За лаштунками конкурсу «Українська концертна увертюра»: 33 найкращі класичні композитори країни
Журі вибирало переможців анонімно, не знаючи нічого про учасників. А JS пропонує вам познайомитися із кожним претендентом.

Учасники конкурсу

Наприкінці весни завершився перший етап Всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра», ініційованого благодійним фондом «Відкрита музика міста» за підтримки юридичної фірми ASTERS та JS на честь 30-річчя Незалежності України. Попереду грандіозний фінал, де прозвучать ТОП-3 твори лауреатів, зокрема й переможна увертюра.

Прослуховування демозаписів на першому етапі було анонімним, тож члени журі навіть не здогадувалися про вік, статус і зовнішній вигляд авторів партитур. JS переконаний, що творців потрібно знати в обличчя, тому знайомить вас із усіма 33-ма композиторами-учасниками конкурсу. Ласкаво просимо на «увертюрний спіддейтинг».

Володимир Рунчак

композитор і диригент

Увертюра «Україна — назавжди» 

Народився 12 червня 1960 року в Луцьку. Твори Володимира Рунчака з успіхом виконуються на багатьох міжнародних фестивалях сучасної музики в нашій країні та за її межами. Завдяки його ініціативі в Україні вперше прозвучали окремі оркестрові та ансамблеві твори композиторів-класиків ХХ ст. — Л. Беріо, Е. Вареза, А. Веберна, Д. Лігеті, Л. Ноно, К. Штокгаузена.

За роки своєї диригентської діяльності влаштував понад 400 світових та українських прем’єр сучасних музичних творів. Як диригент виступає з камерним ансамблем «Нова музика в Україні». Як запрошений диригент виступав з Національним симфонічним оркестром України, Національним одеським філармонійним оркестром, Заслуженим симфонічним оркестром Національної радіомовної компанії України, з симфонічними та камерними оркестрами обласних філармоній, з музичними колективами Болгарії, Казахстану, Ізраїлю, Італії, Франції.

Працював Головним запрошеним диригентом Державного камерного оркестру Азербайджану ім. Кара Караєва. Є художнім керівником міжнародних фестивалів «День українського баяна й акордеона», «Kharkiv contemporary» and «Нова музика в Україні».

Олександр Шимко

композитор 

Увертюра «Піднесення»

Народився 4-го серпня 1977 року в місті Борщів (Тернопільська область). Із 2003 року — член Національної спілки композиторів України. Стипендіат «Gaude Polonia» (Польща, 2005). Стипендіат «Ernst von Siemens Musikstiftung» (2006).

Лауреат премій ім. Л.Ревуцького (2007), ім. М. Вериківського (2009), ім. Б.Лятошинського (2017). Із 2007 року музичний керівник Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Євген Оркін

композитор і диригент

«Галицька увертюра»

Навчався із класу кларнета, композиції та диригування у Національній Музичній Академії України у І.Пендищука та Є. Станковича, у Вищій школі мистецтв м. Утрехт (Нідерланди) у Х.Брауна та М.Марголіса, Вищій школі музики м. Мангейм (Німеччина) у В. Пенча та У. Леєндекера. Із 2020 року є членом НСКУ.

Є автором приблизно 80 творів. Перший виконавець творів Є. Станковича, В. Сільвестрова, Ю. Іщенка, Н. Корте-Реала, Д. Андрікопулоса, Е. Бехерта, Е. Хермана та багатьох інших.

Учасник міжнародних фестивалів як виконавець та композитор: «Контрасти» (м. Львів), «KIEV MUSIC FEST», «Heidelberger Fruhling», «Lüneburger Heide», Donaueschingen Musiktage, Bodensee Festival, Gstaad Menuhin Festival, Katarakt Hamburg та ін. Із 2004 року викладає кларнет і саксофон у Вищій школі мистецтв у Мангаймі (в Німеччині).

Богдан Решетілов

член НСКУ, композитор, піаніст, аранжувальник 

Увертюра «Відродження»

Народився 15 липня 1992 року в Запоріжжі. Працює у сферах театрального мистецтва, кіновиробництва та інформаційних технологій як композитор, виконавець, диригент, саунд−дизайнер. Артист оркестру ТВЗК «Київський національний академічний театр оперети». Автор симфонічної, театральної, концертної, камерно-інструментальної, хорової, сольної музики, музики до кіно. Має понад 100 аранжувань для симфонічного оркестру.

Богдан Кривопуст

композитор, піаніст 

«Українська увертюра»

Народився 24 травня 1975 року. Був стипендіатом Міністерства культури Польщі (“Gaude Polonia”). За роки навчання став лауреатом міжнародних конкурсів.

З 2000 року є членом НСКУ. Лауреат премії Л.Ревуцького (2005), лауреат премії ім. Б. Лятошинського (2016). Твори Богдана виконуються в Україні та за кордоном. Вони вже пролунали на міжнародних фестивалях «Київ Мюзик Фест», «Музичні прем’єри сезону» у виконанні найкращих українських колективів. Із серпня 2010 року є директором нотного видавництва «Музична Україна».

Олександр Гоноболін

композитор

Увертюри «Україна», «Концертна увертюра»

Народився 27 листопада 1953 року в c. Медведево (Росія). У 1978 році закінчив Київську державну консерваторію. Працював солістом Сухумської (Абхазія), Херсонської та Миколаївської філармоній, художнім керівником і диригентом камерного оркестру «Арс-нова» Миколаївської філармонії. Упродовж останніх тридцяти років як скрипаль виступав в Україні, Франції, Болгарії, Угорщині, Німеччині, Голландії, Іспанії, Ізраїлі, Грузії, виконуючи твори відомих композиторів та свої.

Народний артист України (2018), президентський стипендіант (2020), член Національної спілки композиторів України (2017), лауреат міжнародних композиторських конкурсів у Мангеймі (Німеччина, 2015) і двічі в Південній Кароліні (США, 2016, 2017), дипломант міжнародного конкурсу композиторів ім. Ю.Фалика (Санкт-Петербург, 2012), лауреат Всеукраїнського конкурсу композиторів («Срібний вік», 2017).

Юрій Алжнєв

композитор

Увертюра «Фантазія»

Народився 24 серпня 1949 року в Азербайджані. Засновник Харківського міського театру народної музики України «Обереги», доцент Харківської державної академії культури.

Нагороди та звання: «Заслужений діяч мистецтв України» (1995), лауреат Всеукраїнської премії ім. Івана Огієнка (1999), Грамота Президента України (1999), орден «За заслуги ІІІ ступеня» (2009), лауреат Премії ім. М. В. Лисенка (2010).

Тарас Півняк

композитор

«Увертюра концертна увертюра»

Народився 12 липня 1984 року в Полтаві. Працював у симфонічному оркестрі Національної філармонії України.

Проживав в Азербайджані, працював в оркестрі Бакинської національної філармонії, де ознайомився з найкращими зразками східнттої симфонічної музики. У 2010-1017 рр. працював у Національному президентському оркестрі. Також ознайомлювався з аранжуваннями та композиціями штатних композиторів при оркестрі Р. Григоріва та Є. Браги.  Із 2017 працює в НЗАСОУ. Композицією та обробками творів займається у вільний час для власного задоволення.

Сальмі Партіцька

композиторка

«Українська увертюра»

Народилася 24 лютого 1992 року в Києві. Навчалася в Київському інституті музики ім. Р. М. Глієра. Брала участь у ІІІ Міжнародному конкурсі композиторів у Ялті (2 премія). У 2019 році вступила до Спілки композиторів України. У 2020 році була учасницею німецько-українського музично-поетичного проєкту «Різдвяна свічка».

Олексій Таланов

композитор, аранжувальник, скрипаль

Увертюра Symphonic fantasy №1

Народився у Києві у 1982 році. Top Rated аранжувальник на SheetMusicPlus. Співпрацює з оркестрами та артистами з України, США, Австралії та Ізраїлю, серед яких Національний камерний ансамбль «Київські солісти», Ансамбль пісні та танцю ЗСУ, Камерний оркестр НМАУ ім. П. І. Чайковского, Prime Orchestra, Хайфський симфонічний оркестр та бiґ-бенд, Yochi Briksman Orchestra, телеканал СТБ. Також на рахунку створення різних симфонічних програм: Symphonic Beatles, Queen, Depeche Mode, Pop Hits, Best Soundtracks тощо.

З останніх робіт композитора — музика до документальної стрічки Incinerator. У доробку композитора понад 700 авторських аранжувань та власних композицій.

Олексій Войтенко

композитор, музикознавець

«Класична увертюра»

Народився у 1981 році. Кандидат мистецтвознавства (2012). Член Спілки композиторів України. Викладач кафедри теорії музики НМАУ, доцент КІМ ім. Р. М. Глієра. З 2014 р. — лектор організації «Культурний проект». Стипендіат Міжнародного Вагнерівського товариства (2004). Дипломант композиторського конкурсу пам’яті Д. Шостаковича за твір «Nóμoς I» (Санкт-Петербург, 2006). Лауреат стипендії київського міського голови для талановитої молоді (2013). Лауреат премії ім. Л. М. Ревуцького (2014).

З 2014 року займається дослідженням та відновленням спадку композитора Володимира Загорцева (1944–2010). Упорядник та редактор 2-томного нотного видання «Київський авангард: Антологія камерної музики» (2020).

Олександр Шмиков

композитор

Увертюра «Серпневі передзвони» 

Народився 2 серпня 1966 року в місті Краснодон (Луганська область). Зіграв понад 2500 концертів у різних країнах світу та випустив 9 CD. З 1994 року — член спілки композиторів Франції. У 1998 році разом з легендарною Маєю Плисецькою заснував творчу спілку «Музиканти півдня Франції», яка існує і сьогодні.

Мирослав Волинський

композитор

Увертюра 

Народився 17 лютого 1955 року в селі Підтесово, Красноярського краю (батько був репресований). Дипломант Всеукраїнських конкурсів-фестивалів «Золотоверхий Київ» та «Створімо сучасну патріотичну музику». Автор великих проектів-ораторій до10 річниці пастирського візиту папи Івана Павла ІІ до України (Totus tuus), та 150-ї річниці митрополита Андрея Шептицького.

Член Національної спілки композиторів України. Заслужений діяч мистецтв України. Працює викладачем композиції Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. С. Крушельницької. У творчому доробку 5 опер, 3 ораторії, кантати, симфонічні твори, хорова, вокальна та камерно-інструментальна музика різних жанрів.

Золтан Алмаші

композитор, віолончеліст, педагог 

Увертюра «Настане день»

Народився 1975 року у Львові. Один із засновників та керівників фестивалю класичної та сучасної камерної музики «Гольфстрім».

Від 2001 року член Національної спілки композиторів України. З 2000 року — соліст-інструменталіст Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Віолончеліст і артистичний директор Струнного квартету ім. Левка Ревуцького. Лауреат міжнародного конкурсу «На батьківщині С. Прокоф’єва» (Маріуполь) у номінації «Віолончель» (1998) та «Композиція» (2000), премії імені Л. М. Ревуцького (2003) та премії імені Б. М. Лятошинського (2013).

Його твори виконують у Німеччині, Франції, Швейцарії, Польщі, Нідерландах, Білорусі, Молдові, Сполучених Штатах Америки, Чилі та інших країнах. У творчому активі Алмаші понад 70 творів.

Дмитро Чесноков

композитор, піаніст

«Українська увертюра»

Франко-український композитор і піаніст російського походження. Народився 1982 року у Вохмі, маленькому російському містечку, згодом переїхав до Києва. Прибувши до Франції у віці 15 років, продовжив працювати над фортепіано. Отримав диплом музичного факультету в Булонській консерваторії.

Його музику виконували такі оркестри як «Симфонічна Одіссея» (Париж), Synfonietta (Кембридж), Духовий оркестр Aeolus, Духовий оркестр, Духовий оркестр Повітряних сил, Національний оркестр гармонії поліції, Охоронці миру, Фанфари кавалерії Республіканської гвардії (Париж).

Євген Петров

композитор

Увертюра

Студіював композицію у Львівській музичній академії в класі Мирослава Скорика та Олександра Козаренка. У 2008 році отримав стипендію польського міністерства культури «Gaude Polonia», яку реалізував під керівництвом Збіґнєва Буярського в Кракові. У 2012 році був учасником київських міжнародних майстер-класів нової музики. У 2016 році отримав ІІІ премію на міжнародному конкурсі композиторів у Львові за твір «Барвоформлю».

Брав персональні консультації у Зиґмунта Краузе, Ґергарда Штеблера, Сергія Нєвського, Сергія Пілютікова.

Дмитро Малий

композитор, піаніст, PhD 

Увертюра «Земля предків»

Народився 1987 року. З 2015 до 2020 року працював у КНР як викладач фортепіано та композиції. З 2020 року працює у ХНУМ ім. І.П.Котляревського на кафедрі теорії музики. Переможець конкурсу у рамках міжнародного фестивалю тромбонового мистецтва ITF-2019 (Мансі, IN, США) за твір «Скоморохи» для тромбону та фортепіано. Переможець конкурсу у галузі оперної та балетної музики «Схід-опера-2020» (Харків) за оперу «Зелене коло».

Олег Безбородько

композитор, піаніст,кандидат мистецтвознавства

Увертюра «Ода неподоланим»

Професор кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства. Член Правління Національної спілки композиторів України. Лауреат Премії ім. Л. М. Ревуцького та Премії ім. М. В. Лисенка. Навчався в аспірантурі Консерваторії м. Невшатель (Швейцарія, проф. С.Деферн).

Твори звучали в Україні, США, Швейцарії, Великій Британії, Німеччині, Данії, Росії, Польщі, Литві, Румунії, Ізраїлі, Сінгапурі, Малайзії, Австралії, Фінляндії, публікуються видавництвами «Музична Україна», «Musica Ferrum», «Pan Verlag», видаються на компакт-дисках в Україні, Литві та США. В сезоні 2019-2020 О. Безбородька було обрано «композитором у резиденції» Національного Одеського філармонійного оркестра.

Дмитро Щириця

композитор

Увертюра «Із прадавніх часів»

Член Національної спілки композиторів України, кандидат мистецтвознавства, в. о. доцента кафедри композиції, інструментовки та музично-інформаційних технологій Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

На початковому етапі вивчав композицію у М. І. Чембержі та М. Ф. Старицького. У 2013 році був учасником мистецької резиденції «DAR» (Друскінінкай, Литва). У 2017 р. як викладач брав участь у майстер-класах «Європейське ательє студентів з композиції» (Софія, Болгарія). Брав участь у фестивалях «Музичні прем’єри сезону», «Київ Музик Фест», «Форум музики молодих».

Богдан Сінченко

композитор, викладач

Увертюра «Літяні мелодії»

Народився 30 березня 1987 року в місті Старобільску Луганської області. У 1993-2002 роках навчався в Нижньопокровській середній школі. З 2002 по 2006 був студентом відділу теорії музики Сєвєродонецького музичного училища ім. С.С.Прокоф’єва. Продовжив здобуття освіти в ХНУМ ім. Котляревського у 2006-2011 роках. В цей час навчався на кафедрі композиції у Золотухіна В.М. і Дробязгіної В.І. По завершенні навчання основні напрямки діяльності — викладання й створення музики.

Анатолій Жульєв

тромбоніст, диригент, аранжувальник, композитор, викладач 

«Святкова увертюра»

Народився 09.09.1946 р. у м. Антрацит Луганської області. Лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди. Голова Запорізької міської організації композиторів. Керівник зразкового оркестру «Джаз-академія», володар Почесної грамоти міської ради «За вагомі досягнення у професійній діяльності, особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя».

Неодноразово був головою, членом обласних журі, головним диригентом обласних музичних свят. Симфонічна поема «Байда» А. Жульєва була виконана зведеним духовим оркестром на Х Всеукраїнському фестивалі майстрів мистецтв у Національному палаці «Україна», диригував автор (м. Київ, 18.05.2001).

Організатор обласних фестивалів духової музики (1983-1988), Фестивалю поп-рок-музики «Хортицькі зірки» (1997-1999). Лауреат Всесоюзних фестивалів художньої творчості, лауреат обласних конкурсів композиторів, лауреат регіональних конкурсів ансамблів, лауреат I ст. ХI Міжнародного конкурсу «Золота ліра», лауреат Міжнародних конкурсів. Із 2002 і до сьогодні є головою Запорізької міської організації композиторів-аматорів.

Марія Олійник

композиторка

Увертюра «Сон»

Представниця української та нідерландської композиторських шкіл, навчалась у Львівській Національній Музичній Академії ім.М.Лисенка, а згодом у Королівській Консерваторії в Гаазі (Нідерланди). Стипендіатка Президента України, урядів Польщі та Нідерландів. Переможиця міжнародних композиторських конкурсів та учасниця численних музичних проектів в Україні та закордоном.

У 2013-2016 рр працювала на викладацькій посаді в Тайланді. Співпрацює з найкращими оркестрами і музикантами в Україні та закордоном: Residence Orchestra of the Hague Philharmonic (NL), Leine&Roebana dance company (NL), Ensemble MAE (NL), Sinfonia Iuventus (PL), Baroque Orchestra of Royal Academy of The Hague (NL), Nieuw Ensemble (NL), Ensebmle Ereprijs (NL), New Music Orchestra (PL), Ансамбль Nostri Temporis, Симфонічний Оркестр Львівської Філармонії, Leopolis Orchestra (UA), Lviv Festival Orchestra(UA), оркестр INSO-Lviv (UA) тощо.

Анастасія Петрушевська

композиторка

Увертюра Esplendor Lucis

Народилася 19 жовтня 1998 року в сім’ї художників-емігрантів з України в Аргентині (місто Буенос-Айрес). У 2007 році сім’я повернулась на Україну. У 2017 вступила до Національної музичної академії України на композиторський факультет. Володіє такими музичними інструментами як фортепіано, орган та флейта. У 2019 році стала лауреатом всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни».

Вікторія Польова

композиторка, викладачка

Увертюра NOVA

Луреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка. Працює у симфонічному, хоровому, камерно-інструментальному жанрах. Твори виконуються на таких сценах, як Фестиваль камерної музики у Локенхаузі, зали Берлінської та Кельнської філармоній, Театр Шатле (Париж), Рудольфінум-Дворжак зал, Concert Nacional de España, George Weston Recital Hall (Торонто), Yerba Buena Theater (Сан-Франциско), Oriental Art Center (Шанхай), фестивалі сучасної музики в Україні, Швеції, Фінляндії, Швейцарії, Італії, Польщі, ОАЕ, Перу, Чилі.

Остап Бурак

композитор

Увертюра «Кафа»

1

Народився 07 квітня 2001 року в селі Товмачик Івано-Франківської обл. Грає на трубі, баяні, фортепіано. Вступив до Чернівецького фахового коледжу мистецтва ім.С.Воробкевича до Заслуженого Артиста України та Грузії Кшижевського Я.В, де отримав звання Лауреата I і III ступеня в Міждународних конкурсах. На разі закінчив перший курс Луганської академії культури та мистецтв.

Михайло Швед

композитор, кандидат мистецтвознавства

Увертюра CAMPANA

Народився в 1978 році у Львові. У межах програми Gaude polonia Міністра культури Польщі вивчав композицію в Збігнєва Буярського у Краківській музичній академії (2005 р.). Упродовж 2006-2018 рр. працював у Міністерстві культури України. З 2018 року — заступник генерального директора–художнього керівника Львівської національної опери з міжнародних зв’язків та творчих питань. Лауреат премії імені Миколи Леонтовича (2017) та премії імені Левка Ревуцького (2011), стипендіат Київського міського голови (2009).

Кандидат мистецтвознавства (2006), заслужений діяч мистецтв України (2018). Член Національної Спілки композиторів України (2003). Твори М. Шведа виконувалися в Канаді, Польщі, Австрії, Швейцарії, Німеччині, Білорусії, Росії, Литві, Азербайджані, Кубі.

Віталій Самолюк

композитор, піаніст

«Українська увертюра»

Народився 18 червня 1985 року в місті Дзержинськ. Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Пентатон», дипломант джазового конкурсу пам’яті О. Кобаченка, учасник Міжнародного фестивалю сучасної музики «Два дні і дві ночі». У 2014 – 2018 рр. — художній керівник народного аматорського колективу «Розмарин», дипломант численних хорових фестивалів. У 2015 році став півфіналістом Міжнародного конкурсу ім. Моріса Равеля, м. Бергамо, Італія. Учасник фестивалю «Хмельницький КамерФест».

Рената Сокачик

композиторка, кандидатка мистецтвознавства

Увертюра Аnima et corpus

Народилася 2 жовтня 1990 року у смт Вилок Закарпатської області. У 2019 року захистила наукову дисертацію та здобула ступінь кандидата мистецтвознавства. Авторка сольних, камерно-інструментальних, вокальних, хорових та симфонічних творів, постійна учасниця міжнародних композиторських проєктів та майстер-класів, фіналістка всеукраїнських та міжнародних композиторських конкурсів.

Володимир Зубицький

композитор, баяніст, диригент

Увертюри «Дударик», «Весілля»

Народився 2 березня 1953 року в Миколаївській області. У 1975 році завоював «Кубок світу» (CIA-UNESCO) на Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів в Гельсінках (Фінляндія). У 1985 році отримав Премію польського відділення UNESCO, лауреат міжнародних конкурсів композиторів “Акко-2000” (Фінляндія) за Фатум-сонату і “Премія І.Коць” (Україна) за Другу симфонію та “Премiя М.Чюрльонiса” 2013 (Литва) за камернi твори.

З 1980 року як соліст Госконцерта гастролював і проводив майстер класи в Польщі, Чехословаччині, Австрії, США, Франції, Німеччини. Був президентом Асоціації баяністів України. З 1978 року — член Спілки композиторів СРСР. З 1995 року проживає в Італії, де веде активну концертну і творчу діяльність. Під його патронатом проводиться два міжнародні конкурси баяністів-акордеоністів — конкурс у місті Монтезе і “Премія міста Ланчано”.

Як баяніст записав 5 СD з фірмою “Azzurra musik”. Його хорові, камерні та баянні твори записані на CD фірмах “Pilz”, “Cordaria” (Німеччина), “Cire jaune” (Франція), “Rivoalto”, “Delta” (Італія), Nota bene “, “TMC music” (США) та ін.

Олександр Ворох

композитор, автор-виконавець

Увертюра «Україна»

Народився 14 квітня 1983 року у Києві. Лауреат, член журі та організатор міжнародних фестивалів авторської пісні. Виступав із сольними концертами в містах України, а також у Ризі, Таллінні і Тарту. Гість і член журі фестивалів у Києві, Житомирі, Запоріжжі, Одесі, Дніпрі, Севастополі, Гомелі, Вентспілсі, Тарту.

У 2016 та 2017 рр. став півфіналістом Міжнародного конкурсу композиторів ім. М. Равеля (Італія) з фортепіанним концертом «Україна» та симфонічним твором «Зірки з вікна потяга або Ніч в Італії». У 2020 — півфіналіст (топ-18 зі 136 учасників) конкурсу композиторів для фортепіано «Фіделіо» (Іспанія) із твором «Bilberry Drawing».

Анна Ткаченко

композиторка

Увертюра «Моя Україна»

Вивчала композицію в Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського. Після імміграції до Ізраїля вчилася в Єрусалимській академії музики і танців. Її твори регулярно виконують оркестри, ансамблі та солісти: Берлінський симфонічний оркестр під керуванням маестро Шамбадала в Берлінській філармонії, Український національний філармонічний оркестр, Київський оркестр Камерата, Чернівецький філармонічний оркестр, Філармонійний оркестр Пенсільванії, Баварський філармонічний оркестр, оркестр Лондон Моцарт Плеерс, Єрусалимський симфонічний оркестр, Вірменський філармонічний оркестр і ще.

У 2018 році Анна у співпраці з арфісткою Рахель Талітман випускає диск камерної музики для арфи, а у 2019 році у співпраці з німецьким гітаристом Вольфгангом Вейгелем виходить сольний диск Анни з музикою для гітари.

Дмитро Маітрейя

композитор

Увертюра «Початок нової ери»

Народився 29 жовтня 1995 року в Києві. З 9 до 14 років займав призові місця в конкурсах з композиції в Україні та за кордоном (Словаччина, Болгарія). У 2016 році закінчив коледж ім. Р. М. Глієра. Створює музику в різноманітних жанрах: фортепіанні п’єси, вокальні, інструментальні, симфонічні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: