Рекордсмен і мільйонер, а його дружина багатша за королеву: найцікавіші факти про нового прем’єра Великої Британії
Ріші Сунак запевнив, якщо оберуть прем’єром, його першою закордонною поїздкою стане візит до Києва.

 


Після того як прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс подала у відставку, стало відомо про наміри Бориса Джонсона повернути свою посаду (він навіть повернувся з відпустки). Проте офіційно вийшов із гонки за лідерство і підтвердив, що не балотуватиметься. Інші претенденти також зняли себе з перегонів.

Ліз Трасс

Країна не довго була без нового прем’єра: ім’я наступника Ліз Трасс — Ріші Сунака. І перше, що їх об’єднує, — рекорди. У Ліз було найкоротше в історії країни прем’єрство, а у Ріші — ледь чи не найкоротша боротьба за посаду глави британського уряду. До того ж чоловік стане наймолодшим прем’єром із 1812 року та першим главою уряду Британії азійського походження.

JS переглянув детально, що ще відомо про нового прем’єр-міністра.

1 твіт

Ліз уже привітала наступника та опублікувала перший твій на його честь. «Вітаємо Ріші Сунака з призначенням лідером Консервативної партії та нашим наступним прем’єр-міністром. Ви можете розраховувати на повну підтримку».

2 доньки

Ріші та його дружина Акшата виховують двох доньок.

3 університети

Сунак закінчив престижний Вінчестерський коледж, Оксфордський університет і згодом отримав ступінь магістра ділового адміністрування в Стенфорді.

4 країни

Життєвий шлях Ріші Сунака і його родини об’єднує одразу 4 країни. Бабуся та дідусь мешкали в Індії та Східній Африці, батьки — у Танзанії і Кенії, а сам Ріші народився у Великій Британії 1980-го.

7 років

Саме 7 років тому, 2015-го, Ріші пішов у велику політику і став членом Палати громад британського парламенту Консервативної партії від округу Річмонд (Північний Йоркшир).

35 %

Після відставки Бориса Джонсона Сунак висунув свою кандидатуру на посаду прем’єра і вийшов у фінал голосування разом із Ліз Трасс, проте поступився їй, набравши на 35 % менше голосів.

100 фунтів

У квітні 2022 року Ріші Сунака та прем’єра Бориса Джонсона оштрафували за відвідування «вечірок» у період дії локдауну у червні 2020-го. Свою провину вони визнали і повідомили, що заплатили штрафи. А це приблизно 100 фунтів.

1000 гостей

Саме стільки було запрошених на весілля політика 2009-го. Святкували на батьківщині нареченої — в індійському місті Бангалор.

250 мільйонів фунтів

Саме в таку суму оцінюють статки політика. Його вважають найбагатшим депутатом Палати громад. А загальний капітал із дружиною Акшатою оцінюють у 770 мільйонів фунтів. Як писали британські ЗМІ, жінка багатша за королеву Єлизавети II.

4,5 мільярда фунтів

А це вже статки тестя Сунака, бізнесмена Нараяна Мурті — засновника ІТ-корпорації Infosys.
Родина політика володіє маєтком у Північному Йоркширі, пентгаузом у Санта-Моніці, будинками у Лондоні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: