«Жінки в благодійності»: Одрі Гепберн — потужна постать у доброчинних справах
Єлизавета Ястремська — українська модель, володарка титулу «Міс Україна Всесвіт–2020», громадська діячка.

Українська модель, володарка титулу «Міс Україна Всесвіт–2020» та громадська діячка Єлизавета Ястремська розпочинає свій блог на JS серією дописів, присвячених жінкам у благодійності. Жінки, що змінили світ своєю чуйністю та любов’ю. Жінки, що трансформували систему без зброї чи конфлікту, крізь відкрите серце і щире бажання зосередити зусилля на підтриці тих, хто потребує.

Доброчинність — один із напрямків, якому Єлизавета приділяє особливу увагу у межах власної діяльності, організовуючи тематичні бранчі на підтримку важкохворих дітей та дітей-сиріт. Сьогодні вона ділиться власними роздумами про Одрі Гепберн — не лише талановиту акторку, але й потужну постать у благодійності.

Маленька, тендітна, делікатна жінка. Хіба може вона щось змінити, на щось вплинути? Так, якщо «делікатна» не асоціює себе зі «незначуща», вірить у свої сили і перемогу добра. Бо в цьому, мабуть, і полягає основна заповідь доброчинності – бути свято переконаним, що від тебе щось та й залежить. І що ти можеш змінити хай не увесь світ, але його частину на краще.

Якщо розпочинати розмову про маленьку, але потужну постать в благодійності, особливо в зірковій, перша, хто спадає на думку, звичайно ж, Одрі Гепберн. Легендарна голівудська акторка, муза не менш легендарного модельєра Юбера Живанші, оскароносна красуня та ікона стилю була ледь не першою зіркою такої величини, яка зробила доброчинну діяльність частиною свого життя.

Перші свої кроки в благодійності майбутня зірка робила в Нідерландах, де маленька Одрі жила з мамою та братами в часи Другої світової війни. У голодні часи 1944 року дівчинка, яка робила помітні успіхи в балеті, влаштовувала невеличкі хореографічні вистави, щоб зібрати трохи грошей та продуктів для своїх близьких та сусідів. Після звільнення Нідерландів у країну з гуманітарною місією зайшов ЮНІСЕФ. Завдяки йому жителям вдалось вижити в ті роки. Віддаючи данину вдячності фонду, Одрі присвятить довгі роки свого життя співпраці з ним.

У це важко повірити, але за роки взаємодії з фондом зірка відвідала 128 країн. Табори біженців, лікарні, прихистки Ефіопії, Сальвадора, Гондурасу, Судану, Сомалі та держави Бангладеш знали знамениту акторку не менше, аніж лос-анджелеські червоні хідники. Гепберн не користувалася зірковими привілеями, не брала пожертв для себе в меценатів, літала в місіонерські відрядження на військових літаках, сидячи на мішках із рисом і загалом за свою роботу в фонді отримувала 1 американський долар на рік.

Одрі Гепберн у якості посла доброї волі ЮНІСЕФ

Співробітники фонду згадують зірку з особливою теплотою: вона відрізнялася від інших послів доброї волі своєю неприховано щирою любов’ю до людей, переживала за кожну стражденну дитину.

Як зізнавалася сама міс Гепберн, саме турботу про людей, а не роботу в кіно, вона вважала справою свого життя.

Акторка сама писала всі промови, сама зустрічалась з очільниками держав третього світу та обговорювала з ними програми допомоги дітям. Була присутня на відкритті водопровідних систем у посушливих районах Африки, сама супроводжувала гуманітарні вантажі. Бувало таке, що вантажі десь затримували і не хотіли пропускати. Тоді Одрі пропонувала себе в заручники, аби тільки гуманітарний конвой рухався далі і діти отримали їжу.

Зірка «Сніданку в Тіффані» знала кілька мов: англійську, французьку, іспанську, італійську та нідерландську, що значно полегшувало її комунікацію в різних країнах. Одрі брала участь у кампаніях з імунізації в Туреччині, водопостачання в Південній Америці, забезпечення питною водою у В’єтнамі, подолання голоду в Африці. Останню свою місію вже глибоко хвора акторка і благодійниця здійснила за 4 місяці до своєї смерті. Цю поїздку в Сомалі вона назвала «апокаліптичною» і розповідала, що «ніби увійшла в кошмарний сон». Утім, своє призначення там виконала.

Тому в серцях мільйонів залишилася не лише Сабріною, Голлі Голайтлі і принцесою Анною, а жінкою, яка роздавала свою любов людям із такою щедрістю, з якою світова преса розвішувала їй компліменти.

«Любов — найкращий вклад. Чим більше її даруєш, тим більше народжується у вас самих. Якби це всі розуміли, жити було б набагато легше!»

— сказала одного разу Одрі в інтерв’ю, ніби залишивши по собі головне правило добродії на планеті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: