Цифрове старіння: як запобігти та взяти під контроль
Розповідаємо, як боротися із наслідками токсичних відносин з гаджетами.

Звичка не розлучатися з гаджетами давно нас поневолила, а зараз, під час карантину, ми взагалі не випускаємо їх із рук, перевіряючи новини чи не щохвилини. Та навіть не в такі бентежні часи міленіали заглядають у смартфон щонайменше 150 разів на день, а 7 з 10 представників покоління Z перевіряють його кожні 2 хвилини. За вечерею ми дивимося в телефон замість тарілки, за кермом надиктовуємо нескінчені голосові повідомлення, а приймаючи ванну, не релаксуємо, а гортаємо Інстаграм-стрічку. Не буде перебільшенням зазначити, що найковарнішою епідемією сьогодення стала номофобія (от nomophobia – no mobile phone) – страх лишитися без свого мобільного телефону. І будь-які застереження тут безсилі.

Втім, токсичний вплив гаджетів на психічний стан та якість нашого життя очевидний: знижується концентрація, порушуються біоритми, слабшає імунітет, псується зір тощо. А друге підборіддя, зморшки на шиї та інші ознаки старіння через любов до смартфонів – вже давно не пов’язані з віком й знайомі навіть 20-річним. Але хіба все це змусить нас видалитися з соцмереж? На щастя, з новітніми можливостями косметології не потрібні такі жертви. З питанням, як запобігти цифровому старінню та боротися з першими його ознаками, ми звернулися до спеціалістів клініки апаратної та лазерної косметології Dr.Dudikova.

Screen Face

 

При читанні дрібного тексту, під час друку повідомлень чи скролінгу стрічки у темряві, ми зазвичай жмуримося та хмуримося. Як наслідок – «гусячі лапки», зморшки між бровами, на лобі та навколо очей та інші ознаки так званого Screen Face. Занурившись, ми моргаємо вдвічі рідше, тож нестача руху м’язів в області очей дає про себе знати: повіки стають важкими, відбувається небажане скорочення мускулатури обличчя. Коли ми сидимо за телефоном або комп’ютером годинами, це призводить до розширення судин навколо очей, а згодом і до застою крові.

Що робити: 

 

Насамперед, збільште у налаштуваннях яскравість і розмір шрифту. А найбільш використовувані месенджери, на кшталт Телеграму, є сенс встановити на комп’ютер, щоб читати повідомлення та улюблені канали на великому екрані. Працюючи, намагайтеся через кожні 20 хвилин робити перерву на 20-30 секунд і давати очам відпочити. Бажано зробити базові вправи: кілька разів перевести погляд на об’єкт, що розташований в 5-10 метрах від вас, швидко та легко моргайте 1-2 хвилини, зробіть легкий масаж очей тощо. Вранці та ввечері доглядайте за шкірою повік за допомогою крему з антиоксидантами, а за 1-2 години до сну зробіть зусилля й відкладіть телефон, в ідеалі – приберіть його зі спальні. Так, це складно, але за 2-3 тижні ви звикнете присвячувати час собі, а не соцмережам.

Серед найвірніших способів боротися з діагнозом Screen Face – ботулінотерапія, зокрема, бебі-ботокс. Вона допомагає запобігти збільшенню та поглибленню зморшок.

«Крім ботулінотерапії, чудовим рішенням від зморшок навколо очей стануть 2-4 сеанси біоревіталізації або 6-8 мезотерапії, в залежності від стану шкіри. Й важливо, щоб препарат, окрім гіалуроновї кислоти, містив амінокислоти та пептиди, омолоджував та живив шкіру, – зазначає засновниця клініки Dr.Dudikova, дерматолог із 14-річним досвідом Катерина Дудікова. – Результат триматиметься 6-10 місяців, але не забувайте: чим більше у вашому житті спорту, сауни та процедур на кшталт мікроструму, тим частіше доведеться робити ін’єкції

А в боротьбі з темними колами та набряками дерматолог клініки Анна Токар рекомендує ін’єкції Filler Vit OX та MesoEye: «Після курсу процедур шкіра навколо очей стане щільнішою, а потемніння зблякнуть на кілька місяців.

У боротьбі з набряками чудові результати дає мікрострумова терапія, яку ми проводимо за німецькою апаратною методикою BDR у комплексі з унікальними препаратами бренда.

Не дарма цю процедуру дуже полюбляє робити у нас співачка Оля Полякова. На цьому ж апараті юним дівчатам підійде безін’єкційна біоревіталізація – ефективний спосіб зволожити та оновити молоду шкіру без інвазивних методик».

Tech Neck

 

«Технічна шия» або Tech Neck – ще один термін з області цифрового старіння. Занурюючись у телефон, ми раз-у-раз схиляємо голову, непомітно провокуючи появу складок та передчасне старіння шиї. В цій зоні набагато менше колагену, еластину і підшкірно-жирової клітковини, ніж на обличчі, тож горезвісні «кільця Венери» не змушують на себе чекати, навіть якщо вам ще немає 25-ти.

Що робити:

 

Якщо ніяк не можете обмежити користування гаджетом, намагайтеся якнайчастіше тримати телефон на рівні очей і не читати повідомлення на ходу. Не менш, ніж обличчю, цій зоні щоденно потрібні засоби, які добре зволожують, зміцнюють та живлять шкіру, тож наносіть їх також на шкіру шиї та декольте. Так само не зайвим буде раз на тиждень підтримувати ці ділянки за допомогою м’яких ексфоліантів чи скрабів та поживних масок.

«Але немає жодної косметики, яка допоможе, якщо «кільця Венери» вже з’явилися, – зазначає Катерина Дудікова. – Тоді в нагоді стануть ін’єкції препарату для біоремоделювання шкіри Profhilo або інноваційна лінійка філерів Aliaxin на основі ультрачистої гіалурононвої кислоти.

Вони чудово працюють з делікатними зонами шиї, декольте і області навколо очей, заповнюючи небажані зморшки та живлячи шкіру.

Гарних результатів у боротьбі з Tech Neck також можна досягти завдяки процедурі «ліфтинг Нефертіті» з ін’єкціями ботулотоксину. Ефективним буде й фракційне лазерне омолодження та фотоомолодження, яке ми проводимо на апаратах нового покоління».

Друге підборіддя

 

Прикро, але ця проблема значно помолодшала й супроводжує номофобів будь-якого віку. Це легко пояснити: коли ми довгий час схиляємось над смартфоном, тиск на підборіддя збільшується, і шкіра провисає.

Що робити:

 

Намагайтеся не сидіти довго, нахилившись до гаджету, й не затискайте телефон плечем під час розмови. Краще користуйтеся навушниками та не лінуйтеся приділяти час тренуванню м’язів грудей і шиї, а після довгого сидіння за комп’ютером розслабляти їх хоча б базовими вправами. Бо, крім другого підборіддя, напругу м’язів шиї обов’язково супроводжуватиме напруга м’язів обличчя: заломи, зморшки і втомлений вигляд забезпечені.

Щодо косметологічних методів боротьби з цією проблемою, Катерина Дудікова рекомендує курс процедур RF-ліфтингу на апаратах Endymed чи InMode – наразі найбільш затребуваному у таких провідних докторів США, як Джейсон Емер і Стефан Малголланд. Достатньо 4-5 сеансів раз на пів року, щоб ущільнити та підтягнути шкіру й вдосконалити контур обличчя, підборіддя та шиї.

До того ж це процедури «обідньої перерви» – 20 хвилин і жодної реабілітації.

Якщо мають місце жирові відкладення, доречним буде посилити курс ін’єкціями ліполітиків.

HEV-випромінювання

 

Про небезпечні УФ-промені, що сприяють передчасному старінню шкіри, не знають хіба що відрізані від реальності жінки. Але це не про нас, вірних шанувальниць must-have засобів з SPF-захистом. Втім, шкіра зазнає чималої шкоди також від блакитного випромінювання екранів, або HEV-light (high visible energy), який за своєю дією подібний до ультрафіолету типу А. Не відлипаючи від смартфонів, планшетів, ноутбуків і електронних книг, ми безпосередньо сприяємо передчасному старінню нашої шкіри.

Блакитне світло не викликає опіку, тож його дія непомітна та підступна: дослідники стверджують, що 8-годинний робочий день біля комп’ютера дорівнює 20 хвилинам інтенсивної засмаги на полуденному сонці.

Унаслідок дії синього світла відбувається руйнування колагену, еластину та вивільнення величезної кількості вільних радикалів, що ушкоджують клітинні структури шкіри, знижують її захисні функції, підвищують чутливість та провокують появу зморшок і нерівномірної пігментації.

Що робити:

 

Поради про максимальне обмеження та правильне користування гаджетами повторювати не будемо. Якщо страждає режим сну, не завадить прийом мелатоніну для нормалізації режиму. Ви ж не хочете мати цей характерний набряклий та знесилений вигляд? Також треба правильно захищати шкіру.

«Використовувати комплексні фільтри UVB + UVA + HEV – це ідеальний варіант. Наприклад, крем Sun Expertise SPF 50 від Skeyndor. – зазначає Анна Токар, дерматолог та міжнародний тренер іспанського бренда Skeyndor, який запатентував ексклюзивну технологію фотофільтрів Blue Light, блокуючих проникнення HEV у шкіру. – Паралельно варто приймати антиоксиданти, щоб захищати організм як зовні, так і зсередини, відновлювати його на рівні кожної клітини. В догляді за шкірою вони також чудово працюють: аскорбінова кислота, ресвератрол, коензім Q10, ліполева кислота, глутатіон тощо. Особливо ефективно діють внутрішньовенні вітамінні коктейлі».

Sun Expertise SPF 50 Skeyndor

Запалення шкіри

 

Усі ми знаємо, що поверхня телефону – найбільший розсадник патогенних бактерій. Кишкова паличка, стрептококи та безліч інших шкідливих організмів моментально переносяться з рук на поверхню смартфону. А коли гаджет під час розмови чи підзарядки нагрівається, мікроби ще більше розмножуються. Наслідки різноманітні та неприємні – від розладу шлунка до вугрів та подразнень, які нерідко провокують нікель, хром та інші матеріали корпусу телефону, коли ми притискаємо його до обличчя під час розмови. У найгірших випадках це може привести навіть до контактного дерматиту.

Що робити:

 

Сформуйте звичку двічі на день протирати екран антибактеріальними серветками чи серветками для зняття макіяжу, вчасно змінюйте чохол та захисний екран – у подряпинах і тріщинах простіше затримуються бактерії. Також існує чимало приладів для очищення телефонів за допомогою ультрафіолету, наприклад, PhoneSoap.

І не лінуйтеся зайвий раз помити руки!

«Стан шкіри поліпшить процедура фототерапії на сучасній платформі InMode, – гарантує дерматолог Катерина Дудікова. – Під впливом інтенсивної світлової енергії запаюються капіляри, що живлять сальні залози, за рахунок чого гинуть бактерії. Окрім цього, поліпшується тон шкіри, обличчя виглядає свіжішим та молодішим».

PhoneSoap

Головний біль, дискомфорт у м’язах та проблеми з поставою

 

Нахиляючи голову під кутом тридцять градусів, дивлячись в екран, ми створюємо велике навантаження на верхній відділ хребта – до чотирнадцяти кілограмів. Це тягне за собою низку наслідків: через спазм шийно-комірцевої зони порушується живлення і кровообіг головного мозку, з’являється кисневе голодування, при якому часто мучить головний біль. Також багаточасове сидіння за комп’ютером провокує сутулість та застій кровообігу і лімфи у нижній частині тіла.

Що робити:

 

Частіше розмовляйте за допомогою бездротової гарнітури або гучного зв’язку. Щоб не допускати появи спазму, нагадуємо про необхідність брати тайм-аут кожні 20-30 хвилин. В ідеалі – робити гімнастику, яка розслабить поверхневі й глибокі м’язи і відновить кровообіг. Чимало роликів із прикладами вправ можна знайти на YouTube, або поцікавитися у свого тренера.

Зокрема, регулярно займатися йогою або ходити на стретчинг: м’язи шиї нерідко болять та затискаються через напруження ланцюга м’язів задньої поверхні тіла.

Розслабляючи все тіло, даємо полегшення й шиї. Корисно спати на ортопедичній подушці та обзавестися валиками, м’ячиками й еспандерами для самомасажу, а також варто знаходити час на регулярний професійний масаж та плавання. Не зайвим буде й періодичне відвідування мануального терапевта.

«У боротьбі зі спазмами м’язів та остеохондрозом дуже ефективна ударно-хвильова терапія: при проходженні через тканини людини високоенергетичні інфразвукові ударні хвилі сприяють розпушенню кальцифікатів, солей, значно поліпшують кровопостачання, знижують м’язову напругу та відновлюють тонус та еластичність тканин. Доречна така терапія також у боротьбі із зайвою вагою та целюлітом. А для поліпшення кровообігу нижньої частини тіла та лімфотоку раджу курс пресотерапію – сеанс триває годину, але його можна проводити паралельно з багатьма косметичними процедурами, щоб заощадити час», – рекомендує Катерина Дудікова.

Окрім цього, м’язи треба зміцнювати, принаймні шляхом домашніх тренувань, якщо у вас не вистачає часу на відвідування спортзали. На щастя, далеко ходити не треба: Наталія Гоцій, Алла Григор’єва та інші спортивні героїні JS у своїх блогах демонструють ефективні комплексні тренування на все тіло, які можна проводити вдома. Експрес-варіанти займуть лише 30-40 хвилин. І не забувайте про якісну розтяжку. А головне, частіше відкладайте телефон та насолоджуйтесь життям в офлайні!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: