Небанальна зав’язка і потужний сюжет, цікаві повороти подій та інтригуючий фінал — чи не це мрія кожного кіномана?
читайте також
А якщо сюди додати улюблених голлівудських акторів у головних ролях, то розумієш: увечері потрібно відкласти всі справи й дивитися. Якщо ви давно не вигукували «Ах!» від несподіванки, беріть на замітку цей список. Оригінальні історії, незвичайні сюжетні повороти і, звісно ж, найкращі актори. Усе це чекає на вас у добірці стрічок з непередбачуваною кінцівкою від редакції JS.
Уникнемо детальних подробиць і рекомендуємо брати до рук попкорн та вмикати один із цих шедеврів.
«Острів проклятих» (2010 рік)
Коли подумаєте, що нарешті розгадали всі таємниці та відповіли на всі запитання, автор одним невеличким сюжетом змусить вас сумніватися щодо побаченого раніше. Мартіну Скорсезе вдалося створити настільки багатогранного персонажа, що протягом усього фільму його переживання сприйматимуться як власні. Після такого видовища ви не повірите, що Ді Капріо грав невгамовного романтика в «Титаніку».
«Бійцівський клуб» (1999 рік)
Перше правило бійцівського клубу — нікому не розповідати про бійцівський клуб. Навіть після перегляду виникає багато питань, намагання подивитися на сценарій з різних боків і нерозуміння на кшталт «що це, чорт забирай, було?». Але дещо ви точно оціните: красунчиків Бреда Пітта та Едварда Нортона в головних ролях.
«Загублена» (2014)
Справжні «американські гірки» зі злетами й падіннями. Варто проявити до когось із дійових осіб хоч крапельку співчуття, як сюжет, виконавши черговий акробатичний трюк, одразу змушує відчути себе недалеким глядачем, що довірився переконливому обману. До того ж на середині фільму режисер ніби відповідає на запитання, хто винен, але не поспішайте йому вірити. Однією банальною інтригою картина Девіда Фінчера не обмежується.
«Престиж» (2006 рік)
Зміна поглядів, понять, зародження ворожнечі між вірними друзями — ось головна складова цієї стрічки. Боротьба відбувається за звання найкращого фокусника-ілюзіоніста у світі, тож уявіть, яка містична й напружена атмосфера супроводжує весь фільм. А переконлива акторська гра Крістіана Бейла і Г’ю Джекмана та геніальна режисерська робота Крістофера Нолана роблять «Престиж» однією з тих кінокартин, які дивишся на одному диханні.
«Звичайні підозрювані» (1995 рік)
Рекомендовано для гурманів-інтелектуалів. На початку атмосфера нагадує тарантінівських «Скажених псів», але фінал настільки філософський і непередбачуваний, що захоплює навіть найбільш затятих кіноманів. До того ж цей детективний трилер відкрив світу талант Кевіна Спейсі: саме звідси розпочався зірковий шлях американського актора (до речі, за цю роботу він отримав «Оскар»).
«Сім» (1995 рік)
Якщо ви шанувальник складних головоломок про детективів та серійних вбивць, ця картина вам точно буде до вподоби.
Психологічний трилер Девіда Фінчера розповідає про межі добра і зла, а остаточним аргументом, щоб сьогодні переглянути цю стрічку, стане її акторський склад (Бред Пітт, Морган Фріман, Гвінет Пелтроу) і те, що у картини було 5 різних варіантів фіналу, проте вирішальне слово сказав саме Пітт — кінцівку ви побачите його очима. Попри неперевершений акторський дует, на першому місці залишається оригінальний і свіжий, навіть 29 років потому, сюжет. Адже на те він і Фінчер, аби своїми роботами вражати людську свідомість незалежно від часу. Утім, годі спойлерів.
«Скорчений будиночок» (2017 рік)
Екранізація однойменного роману Агати Крісті (письменниця зазначала, що це її улюблений роман) і приклад класичного англійського детектива.
Щоб уникнути спойлерів, зазначимо, що історія розгортається навколо мільярдера Арістіда Леонідіса, який помер за загадкових обставин. Дізнатися таємницю смерті вирішує його онука Софія, яка звертається по допомогу до приватного детектива. І знову ж таки на вас очікує зіркова команда на майданчику — Гленн Клоуз, Джилліан Андерсон і Крістіна Гендрікс.
«Пам’ятай» (2000 рік)
Ще одна картина, яка займає верхні позиції у списках найцікавіших кінорозв’язок. Багато роздумів, часових змін, ілюзій-ребусів. Загалом усе, що так обожнює режисер Крістофер Нолан.
Сценарій доволі заплутаний, тож доведеться добряче напружити мозок. Головний герой Леонард Шелбі шукає вбивцю своєї дружини, аби помститися та розібратися в усіх труднощах. Начебто знайома історія, але є один нюанс: він страждає на рідкісну форму амнезії — не пам’ятає, що робив 15 хвилин тому. Отже, готуйтеся до незабутньої (завдяки Крістоферу) подорожі свідомістю чоловіка, який не має жодних спогадів.
«Краса по-американськи» (1999 рік)
Присвячується сучасному суспільству, в якому моральність припинила відігравати вагому роль. Герої картини — абсолютно звичайні люди, але у виконанні талановитих акторів їхні образи стають дійсно особливими. Найбільше захвату викликає втомлений від життя американець Лестер Бернем — недарма Кевін Спейсі отримав свій другий «Оскар» за цю роль.
«Таємне вікно» (2004)
Є тут фанати Джонні Деппа? А Стівена Кінга? Якщо ви обожнюєте принаймні одного з них, то точно полюбите цю екранізацію однойменного роману. Проте не варто чекати на ріки крові та звірячі вбивства, адже Кінг — це не завжди жахи. Іноді це ще й філософія життя, трагедія людини. А конкретно ця історія розповідає нам про дивакуватого й нервового письменника, в ролі якого Депп виглядає надзвичайно гармонійно.
«Невідомий» (2011 рік)
Попри доволі скромний за голлівудськими мірками 30-мільйонний бюджет, цьому фільму вистачає й екшену, і гонитв, і вибухів. Перша половина картини показує нам внутрішню боротьбу Мартіна Гарріса за його самовизначення — як наслідок амнезії, що виникла після аварії і нетривалої коми. Друга — поступово розкриває всі карти перед глядачем. Стрічка ввібрала в себе найкраще з «Острова проклятих» Скорсезе та Ноланівського «Пам’ятай».
«Інші» (2001 рік)
Цікава гра Ніколь Кідман і фантастичний фінал. Не дивно, що цей фільм завжди займає перші місця в списках найнесподіваніших сюжетних поворотів в історії кіно. Містична драма Алехандро Аменабара тримає до останнього, а збентеження і подив — емоції, які гарантовані від перегляду.
«Шосте відчуття» (1999 рік)
Насамперед рекомендуємо поціновувачам гри Брюса Вілліса. Яскравий і раптовий фінал стане справжньою винагородою для тих, хто додивився до кінця.
«Паразити» (2019 рік)
Дивовижно, скільки всього і в якому шаленому ритмі автору вдається вкласти у понад дві години. Стрічка, що стала безумовним фаворитом кінокритиків, хвилина за хвилиною продовжує розвиватися та захоплювати. Показує цю історію режисер Пон Чжун Го не менш цікаво: деякі епізоди під музику можуть викликати бурхливі оплески, а окремі кадри начебто створені для того, аби красуватися в рамці над каміном. «Паразити» подарують нові сюжетні перипетії навіть найдогадливішому глядачеві.
Якщо ви так і не змогли зрозуміти, що відбулося на вашому екрані, зробіть кількаденну перерву і передивіться ще раз. Існує думка, що повторний перегляд таких фільмів навіть приємніший за перший.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: