«Баби круті чуваки»: феміністично-хуліганський трек Ірени Карпи
Сара Бернар, Оксана Забужко і Саша Грей в одному контексті та ексклюзивні коментарі письменниці про фемінізм здорової людини.
В

еселий копняк перешкодам на шляху повноцінного жіночого розвитку — цими словами можна описати новий танцювальний трек від гурту QARPA, який вже доступний за посиланням.

Мета пісні «Баби круті чуваки» полягає в тому, щоб вкотре зрушити з місця тлустий стереотип про те, що історію творили чоловіки, а дівчата були лише їхніми музами. Адже скільки б здобутків не мали сучасні жінки завдяки старанням суфражисток і феміністок, вони й досі чують остогидле «тижедєвочка» про себе чи своїх доньок.

Жінки-політикині, художниці, акторки, вчені, письменниці — всі вони за те, аби дівчинка знала про своє місце не «на кухні», а там, де їй самій заманеться. 

У новому треку можна почути довгі списки жіночих прізвищ та імен тих, хто були і є найкращими у своїй справі.

Йди вперед до того, що ти хочеш. Ти ж для цього народилася на світ. Забивай на всіх, хто голову морочить, бо всі круті жінки… передають тобі привіт!

Наспівуючи на репіті приспів пісні, ми, сповнені грайливим настроєм та думками про те, які ми «круті чуваки», попросили Ірену Карпу прокоментувати це музичне хуліганство:

«Смішно те, що ще до релізу, на етапі приватних прослуховувань, трек почав викликати полеміку, аж до баталій. Від слова «баби» одних людей кидало в праведне обурення, а іншим слово «чуваки» здавалося занадто феміністичним. Взагалі на слова приспіву, поміж іншого, мене надихнула скрушна цитата Шерон Стоун:

«Ми самі стали тими хлопцями, за яких в юності хотіли вийти заміж»

Хоча і скрушності в цьому, якщо розібратися, нема. Коли ти сама «крутий чувак» — це не значить, що ти запускаєш вуса і припиняєш користуватися помадою.

Це про повноцінність, наповненість і вміння вирішувати ключові питання свого життя самостійно, як доросла людина.

Без огляду на чиїсь очікування. Такий от фемінізм здорової людини (сміється)».

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: