Не піснями єдиними: цікаві факти про фіналістів нацвідбору «Євробачення-2020»
Читайте цікавинки та дивіться виступи претендентів на перемогу.
В

же цієї суботи, 22 лютого, відбудеться фінал національного відбору на «Євробачення-2020». Шість учасників боротимуться за право представити Україну на міжнародному пісенному конкурсі в Роттердамі. Наразі перед нами стоїть непросте завдання — обрати виконавця, за якого потім не буде соромно. Тож для полегшення вибору редакція JS підготувала для вас цікаві факти з життя фіналістів.

KRUTЬ

23-річна співачка і бандуристка з Хмельницького Марина Круть — фаворитка першого півфіналу цьогорічного відбору. Як сказала виконавиця в одному з інтерв’ю, про музику вона «дізналася у найпримітивніших умовах — якась чувіха в селі у вишиванці грала на бандурі». У підлітковому віці дівчина вже збирала власні гурти. На свою першу репетицію з хлопцями у гаражі вона вбралася як гламурна чіка — на підборах, вся у стразах і з кільцями у вухах. Творчість Марини починалася з важкого російськомовного металу, а її теперішній пункт призначення — магічна і жіночна бандура.

Jerry Heil

«Охрана, корекція!» — так наразі висловлюються касири супермаркетів, щоб уникнути небажаних асоціацій із піснею Jerry Heil. 24-річна Яна Шемаєва народилася у Василькові у родині м’ясників, але за іронією долі сама стала веганкою, про що і заспівала на нацвідборі. 

Яна займається музикою з 3 років: спочатку була музична школа, далі університет Глієра (відділ «Хорове диригування»), а після цього — консерваторія і композиторський відділ, який виконавиця покинула на другому курсі й вирушила у «блогерське плавання».

Go_

Електрофольк-гурт був створений у Києві в 2012 році. Назва колективу складається з англійського слова «go» і давньогрецької літери «альфа», тому Go_A можна розуміти як «повернення до джерел». Солістка гурту Катерина Павленко паралельно пише вірші і сольні пісні, які видає під псевдонімом Monokate, а сопілкар Ігор Діденчук грає на понад 30 музичних інструментах.

David Axelrod

Які псевдоніми тільки не вигадували собі виконавці, щоб додати своєму образу «європейськості». У минулому він був Володимиром Ткаченком, а тепер став Девідом Аксельродом і виступив на нацвідборі з піснею із мультику «Крижане серце». Жартуємо, звісно, але мелодія дійсно нагадувала черговий саундтрек до диснеївської анімації. А щодо цікавих фактів, то Девід брав участь ледь чи не у всіх українських талант-шоу, одружився з Оленою Мозговою та кілька років тому став батьком. До речі, саме донечці він присвятив свій конкурсний трек. Між іншим нещодавно співака звинуватили у плагіаті й у тому, що він не хоче віддавати борги.

KHAYAT

Справжнє ім’я 22-річного співака й автора пісень — Андрій Хайат. На тогорічному відборі глядачі оцінили його виступ у 6 балів, а журі — у 2. Цього року хлопцю зі Знам’янки пощастило набагато більше. На початку червня KHAYAT випустив дебютний альбом KHMIL, у якому зумів поєднати електронну музику, звуки повсякденного життя і народний вокал. А ще Андрій і досі не одружений. Тож call him for love!

TVORCHI

Андрій Гуцуляк і Джеффрі Кенні (родом з Нігерії) познайомилися випадково, коли Андрій підійшов до Джеффрі на вулиці, щоб перевірити свій рівень англійської мови й поспілкуватися. Джеффрі вже освоївся в Україні та розповів, що в Тернополі його навчили пити «на коня». 2 лютого 2018 року гурт випустив свій дебютний альбом, який отримав назву The Parts. 14 лютого 2019-го вийшов їхній другий альбом Disco Lights. Тернопільський електронний гурт TVORCHI — тріумфатор другого півфіналу цьогорічного відбору.

Текст: Олександра Ганапольська 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: