«Хочу привернути увагу до етнічних прикрас»: Катя Сільченко — амбасадорка золотарства на фестивалі «ЕТНІКА»
21 серпня на подвір’ї Національного музею історії України майстри особисто презентують свої роботи.

Уже незабаром, 21 серпня, стартує фестиваль художніх промислів «ЕТНІКА» з нагоди Дня незалежності, що проходитиме на подвір’ї Національного музею історії України. Як медіапартнер заходу JS продовжує спецпроєкт, присвячений різним ремеслам, які представлятимуть 12 медійних персон. Третьою учасницею стала дизайнерка Катя Сільченко, яка обожнює старовинні техніки і готова інтегрувати їх у свою роботу. На фестивалі вона є амбасадоркою золотарства. 

«Я із задоволенням підтримала цей проєкт, адже мені дуже хочеться, щоб народні промисли розвивалися. У цій зйомці я хочу дати нове прочитання прикрас та сучасну візуалізацію того, як інтерпретувати і подавати прикраси у тому чи іншому образі.

Як дизайнерка я щиро хочу привернути увагу та інтерес до етнічних прикрас. Я часто щось знаходжу на Андріївському узвозі, де завжди є шедеври ручної роботи.

До речі, таким чином я одного разу знайшла жінок, які зараз роблять ручну роботу за моїми мотивами спеціально для бренду the COAT. Усі знають наші брошки у вигляді ока. Ці талановиті жінки уже на пенсії, тож для них це ще й можливість додаткового заробітку.

У мене великі плани на колекцію SS22, в якій я хочу застосувати кілька технік народних художніх промислів. Мене цікавлять: робота з текстилем, ручна вишивка на льоні, а також плетіння декору, наприклад, килимів. Саме такі таланти я шукатиму на фестивалі», — аргументує свою участь у проєкті Катя Сільченко.

Автор прикрас, у яких позує Катя, — ювелір, член Національної спілки художників України та Спілки дизайнерів України Володимир Балибердін. Він є лауреатом премій імені Катерини Білокур та Тетяни Яблонської й уже понад 40 років створює ювелірні прикраси і предмети інтер’єру.

Особливість творчості митця у використанні українських орнаментів: традиційних давніх мотивів та символів.

А також володіє різноманітними ювелірними техніками, створює унікальні прикраси з різьбленим перламутром та бивнем мамонта.

Володимир Балибердін очолює секцію декоративно-прикладного мистецтва Київської організації Національної спілки художників України, а також є організатором, куратором та учасником численних виставок, пленерів, мистецьких акцій як в Україні, так і за кордоном. Твори митця зберігаються в різних музеях, зокрема в Національному музеї народного декоративного мистецтва, та в приватних колекціях в різних країнах світу.

Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Візажистка: Vitalia 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: