Морський круїз: усі за і проти від героїв JS
Якщо ви обмірковуєте подорож на лайнері, не поспішайте.

Ми помітили, що цьогоріч герої JS дедалі частіше обирають морські круїзи. Ми вирішили дізнатися, чи всі задовільнені своїм вибором, дослідивши відгуки.

Арт-кураторка Катя Тейлор і засновник «Платформи» Юрій Марченко, напевно, не бачили, як торік Картина Неклева на сторінках JS відмовляв бажаючих вирушити у круїз й наводив власний приклад. Якщо б вони бачили, нізащо б не купили в останню мить 11-денний тур удовж узбережжя Італії, Мадейри, Тенеріфе та Марокко. З іншого боку, ми б тоді не читали їхні кумедні звіти у соцмережах.

«Вже майже тиждень подорожую на круїзному лайнері. Зараз бовтаємося в Атлантиці, позаду Італія, Іспанія, Мадейра, Канарські острови. Давно хотілося спробувати щось таке, щоб навіки усвідомити: це нудьга для старих, чи угар завзятої подорожі. Виявилося, що щось середнє. Уявіть величезний торгово-розважальний центр, який возить тебе з країни до країни. А за вікном при цьому море або океан. І годують неймовірно», – з гумором зазначає Юрій Марченко, й не зрозуміло, чи сміятися, чи співчувати.

Уявіть величезний торгово-розважальний центр, який возить тебе із країни в країну.

«Ось усереднений день: вранці понюхати Атлантику з палуби. Поснідати. Потім півдня тинятися по якомусь Марокко. Потім спортзал. Підійти до басейну й подумати, що ну його, лінь. Далі вечеря. Вечірня шоу-програма (щось середнє між «Цирк дю Солей» і богомерзенним дитячим святом). Жива музика і вино в одному з незліченних барів. За бажанням – казино. Втім, туди мене скоро перестануть пускати, оскільки я вже зірвав куш в 27 євро і якщо продовжу, то їм світить банкрутство», – змальовує Юрій денну програму і щось не дуже вона заволікає.

Катя теж не буз гумору дає кілька корисних порад тим, хто все ж таки обрав такий вид відпочинку: «Перегляньте перед посадкою «Титанік». Або для снобів – «Гірку луну». Чекайте, коли все це станеться з вами. Навчіться як слід стояти у черзі: на вхід, на вихід, в ресторан, в туалет, на бігову доріжку. Без цієї навички пропадете. Адже за цей час можна одружитися, розлучитися і написати книгу. Ходіть на шоу і розважальні програми, особливо розраховані на вік до 13 і після 80. Тобто на всі!»

Навчіться як слід стояти в черзі: на вхід, на вихід, в ресторан, в туалет, на бігову доріжку. Без цієї навички пропадете.

Також Катя додає, що треба бути дуже пунктуальним: «Хто запізнився на корабель з Танжера до Києва, йде пішки. Ніхто нікого не просить. Ніхто не кричить, не ображається. Весь корабель не чекає на одного дурня, що застряг у дьюті-фрі, як це часто буває в літаках. Корабель просто йде».

Та щедрим: «Незалежно від того хочеш ти, чи ні, потрібно залишати чайові. Точніше 15% вже вписані до чеку. Тож якщо тобі щось не подобається, можеш піти і покричати з палуби. Але я, як відомо, не вибаглива, тому крім жахливої кави за 4 євро, мене все влаштовує. І кричу на чайок я не часто. Пару разів на день, не більше». А по-справжньому відпочити від соцмереж можна завдяки жахливому й дуже дорогому Інтернету, зазначає Катя.

Весь корабель не чекає одного дурня, що застряг у дьюті-фрі, як це часто буває в літаках. Корабель просто йде.

Щодо складу пасажирів за віком, схожої думки дотримується засновниця «Освіторії» Зоя Литвин, яка подорожує на одному з лайнерів люксової круїзної лінії Silversea. Але Зоя звучить оптимістичніше: «Є такий стереотип, що на круїзних лайнерах відпочивають самі лише пенсіонери. Так от, виявилось, це зовсім не стереотип! 98% пасажирів за 75 років, тож у нас тут прекрасна, дружелюбна і дуже мудра компанія».

Зоя Литвин з сином Іваном

Загалом же в акаунті мандрівниці жодних нарікань і суцільна насолода природою Австралії, Нової Каледонії та інших країн за маршрутом.

Радісною світлиною кілька днів тому анонсувала своє відбуття в круїз дизайнерка Олена Бурба. Судячи з того, що подорожує вона з дітьми, всі її світлини виключно з посмішкою, а пости – про щастя та радість із хештегами #familytime та #mycruise. Дівчину все влаштовує.

«Мені всюди добре! – сміється на запитання JS Олена, яка вже сьогодні повертається з подорожі. – Дітям чудово було і мені сподобалося. Звичайно, люди в круїзах специфічні. Але це скрізь так!»

До речі, Катя Сільченко кілька днів тому теж повідомляла, що відрядила в круїз маму, однак відгуків Ніни Василівни ми поки що не бачили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: