бренд одягу, а Девід продовжує займатися спортом. У такій великій сім’ї батьки дотримуються принципу: особистий приклад — найкраще виховання. Таким чином, аби стимулювати дітей займатися спортом, Вікторія сама відвідує фітнес-клуб і привчає до спорту дітей. Крім заохочень до різноманітних активностей, у сім’ї також існує особливий підхід до покарань: «У нашому будинку є спеціальний стілець, який називається «крісло покарання». Якщо дитина завинила, вона повинна сісти на цей стілець і подумати про свою поведінку. Дивно, але це дійсно працює! Саме так можна виростити розсудливих і не агресивних дітей, а не за допомогою биття», — розповідає Вікторія.

Джеймі Олівер та Джульєт Нортон

Окрім того, що Джеймі Олівер — бог кулінарії та харизматичний телеведучий, він ще й ідеальний тато. Разом з дружиною вони виховують п’ятьох дітей. Цікаво, що у родини є традиція давати неординарні імена. Своїх доньок Джеймі та Джульєт назвали: Поппі Хані, Дейзі Бу, Петал Блоссом Рейнбоу. А хлопчиків — Бадді Біар та Рівер Рокет. Велику увагу родина приділяє вибору продуктів харчування і свідомому споживанню. Крім цього, Джеймі радить всім батькам брати дитину з собою на ринок і пояснювати їй, які продукти корисні, і що конкретно вони дають організму, як впливають на самопочуття. Звісно, ініціатива розумного споживання повинна перш за все йти від батьків, а вже згодом її перейме дитина. Також дуже важливо робить щось разом усією сім’єю. У випадку Джеймі — це куховарити. «Ми завжди готуємо щось разом, особливо я обожнюю робити своїм молодшим морозиво зі смузі. Повірте, таке блюдо точно займе вашу дитини хвилин на 20, а то і більше. Візьміть банан, кілька ягід, горіхів і трохи молока. Змішайте інгредієнти у блендері, а потім залийте суміш у формочки для морозива. По-перше, такий смузі дуже корисний, а по-друге, це ж морозиво. А діти його просто обожнюють!»

Наталя Водянова та Антуан Арно

У моделі Наталі Водянової п’ятеро дітей, яких вона виховує разом із французьким бізнесменом Антуаном Арно. Наталя успішно поєднує кар’єру та материнство. За словами моделі, головне в їхній сім’ї — свобода. Для Водянової важливий індивідуальний підхід до кожного з дітей. Саме тому вона дозволяє їм самостійно обирати, чим вони хочуть займатися: чи то спорт, чи то танці, чи то малювання. «Я ніколи не нав’язую їм свою точку зору. Вважаю, дитина може почути тільки тоді, коли ти ведеш з нею переговори на рівних. Я намагаюся дітей направляти». Крім того, для неї дуже важливо привити дітям почуття співпереживання іншим. Саме тому вони навчаються в інклюзивній школі й беруть участь у заходах благодійного фонду своєї мами.

Анджеліна Джолі та Бред Пітт

В акторській парі Джолі-Пітт шестеро дітей. Втім, народила Джолі тільки трьох — інших пара усиновила. Незважаючи на те, що Анджеліна та Бред розлучилися, за роки подружнього життя у них склалися свої принципи виховання. Так, до прикладу, вони ніколи не сперечалися на очах у дітей, аби не підривати авторитет один одного у сім’ї. «Думаю, немає нічого гіршого, ніж коли батьки при дітях ставлять під сумнів правоту один одного. У разі розбіжностей ми сваримося так, щоб діти не чули. Тому, коли я говорю Меддоксу, що він не поїде на мотоциклі з татом, йому і в голову не прийде піти скаржитися Бреду в надії скасувати заборону». Крім цього, велику увагу Джолі та Пітт приділяють свободі вибору своїх дітей. До речі, стосовно останнього, пара виховує дітей різних національностей і віросповідань, тому для них важливо не нав’язувати їм свою релігію.

Меріл Стріп та Дон Гаммер

Володарка трьох «Оскарів» зробила не лише приголомшливу кар’єру в кіно, але й стала мамою чотирьох дітей. У шлюбі зі скульптором Доном Гаммером народилися син Генрі та три доньки: Мері, Грейс і Луїза. Головне правило у сім’ї Меріл — слухати одне одного. У цьому весь секрет. Втім, як зазначає сама акторка: «Ми намагаємося розділити наші батьківські обов’язки з чоловіком. Але коли мова йде про покарання і заохочення, я стаю злим копом, а мій чоловік — добрим, який завжди говорить «так» і все дозволяє».

Дмитро та Олена Борисови

У сім’ї відомого українського ресторатора Дмитра Борисова та його дружини Олени шестеро дітей: п’ять хлопчиків та дівчинка. При цьому подружжю вдається поєднувати керування бізнесом і виховання дітей. Головне у такій великій сім’ї — особистий приклад та сімейний статут. «У нас є сімейний статут. Він — фундамент. Але кожна людина, яка включена нами, як усвідомленими батьками, в життя наших дітей — це внесок в їх розвиток: духовний, фізичний, інтелектуальний. У нас немає «няньок», у нас є організовані, згідно з нашими цінностями, провідники для наших дітей окремими сферами життя», — розповідає Олена. Втім, важливий момент — визначення поля впливу: «Так, ми обожнюємо своїх дітей, пишаємося кожним з них і насолоджуємося їхньою різносторонністю. Ми дійсно багатодітна сім’я, в якій «рулять» дорослі. Коли інакше — це не працює».

 

Андрій Оністрат та Валентина Хомайко

Український бізнесмен та спортсмен Андрій Оністрат разом із телеведучою Валентиною Хомайко виховують шістьох дітей. Незважаючи на щільний графік роботи, батьки не зловживають послугами спеціального персоналу з виховання дітей і проводять максимальну кількість часу разом із сім’єю. «Я розцінюю спеціальний персонал як асистентів у вихованні дітей, в нашому випадку це тренери: тренер із футболу, тренер із гімнастики, тренер із тенісу. Тут я керуюся їх професіоналізмом, харизмою і комбінацією їх знань та психологічної сумісності».

Подружжю важливо розділяти інтереси дітей, давати їм особистий простір і свободу вибору. «У дитинстві батьки — це партнери по грі. У підлітковому віці — це друг, який живе з дитиною одними цінностями і занурюється в них. Після 12 років дитину потрібно направляти, намагатися показати і дати їй максимум, якщо у батьків є можливість подорожувати і показати дитині світ, вивчати іноземні мови. Дуже важливо шукати інфопривід для спілкування зі своїми дітьми і розділяти їх інтереси. А найголовніше, не мати очікувань, а просто віддавати максимум своїй дитині». Бути «на одній хвилі» з дітьми — важливий елемент виховання: «Сьогодні я поринаю в контрстрайк, щоб мати найближчі стосунки зі своїм старшим сином, приймаю його цінності й намагаюся залучити його до своїх», — розповідає Андрій Оністрат.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: