«Моя перша дитяча іграшка — дерев’яний метелик»: DZIDZIO — амбасадор художньої деревообробки на фестивалі «ЕТНІКА»
21 серпня найкращі майстри країни ознайомили усіх охочих зі своєю творчістю на подвір’ї Національного музею історії України.

21 серпня з нагоди Дня Незалежності на подвір’ї Національного музею історії України відбувся фестиваль художніх промислів «ЕТНІКА». Як медіапартнер заходу JS продовжує спецпроєкт, присвячений традиційним українським ремеслам, які представляють 12 публічних персон. Наступним зірковим учасником став DZIDZIO (Михайло Хома) — артист і режисер.

«Я завжди з цікавістю спостерігаю за народною творчістю. Моя перша дитяча іграшка — дерев’яний метелик на паличці і коліщатках, тому з дерев’яними виробами та іграшками у мене пов’язані особливі спогади. Відчуваю єднання з дитинством, із місцем, у якому я виріс, із природою.

Вдячний Міністерству культури та інформаційної політики за запрошення стати амбасадором одного з ремесел фестивалю художніх народних промислів «ЕТНІКА». А також дякую JetSetter.ua за ідею та реалізацію!

У музикантів є можливість використовувати інструменти, що виготовлені з дерева. Мені часто дарують сопілки ручної роботи, маю дудук, пімак. Я їх колекціоную та у своє задоволення граю деколи на студії. Дуже тішить те, що українські народні музичні інструменти все частіше звучать у піснях сучасних артистів і вирізняють українську музику поміж усіх у світі», — поділився артист.

На фестивалі свої вироби презентував різьбяр Дмитро Кудря: «Мій татко, Володимир Дмитрович Кудря, власноруч звів будинок від фундаменту до даху, він мав свою майстерню. У дитинстві мені подобалося з ним там працювати. Інструменти, запах соснової стружки, творчий клімат — все це і надихнуло мене на любов до роботи з деревом.

А ще я не був балуваний іграшками. Мав одну стареньку металеву машинку, яку дуже беріг і любив. У школі діяв гурток, де учні виготовляли різні вироби з дерева, але я його не відвідував, спостерігав за ними через вікно.

Потім удома сам пробував щось творити. Результатів я досягав самотужки, ніде не вчився різьбярського ремесла. Ще мені дуже допоміг Олександр Георгійович Босий: він мені вказував напрямок, що та як робити, надавав критику, яку я дуже люблю, адже вона мені допомагає».


Фото: Катерина Ніколайчук

Продюсерка: Діна Проценко

Стиль: thesoulsisters.blog (Марія Сафарян, Олена Сташенко)

MUA: Vitalia

Одяг: YARMICH

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: