Антирекордсмен! Дональду Трампу вдруге оголосили імпічмент
Вперше з часів Громадянської війни у Капітолії перебували солдати.

Дональд Трамп на кордоні з Мексикою

Поки Дональд Трамп відвідував кордон з Мексикою та відправляв повітряний поцілунок журналістам, у Капітолії вирішували його доля як політика і чинного президента країни.

Втім, рішення сенату було передбачуваним — палата представників конгресу проголосувала за імпічмент Трампа. «За» — 232 голоси, серед них і 10 республіканців, проти — 197.

Спікер палати представників США Ненсі Пелосі підписує статтю про імпічмент Дональду Трампу

Формулювання досить жорстке: «підбурювання до заколоту». Після штурму Капітолія, заворушень, які спалахнули в Конгресі, й блокування усіх сторінок президента в мережі іншого й годі було чекати. І це за тиждень до закінчення строку президенства і до інавгурації  Джо Байдена.

Так, Трамп став єдиним президентом США, якому двічі оголошували імпічмент. Перший епізод відбувся у грудні 2019-го, однак тоді сенат відмовився відсторонити діючого президента.

Бійці Національної гвардії США у Капітолії

Відсторонення Трампа тепер також повинен розглянути сенат, який до 19 січня перебуває на канікулах. Мета єдина — не дати Дональду балотуватися у 2024-му. Варто додати, що задля безпеки увесь час в Капітолії перебували солдати, це вперше з часів Громадянської війни.

Фото: Getty Images, Reuters, AP

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: