Особистий досвід: йога-ретріт Насті Каменських
Спеціально для JS.
С

постерігаючи за Настею Каменських, здається, що в її добі, напевно, більше за 24 години. Дівчина будує музичну кар’єру на двох континентах, активно вивчає іспанську мову, займається спортом, веде YouTube-канал та живе у насиченому графіку репетицій та концертів. Сучасний ритм життя і без того прискорений, тому нам дуже цікаво, як співачці вдається знаходити сили для всього, не перегорати емоційно та відновлювати енергію?

Для перезавантаження і пізнання себе Настя нещодавно спробувала кількаденний йога-ретріт, який влаштувала разом зі своєю близькою подругою Анною Андрійчук-Завгородньою, дружиною соліста гурту «Время и Стекло» Позитива. Дівчата розповіли JS про свій досвід.

Суть ретріту полягає в тому, що на кілька днів ви обмежуєте своє спілкування з зовнішнім світом, багато медитуєте і виконуєте дихальні практики, концентруєтеся на внутрішніх відчуттях і думках. В цей період людина буквально уходить в себе і проводить внутрішню роботу з собою.

«Я постійно перебуваю в русі, дуже багато працюю і постійно оточена увагою з усіх боків, а це не тільки фізичне, а й емоційне напруження. Я даю безліч концертів як в Україні, так і за кордоном, а це постійні переїзди, перельоти, протягом дня у мене безліч зустрічей, репетиції, примірки. Ми з моєю креативною компанією Nice2CU працюємо в дві зміни, адже щойно засинає Україна, прокидається Латинська Америка. Кілька разів було так, що я давала одразу по вісім інтерв’ю латиноамериканським виданням посеред ночі. Я дуже люблю наш ритм, але я така ж людина, як всі, і теж втомлююся від шаленого ритму. Іноді мені просто необхідна перезавантаження, тотальний відпочинок на кілька днів, для того щоб потім з новими силами приступити до завдань», – розповідає JS Настя.

«Я довго не наважувалася зайнятися йогою, але цього літа запустила соціальний челлендж #обіцяюзаліто, в межах якого ставила собі за мету на літо і закликала всіх дівчаток повірити в себе, ставити цілі та йти до них зі мною. Так, однією з моїх цілей стали заняття йогою. Тренування включає повторення асан, дихальні практики і коротку медитацію у фіналі. Навіть така годинна практика посприяла змінам: я стала по-іншому дивитися на світ, більше зосередилася на своєму внутрішньому стані, на відчуттях всередині себе. Після такого ефекту я зрозуміла, що ретріт – це найправильніше рішення для повного перезавантаження», – додає співачка.

Я дуже раджу пройти ретріт усім творчим людям.

«Я дуже раджу пройти ретріт усім творчим людям. Під час цієї практики я буквально відчувала приплив творчих сил, мені хотілося творити. Всередині я відчувала такий емоційний спокій, що могла зосередитися на моменті «тут і зараз», сконцентруватися на відчуттях і просто виливати це все у творчість. В цьому і полягала моя головна ціль: по-перше, чути себе, а по-друге, навчитися жити в моменті і не витрачати енергію на неіснуючі проблеми і непотрібні переживання», – зазначає зірка.

Настя Каменських із подругою Анною під час ретріту

У будь-якому виді ретріта є одне важливе правило: чітке дотримання правил, зокрема особливої дієти та чіткого графіка. Ретріт Насті складався з тригодинного заняття йогою та медитації двічі на день, вранці та ввечері. Після медитації і йоги, упродовж яких багато часу приділялося дихальним практикам, Настя та Анна повинні були записувати свої думки і відчуття у спеціальний блокнот. Також була арт-терапія. Що ж стосується їжі, то під час ретріту варто дотримуватися веганського меню, а також відмовитися від солодкого, кави і чаю, крім трав’яного, та алкоголю.

«Спочатку тригодинна йога і медитативні практики давалися нелегко. Організм противився, особливо, коли починалася друга година. Думки плуталися під час медитації і особливо було складно пропускати їх повз свідомість, а не хапатися за кожну і намагатися розвинути. Але на другий день стало простіше: ти просто починаєш входити у потік, відчуваєш кожен рух асани не головою, а тілом, а під час медитації пропускаєш думки повз і вчишся слухати внутрішню тишу. Тільки так можна зрозуміти свої справжні бажання, знайти внутрішній спокій і навчитися працювати зі своїми емоціями. Після тригодинної практики відчуваєш справжню ейфорію! Відразу після ретріта я відчувала справжній кайф, дуже позитивні емоції і внутрішню гармонію. Це було відчуття абсолютного щастя», – ділиться з JS Настя.

Тільки так можна зрозуміти свої справжні бажання, знайти внутрішній спокій і навчитися працювати зі своїми емоціями.

«Окрім медитації та йоги, мені дуже сподобалася арт-терапія. Настя дуже любить малювати, тому для себе вона обрала це заняття. Я ж зі свого боку після роботи з власними думками зуміла визначити для себе важливі цілі та бажання. Тому вирішила створити дошку візуалізації. Я вірю, що важливо кожен день мати перед очима ту ідеальну картинку, до якої хочеш прийти, відправляти меседж Всесвіту і пам’ятати, заради чого ти працюєш. Тоді все обов’язково вийде. Після ретріту мій розум став чистим, всередині оселилося спокій, я вчуся бачити хороше у всьому. Не можу похвалитися відчуттям цілковитого щастя, адже ефект після ретріта може прийти і через місяць. Проте відразу прийшов прилив енергії, новий погляд на світ і вміння концентруватися на найважливішому», – додає Анна Андрійчук-Завгородня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: