Цікаві книги з психології: 5 рекомендацій іменинниці Лесі Матвєєвої
Вітаємо та вже готуємо місце на книжковій полиці.
С

ьогодні день народження святкує блогерка JS та практикуюча психологиня Леся Матвєєва. Щодня ми із вдячністю читаємо в її блозі поради щодо саморозвитку, турботи про себе, відносин зі спортом та сном. Щодо дійсно цікавих та корисних книг з психології – це теж до Лесі. Вітаємо іменинницю, бажаємо натхнення і творчої енергії та наводимо кілька її рекомендацій. Початок року – саме час щось змінити, насамперед, в собі. Не дякуйте – читайте! 

«Ніколи-небудь», Олена Рязанова

«У своїй книзі Олена Рязанова пише про режим «відкладеного життя», в якому багато хто застряє роками, відчуває себе не на своєму місці, але не може зважитися щось змінити. Олена – кар’єрний коуч і розповідає, як вийти з цього стану в професійному плані, а інші сфери автоматично підтягнуться. Адже, якщо ви наважуєтеся відкрити справу мрії або переїхати в іншу країну, змінюється не тільки робота, а й ваш емоційний стан, ставлення до життя. В її книзі зібрані реальні історії змін, конкретні інструменти, як зрозуміти, в чому ваші «стопи», і як реалізувати свій потенціал, подолавши їх».

«Мріяти не шкідливо», Барабара Шер

«Концентрат натхнення, ефективних технік, прикладів втілення заповітних мрій в життя. Барбара стояла біля витоків лайф-коучингу і допомагає своїм клієнтам виконувати мрії вже понад 35 років. Вона точно знає, як працювати з мріями. Після «Мріяти не шкідливо» у Шер вийшла книга «Про що мріяти» і «Робота мрії». І кожна з цих книг наповнена дієвими інструментами і випадками з практики».

Книжки Ірвіна Ялома

«Коли мене просять порадити почитати «що-небудь психотерапевтичне», я завжди згадую про книги Ірвіна Ялом. Він просто, щиро і водночас цікаво пише про проблеми своїх клієнтів. «Мамочка і сенс життя», «Коли Ніцше плакав», «Шопенгауер як ліки», «Ліки від любові та інші психотерапевтичні історії»: список його мастрідів я можу продовжувати довго. У кожній з них історія родом з дитинства, яка призвела до того, що в свої 30/40/50 років людина почувається втомленою, нещасною, непотрібною і спустошеною. І звертаючись до психотерапевта, вона вчиться піклуватися про себе, приймати рішення на свою користь, без жертв і порятунку інших на шкоду собі».

«Висхідна спіраль», Алекс Корб

«Книга нейрофізіолога Алекса Корба «Висхідна спіраль», на мій погляд, абсолютний must-read для всіх, хто хоче підвищити якість життя. На основі багатьох досліджень Корб відкрив методи, завдяки яким мозок може вийти зі стану депресії і тривоги. Власне, він описав доступні кожному з нас способи вплинути своїми діями на власний настрій, вчинки і життєві вибори. І один з таких способів – це спорт. Тут ви знайдете окрему главу, яка пояснює, як за допомогою спорту стати щасливішим і впевненіше в собі».

«Пов’язані однією мережею», Ніколас Крістакіс і Джеймс Фаулер

«Цікаве чтиво про те, як на нас впливають люди, з якими ми навіть не знайомі. «Пов’язані однією мережею» – книга гарвардських соціальних психологів Ніколаса Крістакіса і Джеймса Фаулера. Вони науково довели і описали механізми впливу соціальних мереж на всі сфери життя.

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: