Життя, кохання та зйомки на відстані: розмова JS із Максом Барських та ETOLUBOV
Знайомимо із закуліссям дуетної композиції «Римую», завдяки якій артисти збирають кошти на благодійність.

Кохання у смартфонах і життя на відстані — про таке сьогодення розповідають Макс Барських та співачка ETOLUBOV у спільній роботі «Римую». Деталями закулісся, власним досвідом і результатами благодійних ініціатив артисти поділилися ексклюзивно із JS. 

Про власний досвід життя на відстані 

Макс Барських: Усе, пов’язане із життям на відстані, переїздами, постійними переміщеннями та поверненням додому, мені добре знайоме і не має нічого особливого. Я давно звик жити гастрольним життям багато років поспіль. Інша справа — бачити на моїх концертах за кордоном людей, змушених залишити своїх рідних та домівки, які болісно переживають розрив одне з одним.

Це крає мені серце! Нічого не може бути кращим за повернення додому, до своїх стін, звичок, улюблених речей та люблячих обіймів. Це я розумію, як ніхто інший.

ETOLUBOV: Випробування почалися буквально з перших хвилин війни. Вибухи ракет були настільки гучними, що мені здавалося, ніби вони розриваються в мене на подвір’ї. Дуже складною була дорога з Києва на захід України. Ми з мамою, кішкою та собакою провели майже три доби, не виходячи з автівки. Але найбільшим потрясінням для мене стали нескінченні черги жінок та дітей на українсько-польському кордоні.

Чесно кажучи, серце розривалося, і я сама за кермом власного авто декілька днів працювала евакуаційною маршруткою: забирала родини з кордону, відвозила до найближчого великого міста і заселяла в готелі.

Але невдовзі стало зрозуміло, що це не дуже ефективно. Тому ми винайняли п’ять автобусів, які перевезли майже півтори тисячі жінок та дітей з українсько-польського кордону до Пшемишля, а там вже ми з командою займалися їхнім розселенням, організацією медичної та юридичної допомоги. Загалом робили все, що могли.

Додатково зробили групу в телеграмі для допомоги українцям у Польщі; туди також зверталися десятки людей із дуже різними проблемами — від допомоги з переїздом до влаштування дитини в місцеву школу. Саме тоді, до речі, і виникла ідея благодійного фонду «Долі», який ми офіційно запускаємо найближчими днями.

Про джерела натхнення для творчості в сучасних реаліях

Макс Барських: Як і раніше, усе навколо мене є частиною моєї творчості. Усе, що я бачу, заломлюється крізь моє світобачення і сприйняття, знаходячи своє відображення в піснях.

ETOLUBOV: Героїчні вчинки звичайних українців; успіхи ЗСУ у визволенні українських земель; краса повсякденності — це можуть бути і квіти, які ти побачила у крамниці, і стильний перехожий на вулиці, і прояв безкорисної любові щодо незнайомої людини.

Про створення кліпу «Римую»

ETOLUBOV: Це вже четверте моє відео, над яким ми працюємо з Аланом Бадоєвим. Цього разу він виступив артпродюсером, а операторкою та режисеркою була Ксенія Каргіна, з якою ми також вже робили відео минулого року. Скажу лише: це команда мрії! Мені дуже подобається стиль Алана. Вважаю, що ми з ним навчилися досягати ідеальної синергії.

До речі, це був мій перший досвід дистанційних зйомок, що доволі символічно, адже «Римую» саме про стосунки на відстані. Так ось, у нас була творчість на відстані.

Алан керував зйомкою через Zoom із Києва, а ми з Максом працювали в кадрі, перебуваючи в Парижі. Алан дуже харизматична людина, тому навіть за тисячі кілометрів ми відчували його енергію та впевненість. Це було дуже натхненно. А ще я дуже рада, що нам вдалося у Франції зібрати для роботи над відео українську команду. Зі свого досвіду без перебільшення скажу, що у сферах, як-от професійний мейкап, українські фахівці найкращі в Європі, якщо не у світі.

Про благодійність

Макс Барських: Я щасливий, що моя творчість може приносити достатньо коштів для підтримки наших військових. Абсолютно всі наші концерти сьогодні є дієвим інструментом для збору донатів. З останньої звітності завдяки туру «Чекай мене» нам вдалося перерахувати на потреби ЗСУ 1 700 000 гривень.

І це результат роботи не лише моєї команди, яка завжди поряд, навіть у такий складний час, але й заслуга кожного глядача, який відвідав концерт і підтримав Україну далеко за кордоном.

ETOLUBOV: Ми лише починаємо нашу справу, тому про результати говорити рано. Можу сказати, що благодійний фонд «Долі», заснований за моєї ініціативи, має на меті допомогти українським сім’ям, які постраждали від війни, особливо самотнім жінкам із дітьми. Ми зараз у процесі розробки декількох нових програм із допомоги. А першим внеском до фонду стануть кошти, які ми отримаємо за стримінг пісні «Римую». Це мене дуже тішить.

Фото: Ксенія Каргіна.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: