Історія легендарних суконь Мерілін Монро до 94-річчя з дня її народження
Та цитати зіркової іменинниці про чоловіків, сексуальність та Голлівуд.
С

укні, які хоч раз одягала Мерілін Монро, одразу ж ставали культовими! І річ не в тому, що вони були виготовлені з якихось неймовірних матеріалів чи декоровані діамантами, — вони були зроблені для найгарнішої акторки цілої ери Голлівуду, і саме це робило їх найбажанішими для мільйонів дівчат в усьому світі.

1954

1955

Що хорошого в тому, щоб бути Мерілін Монро? Чому я не можу бути просто звичайною жінкою? Жінкою, яка може мати родину та дітей!

1956

На початку 50-х дівчата копіювали не лиши ходу чи погляд Мерілін, але й її зачіску та фасони суконь. Образи були різноманітними — від атласного рожевого (у стрічці «Джентльмени обирають блондинок»), чорного блискучого («В джазі тільки дівчата») до дуже сексуального прозорого — саме в ньому акторка вітала президента США Джона Кеннеді з днем народження.

Кадр із стрічки «В джазі тільки дівчата»

Запізнитися — означає переконатися, що на тебе чекають. Знати, що ти незамінна.

За лаштунками зйомок стрічки «В джазі тільки дівчата»

Перераховані сукні й зараз не втратили актуальності, ба більше, б’ють рекорди продаж на аукціонах. Так, згадана вище сукня з 2 500 кристалами, в якій Монро заспівала Happy Birthday, Mr President, була продана за $4.8 мільйони.

Жіноча привабливість тільки тоді має силу, коли вона природна!

До речі, у цієї відвертої сукні досить цікава історія. Білявка звернулася до модельєра Жана Луї з чітко сформульованим замовленням: зробити «найефектнішу сукню, якої ще ніколи і ні в кого не було».

Ще одна «перлина» в гардеробі акторки — коктейльна біла сукня, що була створена американським художником з костюмів Вільямом Травіллою спеціально для стрічки «Сверблячка сьомого року» у 1954 році. Її ціна на аукціоні склала $5.6 мільйонів.

1954

У нас, жінок, є лише дві зброї: туш для вій і сльози! Але ми не можемо використовувати обидві одночасно!

Цей лаконічний образ продовжують наслідувати і сьогодні, але і це ще не все: у липні 2011 року була встановлена ​​8-метрова скульптура під назвою «Мерілін назавжди». Автором витвору є майстер Джон Сьюард Джонсон II.

Голлівуд — це те місце, де вам платять тисячу доларів за поцілунок і п'ятдесят центів за вашу душу. Я знаю це, тому що відхиляла першу пропозицію неодноразово і простягала руку для п'ятдесяти центів.

Під час промо-кампанії фільму «Джентльмени віддають перевагу блондинкам» Мерілін Монро була одягнена у золотаву плісировану сукню, розроблену також Вільямом Травіллою.

Сукня з глибоким декольте дуже ефектно підкреслювала фігуру акторки, адже перед зйомкою Травілла зашивав її прямо на Мерілін.

Довга рожева сукня з великим бантом ззаду та довгими рукавичками — ще один відомий образ авторства Травілли, виготовлений спеціально для стрічки «Джентльмени віддають перевагу блондинкам».

Кадр із стрічки «Джентльмени віддають перевагу блондинкам».

Цікаво, що спочатку Травілла зробив рукавички чорними, як і туфлі (від Salvatore Ferragamo), але пізніше дизайнер все ж таки обрав варіант із рожевими, з тієї ж тканини, що і сукня.

Таку ж саме сукню (але вже білого кольору і без великого банта) Мерілін представила рік потому — у 1954-му на прем’єрі картини «Немає бізнесу краще, ніж шоу-бізнес». Образ з хутром також запам’ятався модницям та отримав гучні відгуки в пресі.

На прем’єрі «Немає бізнесу краще, ніж шоу-бізнес», 1954

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: