Подорожуймо Україною! Топ-3 природні парки неподалік від Києва
Рекомендації керівника Клубу мандрівників «НавколоUA» — Андрія Тичини.

Продовжуємо відкривати цікаві локації для відпочинку в Україні. Сьогодні познайомимося із трьома природними парками, що розташовані неподілік від Києва. 

Дика природа, рідкісні рослини, занесені до Червоної книги, і чисте повітря — чудова комбінація для незабутніх вихідних. Власними рекомендаціями ділиться керівник Клубу мандрівників «НавколоUA» Андрій Тичина.

Парк природи «Беремицьке» 

 

Наймолодший природний парк України, що відкрився в 2017 році поблизу Остра, поставив перед собою амбітну мету — відродити на своїй території у понад 500 гектарів дику природу такою, якою вона була до часів раннього Середньовіччя, тобто до активного втручання людини. Вже зараз на екологічних стежках парку можна зустріти табуни диких польських коників-тарпанів, крутогорих туроподібних биків (нащадків легендарних турів), а також дивних на вигляд сайгаків у вільному випасі.

А ще там можна відвідати музей диких котів, пригостити яблуком породистих коней у конюшні та роздивитися навколишні краєвиди з височезної оглядової вежі.

І все це в умовах сучасної туристичної інфраструктури в 70 км від центру Києва.

Міжрічинський регіональний ландшафтний парк

 

Це місце — справжній дрімучий ліс, схожий на тайгу та непрохідні болота з небезпечними трясовинами. Без досвідченого провідника гуляти територіями Міжрічинського РЛП не варто. На щастя, в парку завжди готові провести цікаву екскурсію екологічними стежками, аби показати боброві хатки на Бондарівському болоті, рідкісні орхідеї та червонокнижні сибірські півники на лісових галявинах, а ще — хижу рослину росичку, яка живиться комахами.

Тут можна походити піщаними дюнами та похитатися на торф’яній поверхні рідкісного для України верхового болота, яке майже повністю вкрите сплавиною – товстим суцільним покривом мохів. Просто диво, скільки таємниць приховує в собі звичайний ліс. Дістатися до парку можна власною автівкою або ж ознайомитися із турами до Міжріччя, які пропонує Клуб мандрівників «НавколоUA»

Державна резиденція «Залісся»

 

Про колишню резиденцію Віктора Януковича «Межигір’я» та його мисливське господарство «Сухолуччя», напевно, чули всі. А от державна резиденція «Залісся» не така відома, хоч існує набагато довше.

Ще у 1957 році Микита Хрущов забажав собі мисливський маєток під Києвом. Поруч зі скромним будинком Хрущова на березі лісового ставка згодом з’явилася велика та незграбна будівля дачі Володимира Щербицького та ошатне дерев’яне шале Леоніда Брежнєва. Майже 15 тис. га лісу і зараз огороджено парканом.

Тут вільно гуляють тисячі оленів, козуль, ланей, лосів та кабанів.

Потрапити на територію віднедавна можуть усі бажаючі, але бажано завчасно узгодити візит з адміністрацією, бо резиденція залишається діючою, тож подекуди тут бувають і діючі керівники держави.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: