Жіноча сила та рідне коріння у дебютному альбомі Alina Pash «Пинтя: Гори»
Wild woman from roots та героїчний Пинтя.
В

ідкриття української сцени 2018 року, закарпатська бітенга Аліна Паш представила першу частину довгоочікуваного дебютного альбому «Пинтя: Гори». Це історія, сюжет якої
співзвучний з історією життя самої Аліни. «Wild woman from roots! Це історія про те, звідки я і що я відчуваю», – зазначає співачка.

Закарпатські села, що розкинулися між гір і лісів – магічні місця. Вони сповнені міфів, легенд і повір’їв. Одна з історій, що місцеві жителі передають із вуст в уста – про Пинтю Хороброго. Говорили, він був пов’язаний з самим графом Дракулою… Закарпатський Робін Гуд Пинтя не був «хорошим хлопцем», але завжди боровся за добро. За його голову давали щедру нагороду. Пинтю брала хіба що «срібна куля». Хто би на нього не полював, вбити нікому не вдавалося. Здали Пинтю свої ж, четвертували в румунському місті на 33 році життя. Відтоді Пинтя став місцевим героєм, а пізніше – головним персонажем містичного закарпатського фольклору. «Він був моїм давнім предком. Ця розповідь про нього. Цей альбом про мої корені, витоки, рідних місцях. Адже я родом з гір!» – каже Alina Pash.

Невипадково альбом відкриває фрагмент із книги Олександра Гавроша про пригоди того ж Пинті-розбійника. Вслід за ним – новий забійний Pash-хіт Bosorkanya. Під пружний контрабас і в’язкий хіп-хоп біт Аліна співає українську народну пісню про дівчат, яких насильно видають заміж за багатого. Без паузи на видих – вже відомий хіт Bitanga, з кліпу на який почалася творча історія Alina Pash. Ейфорійний герідж «Течія», заспіваний трьома мовами, – данина рідним краям. Карнавальний хіт «Слухай» – ода свободі. Кожен наступний трек альбому не схожий на попередній.

Через мікс із етно і електроніки, хіп-хопу і трайбл-бітів Alina Pash виходить на нові музичні території – іноді дуже екзотичні. Стильний нью-біт Tamagotchi, потужній гуркіт брудного електро в «Тільки вгору» та ніжний урбан-соул родом з 90-х – у завершальній баладі «Середина».

«Пинтя: Гори» вже доступний для стрімінга й скачування в усіх онлайн-магазинах. Видавець – лейбл HitWonder. Друга частина альбому вийде 14 червня 2019 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: