Дівоча цнота чи жага до кохання: Юлія Магдич про таємниці рослинних мотивів на вишиванках
Приховані сенси сакрального українського одягу, який заполонив серця світових селебриті, в ексклюзивному матеріалі JS.

Юлія Магдич

До Дня вишиванки, який цьогоріч святкують 19 травня, дизайнерка Юлія Магдич спеціально для JS розібрала таємний зміст узорів, які обирають українські та світові зірки.

На прикладі вишиванок та вишитих суконь Юлії Магдич легко помітити, як національна спадщина не тільки привертає увагу таких людей як Патриція Каас, Мей Маск, Кетрін Зета-Джонс, Бланка Міро і Келлі Осборн, але і надихає експериментувати із символікою, відкриваючи сенси рослинних мотивів наново.

Вишиті троянди в минулому

Квіти — відомий мотив вишивки на сорочках, адже рослини завжди мали сакральне значення у культурі багатьох народів. Найбільш уживаними рослинами у традиційній культурі вишиванок вважаються троянди і лілеї — символ цноти і чистоти, листя дуба і жолуді — символ сили духу, хміль — символ юнацтва і флірту, мальва — символ материнства. Однак, в оздобленні сучасних вишиванок не зупиняються на традиційних квітах та інших рослинах.

Троянди

У минулому троянда на вишиванці означала квітку Богородиці, яка є покровителькою дівчат. Сорочки з вишитими трояндами мали право одягати тільки незаймані дівчата, які після заміжжя і народження першої дитини припиняли носити сорочки із квітковими мотивами.

Мей Маск

Наразі троянда на вишиванці трансформувалася. Її обирають як символ пристрасті, любові і яскравості, адже вона не може залишитися непоміченою.

Катерина Осадча

Вишиванку з трояндами обирають Мей Маск, Катерина Осадча, блогерка Аурета Томолларі, яка вдягнула костюм із флористичними візерунками у відпустці.

Аурета Томолларі

Ромашки

Ромашки — квіти сонця і літа. Зазвичай ромашки асоціюються з безтурботністю, юністю, теплом і свободою. Проте, цю квітку не оминула і жага кохання, адже саме на її пелюстках здавна здійснюється ворожіння «любить, не любить». Яскраву білу сукню з ромашками обрала для себе Бланка Міро. І, справді, складно уявити більш теплу і осяйну квітку.

Бланка Міро

Полуниці

Вишиванку з полуницями від Yuliya Magdych для себе обрала телеведуча Олександра Кучеренко. Листя ягоди символізує здоров’я, кохання і молодість. Якщо звертатися до міфології Стародавнього Риму, то полуниця була символом богині любові Венери.

Олександра Кучеренко

Маки

Маки є дуже тендітними і водночас яскравими квітами. Їхній символізм відрізняється настроєм. Одним із найвідоміших значень маку є кров, адже усипане поле маків здавна було символом місця битви. Також до цього значення додається символ волі, непереборної сили та гордості.

Юлія Магдич

Пишна краса, радість та вічне кохання — ще одне трактування краси цих квітів. І споглядаючи на яскраву блакитну сукню з білими маками, з цим неможливо не погодитися.

Магнолії

Магнолія не є традиційною в українській культурі квіткою, проте звертає на себе увагу символізмом. Вона означає жіночу привабливість, вишуканість, любов і цілеспрямованість.

Існує повір’я, що коли хлопець дарує дівчині квітку магнолії, це свідчить про наполегливість у його пориваннях і повагу. А яскрава червона сукня Юлії Магдич надихає мати вишуканий і сміливий вигляд у будь-якій ситуації.

Гортензії

Ніжні і тендітні гортензії нагадують про легкість буття і дарують позитивний настрій. Сукню з ними обрала для себе Дженні Лопез. Ця рослина заспокоє і наділяє енергією стійкості. Вишиванки з такими квітами почали виготовляти вже в сучасній Україні.

Дженні Лопез

Ромби

Ромби і геометричні візерунки використовуються для оздоблення чоловічих вишиванок. Такі малюнки мають бути прямолінійні, з гострими кутами. Вони підкреслюють чоловічу силу, дух і здоров’я. Саме таку вишиванку обрав для себе Тоні Блер.

Тоні Блер і Юлія Магдич

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: