Читанка JS: книжка «Карл: без жалю» і сповідь Емілі Ратаковскі «Моє тіло»
Mustread листопада.

Переглядаючи книжкові новинки цієї осені, JS обрав одразу дві історії, які варті вашої уваги. 

«Карл: без жалю», Патрік Уркад

З’явилася чергова історія про «кайзера». Автор — художник, біограф і мистецтвознавець Патрік Уркад, який упродовж 20 років був близьким другом Лаґерфельда.

Дружба між ними зародилася у 1976-му і була зміцнена спільною пристрастю до мистецтва XVIII століття. Наприкінці 80-х Патрік Уркад починає працювати з творчою командою Vogue Paris і водночас знайомить Карла зі своєю улюбленою сферою — мистецтвом Просвітництва.

Патрік Уркад ділиться історією їхньої дружби, наводячи неопубліковані документи та подаючи унікальну біографію Карла. Ця інтимна розповідь пройнята колоритними персонажами, що оточували великого дизайнера.

Йдеться про Анну П’яджі, Ліліан де Ротшильд, П’єра Берже, Ів Сен Лорана, Жиль Дефур, Вінсента Дарре, Ґі Бурдена, Андре Путнам. Звісно, чимало історій присвячено мамі кутюр’є Елізабет та його партнеру Жаку де Башеру — найціннішим людям у його житті.

Жак де Башер і Карл Лаґерфельд

«Моє тіло», Емілі Ратаковські

Ця книжка — чуттєва сповідь однієї з найпопулярніших моделей сьогодення. «Моє тіло» — спосіб виразити свої емоції та розповісти про біль приниження, що вона відчула у юності. Її зґвалтували у 15. «Чому я не кричала про це на все горло? Я лише ненавиділа себе», — написала дівчина.

Модель також згадала про роботу над популярним відео Blurred Lines Робіна Тіка. За словами Ратаковські, у 2013-му вона стикнулася з домаганнями зі сторони співака, але знову промовчала. «Я була нікому не відомою моделлю. Якби я поскаржилася, то точно не була б на тому місці, де є зараз».

У книжці вона також розповіла про складні пологи. «Біль був неймовірним: я відчувала малюка кожною клітиною свого тіла, але розуміла, що йому зараз гірше, ніж мені».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: