Культурний фронт: день народження Сковороди та синьо-жовті светри BEVZA
Анонси ініціатив та фотозвіти з цікавих подій.

Від лекції для евакуйованих дітей про креативні професії до сквоту божественних пісень із нагоди 300-річчя Григорія Сковороди — JS зібрав останні новинки культурного фронту.

Оля Полякова стала першою амбасадоркою проєкту Childhood Without War, що евакуює дітей-сиріт

Сьогодні, як ніколи важливо голосно говорити про те, що українська нація варта майбутнього. Save generation U — те, що проєкт Childhood Without War доносить світові останні пів року, захищаючи наших дітей.

«Уже 9 місяців поспіль кожен українець невпинно тримає свій фронт. І як би нам не було важко, попри ракетні удари й складні випробування долі ми щодня обираємо майбутнє. А майбутнє — це наші діти, які потребують особливого захисту саме сьогодні. Як мама двох доньок я розумію, наскільки діти уразливі до будь-яких проявів та наслідків війни.

І навіть не можу уявити, наскільки складно з цим впоратися дітям-сиротам, які залишилися без батьків за різних обставин.

Сьогодні я підтримую благодійний проєкт «Дитинство без війни», який займається евакуацією сиріт із небезпечних міст України та забезпечує всім необхідним для повноцінного життя. У рамках проєкту прихисток уже отримали майже 2 тисячі українських малюків, у найближчому майбутньому — ще тисяча. Долучитися до благодійної ініціативи може кожен, адже чужих дітей не буває і вони не повинні бачити війну», — поділилася Оля.

Ініціатива BEVZA & Misto Dobra

«Я створила цей светр у єдиному екземплярі 2014 року особисто для себе. Він був натхненний найперше подіями революції й картиною Марко Ротко. Коли у лютому 2022 року я вимушено покинула Україну, то з небагатьох речей із собою опинився і той самий светр. Я побачила величезний попит і вирішила, що саме він може стати інструментом, який допоможе зібрати кошти на благодійність», — розповіла Світлана Бевза.

«Місто Добра» — міжнародний кризовий центр матері та дитини, що в Чернівцях. Через війну, яка триває в Україні, тут у шелтері приймають родини, які втратили домівку. Усі прибутки із продажів светрів перерахують у фонд «Місто Добра», щоб якнайшвидше добудувати ще один корпус та підтримати тих, хто потребує нагальної допомоги. Кожна покупка — вклад у порятунок життя.

Светр випущено у кількості 200 екземплярів. Вироблено з органічного котону та представлено у 4 розмірах від XS до L. Його можна ексклюзивно придбати тільки на сайті BEVZA.

Сквот божественних пісень

Урочисте святкування на честь 300-річчя з дня народження Григорія Савича Сквороди від Squat 17b та Open Opera Ukraine починається 26 листопада і триватиме до 20 грудня.

Ключовий замисел заходу полягає в тому, щоб привернути увагу культурної спільноти до постаті українського філософа, який за своє життя створив мандрівний-університет-в-собі та став легендою при житті, а також підтримати відбудову знищеного музею в Сковородинівці. По всій Україні готуються до святкування Дня Народження Савича – МКІП запустило національну кампанію «Світ Сковороди» та презентувало айдентику до 300-річчя, Укрпошта випустила унікальну марку з метою зібрати 7.5 мільйона гривень на відновлення музею, по всій країні інституції та заклади готуються до святкування.

26 листопада проект Open Opera Ukraine відкриває у Squat 17b серію виступів камерного бароко Scovoroda Conversazione. Організатори запланували шість зустрічей.

Також у цей день відкриється pop-up виставка, присвячена образу Сковороди в сучасному мистецтві. Серед робіт можна буде побачити роботи українських ілюстраторів/-ок та художників/-ць: Сергія Майдукова, Олександра Грєхова, Molly Route, Sisters Feldman, Данила Мовчана, Agrafka Studio, Марічки Рубан та інших авторів, які працювали з образом Сковороди. Виставка під назвою «Портрет Невловимого» триватиме до 5 грудня 2022 року.

А ще гості зможуть послухати коротку лекцію-міркування про Григорія Савича від журналіста Юрія Марченка. Разом із командою сквоту Юрій презентує формат Think and Drink, адже його виступ стане додатковим бонусом до презентації авторського коктейлю «Сад Сковороди» на французькому кальвадосі Slaur Sardet Maitre Pierre. Одним із символів, до яких звертався Скворода у своєму філософському всесвіті, був образ яблука, круглої форми, точки відліку побудови християнського світу, образу кола. Кошти від продажу авторського коктейлю «Сад Сковороди» будуть спрямовані на відбудову знищеного росіянами музею Сковороди.

Нові можливості: сучасні креативні професії для українських дітей-сиріт від Фонду DEEDS4KIDS

18 листопада фонд DEEDS4KIDS, який опікується освітніми ініціативами для українських дітей, запустив освітній курс «Ким я хочу бути? Сучасні креативні професії» для дітей-сиріт, яких вивезли зусиллями БФ Childhood Without War у Туреччину.

Андрій Шатирко

На запрошення DEEDS4KIDS Андрій Шатирко — власник агенції з роботи з блогерами, маркетолог, блогер, ведучий — провів мотиваційну зустріч для 230 дітей віком від 12 років. Головним завданням була презентація нового розділу в освітніх можливостях для дітей та роз’яснення суті креативних професій.

На зустрічі діти отримали анкети з повним переліком модулів та могли обрати ті, що їх цікавлять. Таким чином DEEDS4KIDS формуватиме програму й подальший календарний план. Перший модуль із «Gamedev / Розробка ігор» стартуватиме вже у грудні 2022. Партнер геймдев-модулів — AB GAMES, український розробник мобільних ігор.

Другий модуль із онлайн-маркетингу та створення стратегій просування продуктів і послуг відбудеться вже у січні. Тьютор даного модулю — Аліса Корж, керівниця відділу бренду та піару онлайн-курсів програмування CodeGym та координаторка ініціативи з боротьби на інформаційному фронті Ukrainian PR Army.

Наталія Большакова

«Хотілося б дати поштовх тим, хто здатний використати отримані на курсі навички, доступ до професіоналів різних креативних індустрій для отримання професії для себе і розвиток кваліфікації вже з підліткового віку. Якщо хоча б 2 % дітей знайдуть на нашому курсі справу свого життя, я буду дуже щаслива», — співзасновниця DEEDS4KIDS Наталія Большакова.

Ніна Вазадзе

«Захід був першим із серії зустрічей та загальним початком курсів, спрямований на ознайомлення з різними креативними професіями. Багато обговорювали дитячі мрії. На кшталт: ким вони себе бачать і які знання потрібні, щоб спробувати досягти ці мрії (навіть найсміливіші). Я дуже рада, що інтеграція дітей у спілкування була максимальною. Адже це означає, що ми рухаємось у правильному напрямку», — співзасновниця DEEDS4KIDS Ніна Васадзе.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: