Вік чи показання: як обрати beauty-процедури в лікаря-косметолога?
Дарія Тіщенко — лікарка-дерматологиня, косметологиня, членкиня Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів з досвідом роботи понад 7 років.

Записатися на процедуру до лікаря-косметолога можна спонтанно, якщо існує проблема, яку потрібно вирішити, чи планово, якщо є показання або рекомендації. Другий випадок трапляється частіше, тому обирати варто не процедури, а радше повноцінний план лікування, підтримку та профілактику.

Чому косметологія — не виключення і все ж таки потрібен чекліст?

Заведено вважати за рекомендацію певні вікові градації для естетичних процедур. Наприклад, інʼєкцій чи апаратних методик. Однак це міф. Кожний має індивідуальні показання, тому і підхід до лікування має бути унікальним і не залежати від рекомендацій друзів, рідних, ком’юніті чи лідерів думок.

Якщо після 30 років стверджують, що пілінги не працюють, це міф. Якщо ж стверджувати, що векторний ліфтинг чи ботулінотерапія у 25 років зарано, то це також міф. У першому випадку ми можемо працювати над якістю шкіри, у другому — також, але ще й профілактувати появу глибоких зморшків, птозу у більш зрілому віці.

Які ж показання до процедур трапляються найчастіше?

Темні кола («мішки») під очима потребують найчастіше комплексного підходу. Чому? Шкіра навколо очей дуже тонка, чутлива, схильна до подразнень та вікових змін у досить ранньому віці. Генетична схильність, стрес, недостатня кількість сну, на жаль, негативно впливають також на цю ділянку. Для того, щоб отримати чудовий результат, важливо не тільки зробити курс мезотерапії, полінуклеотидів, а також підтримувати вдома отриманий результат за допомогою професійного догляду призначеним лікарем-косметологом. І, звичайно, паралельно попіклуватися  про свій режим сну та відпочинку.


Тьмяному кольору обличчя допоможе також комплексний підхід, який включатиме не тільки пілінги та доглядові процедури, але і полінуклеотиди, плазмотерапію Endoret та інші інʼєкційні методики.

Аби покращити колір обличчя і тонус шкіри, варто звернути увагу на ферментотерапію та апаратні методики, як-от Hydrafacial або мікрострумова терапія.

«Третє підборіддя» та зайві обʼєми завжди серед найпоширеніших запитів, і тут нам допомагають ліполітики, але тільки у кабінеті лікаря-косметолога, без домашньої практики та «авторських коктейлів».

Гармонізація обличчя — досить поширений запит серед пацієнтів через вікові зміни, природну асиметрію, неправильний прикус, постійний стрес та наявність хронічних захворювань. У такому випадку лікар завжди має продумати та розписати план відновлення та лікування, результат якого буде не миттєвим, але вираженим, безпечним і поступовим.


Контурна пластика обличчя — філери на основі гіалуронової кислоти або гідроксиапатиту. Одна з моїх найулюбленіших процедур, бо ефект помітно одразу, а через 2–4 тижні він стає ще більш гармонійним, витонченим та природним. Не варто боятися цих процедур — важливо бути в надійних руках досвідченого лікаря-косметолога.

Ботулінотерапія — одна з максимально безпечних та найбільш досліджених процедур сьогодні, скільки міфів би не існувало навколо. Ця методика дає тривалий та очікуваний результат, якщо довірити своє обличчя професіоналу.

Нитки — процедура не для всіх, але має виражений ліфтинг-ефект та є досить пролонгованою. Може бути як альтернатива хірургічної підтяжки, але до ниток шкіру потрібно готувати заздалегідь, не імпульсивно після відгуків чи сторонніх рекомендацій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: