«Колись захочу мати свій мерч-ліжник або мерч-дзбан»: Аліна Паш — амбасадорка гончарства на фестивалі «ЕТНІКА»
21 серпня на подвір’ї Національного музею історії України майстри особисто презентують свої роботи.

Уже незабаром, 21 серпня, з нагоди Дня Незалежності стартує фестиваль художніх промислів «ЕТНІКА», що проходитиме на подвір’ї Національного музею історії України. Як медіапартнер заходу JS продовжує спецпроєкт, присвячений різним ремеслам, які представлятимуть 12 публічних персон. П’ятою учасницею стала співачка Аліна Паш — амбасадорка гончарства.

«Мені подобається пити ранкову каву зі своєї «чашки-сили», оскільки я нарешті відкрила для себе повноцінну любов до готування — їсти смачну їжу із красивого посуду. Загалом люблю артефакти, які збирають у собі енергію.

І саме української кераміки у мене вдома можна багато знайти. Минулого літа досить-таки багато часу провела на Гуцульщині і познаходила красивенні сувеніри.

Тому ініціатива нагадати українцям, що гончарство належить до наших істинно древніх ремесл і мистецької культури — чудова ідея.

Знаю, що колись захочу мати свій мерч-ліжник або мерч-дзбан, а чи якийсь чудернацький виріб із дерева. Я — карпатська співачка, тож елементи народних промислів проявляються дуже природно через естетику, яку несу в маси. І збираюсь понести її далі по всьому світу», — поділилася Аліна.

На фестивалі ці роботи представлятимуть гончарі Олександр та Андрій Шкурпели — батько і син.

Олександр Шкурпела працює в межах опішнянського стилю та техніки. На цей момент може зробити виріб об’ємом до 1000 літрів. Його роботи зберігаються в музеях і приватних колекціях України та за її межами. Анатолій Шкурпела, як і Олександр, є мешканцем «гончарної столиці» — селища Опішні, що на Полтавщині. Працювати із глиною почав ще в дитинстві, спостерігаючи за роботою батька Олександра, а професійно — із 2009 року.


Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Стиль: Анастасія Яценко

MUA: Vitalia

Одяг: GUDU

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: