«Золота Дзиґа 2021»: якою буде п’ята церемонія?
Імена найкращих серед найкращих в українському кінематографі назвуть 12 червня.

Цьогоріч Національна кінопремія «Золота Дзиґа» вручатиметься вже вп’яте. 12 червня представники кіноіндустрії зберуться на урочистій церемонії нагородження своїх колег золотими статуетками.

Імена переможців оголошуватимуть журналіст і телеведучий Олег Панюта й акторка і телеведуча Дар’я Трегубова. Втім, лауреатів перших номінацій організатори оголосили напередодні. Роман Балаян отримав почесну премію за внесок у розвиток українського кіно, а нагороду «Відкриття року» присудили Наталці Ворожбит, яка минулого року здійснила свій режисерський дебют зі стрічкою «Погані дороги». Власне, цей фільм став лідером за кількістю номінацій (загалом 15).

Також у лідерах антиутопія Валентина Васяновича «Атлантида», яка стала найкращим фільмом на 11-му ОМКФ. Фільм отримав 11 номінацій. Сага Михайла Іллєнка «Толока» претендує на 9 нагород. Нагороду «Золота Дзиґа» вручатимуть у 23 номінаціях, серед яких є нова – «Найкращий ігровий серіал». Загалом на здобуття премії було подано 86 кіноробіт, з яких 10 серіалів.

Рекордною цьогоріч стала кількість фільмів, номінованих на «Премію глядацьких симпатій». Упродовж місяця глядачі голосували за найкращий фільм з 26 представлених стрічок. Залишилось дочекатися 12 червня і дізнатися, хто ж став володарями заповітних статуеток «Золота Дзиґа».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: