Зустріч Катерини Кухар і Олександра Стоянова з королевою Швеції
Під час «Туру солідарності» на підтримку України.

Благодійний «Тур солідарності» на підтримку України, у якому бере участь Grand Kyiv Ballet продовжується. Тепер — у Швеції. Артисти на чолі з Катериною Кухар та Олександром Стояновим (керівником балету) за допомогою мистецтва доносять правду журналістам та представникам влади інших держав про криваву війну в Україні.

Олександр Стоянов, королева Сільвія, Катерина Кухар, Принц Карл Філіпп

Цього разу у Стокгольмі виставу «Жизель» за участю Grand Kyiv Ballet вшанували своєю присутністю Її величність королева Швеції Сільвія та Його королівська високість принц Карл Філіпп. Серед почесних гостей були також міністерка культури Швеції пані Жанетт Густафсдоттер, мер Стокгольму Анна Кеніг Йерлмир.

Перед виставою посол України у Швеції Андрій Плахотнюк зачитав звернення від першої леді України Олени Зеленської: «І ми мусимо говорити, танцювати і воювати за те, щоб в Україні — а, значить, і в Європі — настав мир». Традиційно вистава завершилась спільним виконанням Гімну України.

Катерина Кухар та Олександр Стоянов розповіли про питання, які порушили під час зустрічей із королівською родиною та переселенцями з України.

Катерина Кухар

Швеція, як і весь цивілізований світ, підтримує Україну. Ми мали можливість спілкуватися зі швецькою королівською родиною в особі королеви Сильвії та принца Карла Філіпа, й ми ще раз переконалися, що вони дуже співчувають горю нашого народу.

Обговорили з ними проблеми, пов’язані з війною в Україні. Розмовляли про нинішній стан України, про розбомблені будівлі в наших містах, про те, як складно зараз дітям.

І, найголовніше, що вже зараз необхідно думати про відбудову. Шведи високо оцінили наше балетне мистецтво й готові розглянути питання допомогти українцям у відбудові Київського державного фахового хореографічного коледжу, яким я керую.

Олександр Стоянов

Після вистави «Жизель» у нас була можливість поспілкуватися з українськими переселенцями, яких ми запросили на балет. Було дуже багато діток, які розповіли не тільки про те, як їх зустріла Швеція, але й про свою головну мрію — швидше повернутися додому.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: