Подорожуймо Україною! Улюблені місця Каті Сільченко, Наді Дорофєєвої, Івана Фролова та інших
Географія вражень — від Одеси до Карпат.

Ми продовжуємо популяризувати подорожі Україною разом із зірковими гідами. Цього разу насолоджуємося горами, відпочиваємо у бджолиному будиночку та засмагаємо на пляжі найбільшого незаселеного острова Європи. 

Актуальними локаціями діляться відомі артисти, дизайнери та митці.

Катя Сільченко

 

Я хочу розповісти про моє рідне місто Харків і улюблену вулицю Пушкінську, на якій досить багато маєтків і прибуткових будинків у стилі модерн.

Будинки північноєвропейського модерну з пізнаваною архітектурою першого десятиліття ХХ століття найчастіше пов’язані з видатними особистостями, що щільно заселяли ці квартали університетської інтелігенції.

Зараз тут зосереджено кілька великих харківських ВНЗ, наприклад, відомий своєю виразною архітектурою і озелененою територією Харківський політехнічний інститут, який отримав прізвисько «український Оксфорд». Через високу концентрацію студентів район рясніє кав’ярнями, ресторанчиками та іншими молодіжними закладами.

Відвідуючи рідних, я заздалегідь домовляюся з відомим екскурсоводом в Харкові Максимом Розенфельдом, і ми усією родиною блукаємо місцевими вуличками!

Юлія Саніна

 

Мандрівки Україною у мене напряму асоціюються з гастрольною діяльністю, адже ми об’їхали країну з концертами уздовж і впоперек.

Цього літа ми з родиною, ймовірно, віддамо перевагу відпочинку в горах.

Залюбки рекомендую Буковель, адже це комфорт, сервіс та неймовірна природа.

Обожнюю термальні води «Косино». Це чудове поєднання естетичної насолоди природою та користі від, власне, термальних вод. До того ж, там найліпший масаж, який мені коли-небудь робили в Україні.

Надя Дорофєєва

 

Із турами країною нам вдалося побувати, напевно, в усіх українських містах. Мені близький Харків своєю живою студентською атмосферою. Але Одеса — особлива! Щойно дізнаюсь, що у нас планується там концерт, відразу заряджаюся.

У цьому місті неймовірні, нагодовані сонячною енергією люди.

А оскільки я людина, яка з дитинства жила біля моря, це дійсно моє. Обожнюю гуляти вулицями, заходити в класні кав’ярні тощо.

Весною я побувала в Relax Park Verholy і залишилася приємно вражена. Ми жили у віддаленому будиночку в лісі — це було неймовіно красиво і атмосферно.

Найближчим часом мрію поїхати в Закарпаття, але не в один з місцевих готелів, а в конкретний будиночок, він єдиний такий в тій місцевості, якщо я не помиляюся. Не скажу точну локацію, аби встигнути забронювати.

Позитив

 

Якщо бажаєте втекти від метушні мегаполісу і побути наодинці з самим собою, Західна Україна — ідеальне напрямок. Кілька років тому на машині подорожував з села Ізки до озера Синевир, де кілька днів провів у наметі: медитував і насолоджувався атмосферою навколо, купував свіже молоко і сир у місцевих селян.

Ця місцевість прекрасна і вдень, і вночі.

На вікенд раджу відправитися на Коростишівський та Буцький кар’єри, до того ж це неподалік від Києва.

Іван Фролов

 

Раджу відвідати музей-садибу Ігоря Стравінського у місті Устилуг Волинської області.

Це маєток, який спроєктував сам композитор і куди він приїздив творити.

Мало хто знає про це місце, але саме там Стравінський написав 16 своїх музичних творів. Останнім часом слухаю багато класичної музики, тому дуже хочу туди поїхати сам. А ще у Волинській області дуже красива природа!

Michelle Andrade

 

Обожнюю Одесу, своєю атмосферою вона нагадує мені болівійські курортні міста. Чернівці — дуже красиве затишне місто з прекрасною архітектурою.

У Львові завжди почуваюся за кордоном: що не вуличка, то Італія, Франція або Чехія.

Мабуть, це лідери серед українських міст, куди б я привезла своїх болівійських родичів.

Звичайно ж, обожнюю Київ з його нестримним рухом і місцями, наповненими яскравими фарбами різних моментів і періодів мого життя. А ще цієї зими я вперше побувала в Карпатах і щиро закохалася! Хочеться повернуться туди знову з друзями і сім’єю.

Зоя Литвин

 

Маю безліч улюблених місць, які можу порекомендувати. Обожнюю готель «Коруна» у Карпатах.

Творчі особистості оцінять їхню арт-галерею з роботами відомих митців, що розташована прямісінько у будівлі готелю.

Окрім того, там неймовірно смачна кухня. Також рекомендую готель Edem Resort Medical & SPA неподалік Львова за їхній бездоганний сервіс та красиву територію.

Якщо плануєте подорож з дітьми, варто відвідати заповідник «Асканія Нова» у Херсонській області та провести там цілий день, а ввечері відправитися на віллу й відвідати виноробство «Колоніст». Там можна замовити вечерю для справжніх гурманів та насолодитися дегустацією вин. Найкраще влаштувати поїздку в сезон спаржі, адже поруч розташовані спаржеві поля, де також влаштовують гастротури.

Серед улюблених місць — карпатська долина Дземброня. Раджу зустріти захід сонця в горах, переночувати в гуцульській хаті, поснідати баношем з парним молоком, а потім спуститися на рафтингу. Подібна пригода запам’ятається надовго!

Оксана Левченя

 

Що стосується локальних подорожей, моє відкриття останніх двох місяців — села навколо Києва. Історія більшості сіл, що зустрілися на моєму маршруті, сягає тисячі років. Вразила Германівка, на території якої розташована Ревина Гора, а також природно-археологічний заповідник в долині річки Красна. Це вражаюче прекрасне місце знаходиться між двох курганів бтілогрудівської культури восьмого тисячоліття до нашої ери! В літописах це місце згадується під назвою Германеч, засновано воно в 1093 році. У цьому ж селі знаходяться три музеї.

Варто заглибитись у історичну літературу, аби дізнатися про неймовірно насичену історію цих місць.

 Дуже особиста подорож до Узина, міста, в якому народилася моя мама. У 1946 році мій дідусь очолював тут ветеринарну службу району. Я знайшла будинок та ветеринарну клініку, яка досі функціонує у тих же спорудах. Узин, як і більшість міст Київщини, вперше згадується у 6-му столітті нашої ери. Крім того, новітня історія цього міста не менш вражаюча: місто розвивалось навколо аеродрому «Узин», одного з найбільших в Радянському союзі. Аеродром міг приймати космічний корабель багаторазового використання «Буран».

Одним із сумних відкриттів моїх подорожей стала знахідка руїн колишнього цукрового заводу в селі Григорівка. Споруда, датована 1911 роком, майже зруйнована. Зберігся лише фасад, справжня пам’ятка архітектури у стилі  індустріального модернізму.

До речі, сільська архітектура дуже колоритна, села мають певний стиль, колір будинків, логічну забудову. Кидається в очі такий факт: чим старша хата, чим довше вона належить одній сім’ї — тим мальовничіше виглядає. Нові будівлі часто оточують огидними заборами, що псують ландшафт. Здається, що людьми заправляє той самий біс, що спонукав міщан добудовувати балкони та «вдосконалювати» історичні будинки Києва.

Україна неймовірно багата на міфологічні та містичні місця — вони всюди. Одним із таких місць є Змієві Вали. Згідно з легендою, саме тут ховався казковий змій, а історія цих утворень ще цікавіша за легенду. Варто самостійно прочитати.

Пошук цікавих фактів, власне, і стане захоплюючою подорожжю.

Так мої  особисті відкриття привели мене колись до казкового світу етнічного дизайну та килимарства, сповненого ритуальним та глибоко символічним змістом.

Хочу всім побажати подорожувати Україною за маршрутами власної інтуїції, вивчати і берегти історію, а також відкривати нові для себе місця прекрасної країни. Мій алгоритм: спершу їхати за покликом, а потім шукати історичні згадки та факти про побачені місця.

Леся Нікітюк

 

У Хмельницькій області є особливе містечко під назвою Сатанів. Там чарівна природа та безліч санаторіїв з переліком надкорисних процедур.

Наприклад, можна поспати у бджолиному будиночку, звісно, в оздоровчих цілях.

Також можна відвідати баню чи креосауну, або ж сходити на масаж — вам запропонують кілька різновидів.

Поціновувачам відпочинку з диковинкою раджу відправитися до Одеської області в національний природний парк «Тузловські лимани». Там можна покататися на човнах, подивитися на пеліканів та, звісно, помилуватися природою.

Особливим досвідом для мене став яхтинг у Маріуполі. Окрім чудових краєвидів, є можливість навчитися управляти яхтою, опанувати хвилі та повечеряти свіжовиловленою рибою на заході сонця.

І, звісно ж, вартий уваги найбільший в Європі незаселений островів — Джарилгач. Там неймовірне сафарі, первозданна природа, а у морі плавають дельфіни.

Єлизавета Юрушева

 

Я справжній фанат Одеси. Маю низку улюблених готелів, серед них M1, а також Hotel de Paris Odessa MGallery by Sofitel.

Із одноденним візитом раджу відвідати Канів. Чудове зелене містечко із захопливою історичною цінністю.

Наталя Каменська

 

Майже місяць карантину ми із родиною провели у місті Броди Львівської області, де проживає моя мама. У цьому регіоні безліч прекрасних місць, як-от Олеський замок, Підгорецький замок, Почаївська Лавра.

Люблю з'їжджати з траси і подорожувати селами.

Одного разу ми випадково дісталися села Кути і знайшли неймовірну дерев’яну церкву 17 століття.

Антон Савлєпов

 

Зелений театр в Одесі — мій особистий ретрит-центр в міських реаліях. Це концертний майданчик просто неба, сучасний фудкорт серед високих сосен, свіже повітря і розслаблені люди — такий симбіоз завжди надихає і заспокоює мене.

Столиці дуже не вистачає такого затишного місця в центрі міста.

Jerry Heil

 

Я багато чого не бачила, але знаю, що нам треба переглянути свої упереджені думки з приводу «зашкварних» місць для відпочинку. Наприклад, пасмурна травнева Затока цьогоріч захопила своїм спокоєм і природою.

Там зараз достатньо чисті й просторі пляжі.

А на базі Причал 80 вражаючий краєвид з вікон на лиман. І чайки замість будильника.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: