Ювелірні прикраси і годинники: екскурс найвідомішими виставками Швейцарії

Ось уже кілька століть першість у світовій годинниковій індустрії непохитно утримують швейцарські компанії. Саме у Швейцарії перебувають 90 % світового виробництва годинників. Крім того, саме Швейцарія натепер стала найбільшим центром оцінки, сертифікації, а також продажу рідкісних та найдорожчих коштовних каменів. Адже тут розташовано одразу кілька авторитетних гемологічних інститутів та лабораторій, а купівельна спроможність є однією з найвищих у світі. Саме тому у Швейцарії цієї весни пройшло відразу дві виставки: Watches and Wonders Geneva, присвячена годинниковій індустрії та новинкам ювелірного світу, та Gem Geneve, де були представлені найкращі у світі дорогоцінні камені, антикварні прикраси та витвори сучасних дизайнерів.

Виставка Watches and Wonders Geneva 2023

З 26 березня до 2 квітня у Швейцарії проходила виставка Watches and Wonders Geneva — найважливіша подія у годинниковій індустрії та одна з найзнаковіших — у ювелірній. До 2018 року виставка такого формату проходила у Базелі та мала назву BaselWorld. Весь світ сумував за подіями такого масштабу з моменту виникнення COVID–19. Й ось у Женеві вже другий рік поспіль у виставковому центрі Palexpo проходить ця значуща для всього ювелірного світу подія.

Понад 48 гравців годинникової та ювелірної індустрії представили у Женеві свої нові колекції. Це були гіганти luxury-світу годинників, як-от: Rolex, Patek Philippe, Hublot, Vacheron Constantin, а також ювелірні бренди Van Cleef & Arpels, Cartier, Chopard та багато інших.

Варто сказати, що великі ювелірні компанії стали приділяти більше уваги прикрасам із high jewellery колекцій. Спостерігається здорова тенденція, коли клієнтам пропонують широкий вибір прикрас із великими дорогоцінними каменями.

Каблучка ювелірного дому Lombardi by New Italian Art: колумбійський смарагд, білі діаманти 

Саме тому весь маркетинг, який був орієнтований на володіння must have та прагнення бути, як усі, відходить сьогодні на другий план. І ця тенденція має глобальний характер. У моду повертається індивідуальність та бажання носити ті прикраси, які підкреслять статус та смак, ідеально доповнюватимуть певний образ та підійдуть до певної події у вашому житті.

Крім того, мене як гемолога та ювелірного експерта вразило те, що серед учасників виставки були компанії, які представляли великі рідкісні дорогоцінні камені: рожеві, жовті, зелені діаманти! Сьогодні вони заслуговують на особливу увагу. Адже є не просто прикрасою, а й інвестицією, доки руйнується світова банківська система, а в самому центрі Європи — в Україні — триває війна.

Сьогодні ми є свідками того, як гроші з паперового еквівалента переходять в електронний, що спричиняє повний контроль держави та приватних компаній над вашим капіталом. І за бажання цю електронну систему можна просто відключити чи відрегулювати так, як це буде вигідно тим чи іншим компаніям. Саме тому питання, як правильно зберігати кошти, сьогодні залишається відкритим.

Каблучка ювелірного дому Lombardi by New Italian Art: білі діаманти  

Gem Genève 2023

З 11 до 14 травня у Женеві у виставковому центрі Palexpo проходила міжнародна виставка дорогоцінних каменів та ювелірних прикрас — Gem Geneve, — у якій взяли участь близько 200 учасників із 20 країн. Оскільки саме Швейцарія є основним ринком для купівлі та продажу кольорових дорогоцінних каменів, сюди з’їхалися колекціонери, гемологи, connoisseur та всі, хто працює в цьому сегменті.

Варто сказати, що саме Швейцарським інститутам заведено довіряти сертифікацію дорогоцінних каменів, вартість яких перевищує 200 000 євро. І, зрозуміло, професіонали завжди радять, щоб до таких дорогих каменів додавали два і більше сертифікати незалежних інститутів Швейцарії: Gubelin, SSEF і GRS.

Таким чином, Швейцарія є тією країною, де сертифікація є зручною з погляду розташування одразу кількох гемологічних інститутів та лабораторій. А попит на ринку дорогоцінних каменів у Швейцарії завжди перевищує пропозицію через високу купівельну спроможність.

Виставка Gem Geneve присвячена цінності та унікальності коштовних каменів. Тут представлені найкращі та найдорожчі у світі камені, антикварні прикраси та витвори сучасних дизайнерів. Учасниками виставки є найвідоміші компанії —  постачальники діамантів та кольорових дорогоцінних каменів із Нью-Йорка, Бангкока.

На виставці Gem Geneve можна побачити діаманти розміром до 10 ct і найрідкісніші кольорові дорогоцінні камені: рубіни з Бурми, колумбійські смарагди, бразильські турмаліни Параїба і навіть сапфіри Kashmir, видобуток яких було припинено багато років тому. До речі, єдиний спосіб сьогодні стати власником сапфіру Kashmir — це знайти та купити дорогоцінний камінь на вторинному ринку.

Турмалін Параїба

Говорячи про тенденції, які ринок дорогоцінних каменів диктує сьогодні, варто розуміти, що вартість натуральних дорогоцінних каменів продовжує зростати. І якщо у лютому значно зросли у вартості сапфіри, то у травні на ринку спостерігається зростання вартості рубінів. Адже ціна на ринку дорогоцінних каменів завжди безпосередньо пов’язана з їхнім видобутком. А добуваються вони у надрах землі, і ніхто не знає, коли саме припиниться видобуток (як це сталося з родовищем Kashmir чи шахтою Аргайл, де добували рожеві діаманти).

Каблучка Lombardi by New Italian Art: цейлонський сапфір Royal Blue, білі діаманти  

Каблучка із рожевим діамантом та білими діамантами 

Сьогодні вартість натуральних рубінів (natural ruby), до яких не торкалася рука людини, і рубінів, які зазнавали лише впливу температури (heated by temperature), відрізняються втричі. Ніколи раніше такої великої різниці у вартості не було. Це пов’язано з чітким розмежуванням ринку на сегменти: інвестиційні камені та просто красиві дорогоцінні камені, які при цьому також можуть бути застосовані в ювелірній галузі.

Каблучка Lombardi by New Italian Art: бірманський рубін Pigeon Blood, білі діаманти 

Обираючи коштовні камені, завжди звертайтеся за консультацією до професіонала — гемолога, який, перевіривши кожен запропонований вам дорогоцінний камінь на предмет відповідності найвищій якості, порадить, який із них вибрати.

Сьогодні всі заможні люди планети у своєму інвестиційному портфелі мають дорогоцінні камені, зберігаючи в такий спосіб частину своїх фінансів у найбільш стабільному еквіваленті.

Найважливіше, про що слід знати, якщо ви хочете інвестувати кошти в дорогоцінні камені, — вам необхідна консультація професіонала для пошуку каменя та підтвердження його характеристик, перш ніж ви зробите  покупку. Це має бути гемолог, який має знання, працює на міжнародному ринку, якому ви довіряєте і до якого будь-якої миті можете звернутися. Пам’ятайте: наявність сертифіката до дорогоцінного каменя не вбереже вас від неправильної покупки. І, звичайно, коштовні камені варто купувати не у баєрів і точно не в соціальних мережах, а лише у професіоналів, які знаються на їх якості.

Каблучка Lombardi by New Italian Art: цейлонський сапфір Royal Blue, білі діаманти 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: