Жодних Ferrari — тільки велосипеди: як живуть засновники-мільярдери німецької Кремнієвої долини
Угур Шахін і Озлем Тюречі — розробники антиковідної вакцини, які ведуть скромний спосіб життя й рятують світ.

BioNTech — німецький біотехнологічний стартап, що винайшов першу у світі вакцину проти коронавірусу, 95% ефективності якої доведено за допомогою клінічних дослідів. Безумовно, такі новини не можуть не тішити. Тож JS вирішив дослідити історію успіху власників компанії.

Угур Шахін і Озлем Тюречі

Угур Шахін і Озлем Тюречі — герої нашого часу й одні із найбагатших жителів Німеччини, що живуть наукою й ведуть досить скромний спосіб життя. У 2008 році подружжя заснувало компанію BioNTech у Майнці. Тоді ніхто не пророкував, що через дванадцять років жителі західного берега Рейну знайдуть рішення, як урятувати світ від пандемії, й розроблять вакцину проти SARS-CoV-2.

Наука понад усе

Ідея розробити антиковідну вакцину осяйнула Угура Шахіна, професора експериментальної онкології, ще в січні, коли він прочитав статтю про спалах коронавірусу в Ухані. Про це науковець розповів виданню New York Times.

BioNTech уже мала досвід співпраці із американською фармацевтичною компанією Pfizer, тому вони швидкими темпами почали працювати над розробкою препарату. Альберт Бурла, директор Pfizer, наголосив, що Шахін настільки «загорівся» ідеєю, що йому було байдуже на прибутки та формальності:

«Шахін піклується тільки про науку. Обговорювати бізнес йому зовсім не подобається. Він учений і принципова людина. Я довіряю йому на 100%».

Угур Шахін

З весільної церемонії відразу до лабораторії

Угур Шахін, що родом із Туреччини, у 4-річному віці разом із батьками переїхав до Кельну, де крок за кроком йшов до заповітної мрії — стати лікарем. Так, закінчивши навчання в Кельнському університеті, він отримав докторський ступінь за роботу в галузі імунотерапії пухлинних клітин.

Озлем Тюречі, дочка мігрантів зі Стамбула, на відміну від Угура, взагалі не планувала пов’язувати своє життя з медициною — натомість вона хотіла стати черницею. Попри плани, Озлем стала студенткою медичного університету, де і познайомилася з майбутнім чоловіком.

Про їхню відданість науці можна говорити безкінечно. Тому зовсім не дивує той факт, що відразу після церемонії одруження пара повернулася до лабораторії.

Угур Шахін і Озлем Тюречі

Мільярдери без автомобіля

Статки статками, але сім’я науковців веде доволі скромний спосіб життя. Озлем та Угура разом із дочкою проживають у маленькій квартирі поблизу офісу. Вони не мають машини, тому їздять на велосипедах. Дізнавшись про результати досліджень щодо вражаючої ефективності вакцини проти COVID-19, подружжя заварило турецький чай.

Офіс BioNTech

Апогей фінансового розквіту компанії BioNTech

Ще до пандемії компанія залучила 55 млн доларів з Фонду Білла і Мелінди Гейтс. У 2016 році пара вирішила продати свою першу компанію Ganymed за 1,4 млрд доларів і через три роки на біржі розмістила більшу частину акцій BioNTech. Так, ринкова вартість проєкту зросла до 21 млрд доларів, а подружжя Угур Шахін і Озлем Тюречі стали одними з найбагатших людей у Німеччині.

Ось така історія успіху героїв нашого часу. Щоб нічого не пропустити, слідкуйте за розробниками першої антиковідної вакцини в LinkedIn: Угур Шахін, Озлем Тюречі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: