Переможний плейлист: слова Тичини у фіті Артема Пивоварова та NK і ретроспектива від ТНМК
Радіємо успіхам ЗСУ в Херсоні, слухаючи українське.

Тоді як Україна радіє новинам про визволення Херсона від російських загарбників, JS пропонує підсилити цю радість, послухавши треки з переможного плейлиста не лише на сайті, а й на Spotify. Ділимося музичними прем’єрами та готуємося до святкування перемоги.

Артем Пивоваров & NK

«Там у тополі»

У межах культурного проєкту «Твої вірші, мої ноти» Артем Пивоваров та NK представляють спільну роботу «Там у тополі» на вірші Павла Тичини: «Там тополі у полі» та «Де тополя росте». У цій роботі кожен може впізнати себе. Українці завжди любили рідну землю, цінували свободу та вміли насолоджуватися нею.

Артем Пивоваров: «У своїх творах Павло Тичина дуже майстерно описує природу та взаємодію людини з нею. Його поезія сповнена любов’ю до українських краєвидів. До того ж поет настільки влучно передає кожну деталь, що можна практично відчути буйний вітер, спів тополі чи шум жита, про які він пише. Багатьом українцям зараз дуже бракує рідних пейзажів, тож робота «Там у тополі» — можливість подумки перенестися на Батьківщину під час прослуховування пісні або перегляду відео».

NK: «Я завжди з особливим захопленням працюю над українськомовними піснями, бо наша мова неповторна. Тому проєкт «Твої вірші, мої ноти» став для мене цікавим експериментом, який об‘єднав нашу сучасність з українською класикою».

FAHOT & ТНМК

«Моя зброя»

На згадку про жовтневий благодійний тур Європою гурт зробив відео на давній трек «Моя зброя», записаний колись Фаготом для фільму «Іван-Сила». Це було майже десять років тому. Сама ж пісня була виключно саундтреком: гурт її ніколи не виконував на сцені.

Зараз, коли ТНМК вирушили в європейський тур, щоб збирати гроші на потреби війська, цей трек раптом згадався, адже коли співати про те, що саме ти є головною власною силою та зброєю, як не під час страшної війни за свободу та незалежність?

Alina Pash

«Вірити»

Ідея пісні народилася у повітрі: Аліна написала перші рядки в літаку, а дописувала вірші на дереві в лісах ЮНЕСКО у Литві. Саме там, на студії звукозапису River Sound, відбувся запис синглу, але створювали його разом з українським саундпродюсером Тарасом Базєєвим.

Локацією для зйомки кліпу «Вірити» обрали Львівську експериментальну кераміко-скульптурну фабрику. У відео Аліна зриває зі старих монументів білу вуаль забуття й залишається в оточенні символів минулого України. Головним монументом нашої історії і є воля, яка, попри всі намагання ворога знищити нас, об’єднує українців та дарує віру в силу нашого народу. За образ співачки традиційно відповідав Валерій Топал.

Vyshebaba & KOLA

«Доньці»

Шестирічна Зореслава запитала тата, про що писати йому в листах на фронт. Павло Вишебаба відповів доньці віршем зі словами: «Тільки не пиши мені про війну». Вірш за лічені дні став популярним в Україні та світі, його текст переклали 16-ма мовами. KOLA створила приспів, і тепер цей твір — діалог між фронтом і тилом — символ розставання рідних, сповнений надії на зустріч.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: