Життя після свят: 5 правил, чого (не) робити для легкого повернення до звичного режиму
Як тренуватися, харчуватися та «вмикатися» в робочий процес.

Старий Новий рік (чи Щедрий вечір) є своєрідною фінальною крапкою сезону зимових свят. За два насичених їжею та розвагами тижні ми дуже розслабилися.


Час повертатися до звичного життя та робочого графіку, але обережно та поступово, інакше ризикуєте відчути постсвяткову хандру та зіпсувати враження від відпочинку. Ділимося порадами, чого НЕ потрібно робити.

1. Не лайте себе за святкові гріхи

Перше і, мабуть, головне правило. Це стосується провини за кілограми майонезних салатів, літри алкоголю, відсутність тренувань, ліниві «диванні» дні за переглядом Netflix та інші прояви святкового гедонізму. Це вже відбулося, тож просто згадайте, як вам було добре, та живіть далі із приємним післясмаком, не забуваючи про почуття міри.

2. Не сідайте на дієту і тим паче не голодуйте

Ваш організм уже в стресі від усього з’їденого та випитого, але ще більшим стресом для нього стане неповноцінний раціон, що гарантує поганий настрій та високу вірогідніть нового етапу переїдання. Харчуйтеся регулярно, але обирайте корисніші продукти і контролюйте графік прийому їжі. Ваші набрані кілограми як прийшли, так і підуть – просто дайте їм трохи часу!

3. Не намагайтеся вирішити усі робочі справи миттєво

Кажуть, після відпочинку потрібен відпочинок. І частково це правда. Не варто стрімголов «вриватися» в робочий режим, інакше ризикуєте швидко вигоріти. Дозвольте собі адаптуватися та приділіть увагу плануванню й розстановці пріоритетів.

4. Не робіть виснажливі тренування

Повертатися до спорту після перерви досить важко, тому не намагайтеся відразу встановлювати власні рекорди – організму це не сподобається! Ваша серцево-судинна система та м’язи відвикли від навантажень, тож перші кілька тренувань мають бути легшими, ніж у звичайному режимі.

5. Не починайте нове життя «з понеділка»

Найгірше, що ви можете з собою зробити, – дати обіцянку, яку ви не готові виконати. Це справжнє насильство над собою. Нове життя не починається з якоїсь певної дати – це комплексна історія, що потребує підготовки та усвідомлення, а не челлендж, після якого ви, ймовірніше за все, зірветеся.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: