Воєнні хроніки: Джамала про емоційні гойдалки, участь у польських «Танцях із зірками» та подальші плани
«Умотивованість допомагати рідній країні щоразу приводила до тями й відкривала нове дихання».

Після 24 лютого щасливе життя ми поставили на паузу, але водночас з’явилося шалене бажання відстоювати перемогу України на міжнародній арені. Про те, як зібратися докупи та не втрачати мотивації, JS поговорив із Джамалою напередодні виходу EP «Поклик».

Як змінилися цінності після 24 лютого 2022 року?

Цінності залишилися незмінними. Радше після 24 лютого вони зміцніли і стали найяскравішим прикладом того, що відрізняє нас від ворога. Я, як і всі українці, стала ще більше любити свою країну, цінувати можливість обійняти близьких та просто займатися тим, що вмію та люблю. У пріоритеті зараз бути сильною, як ніколи раніше, щоб наближати перемогу.

Про життя на відстані з рідними

Нещодавно я перевезла дітей до Варшави зі Стамбулу. Протягом останніх двох місяців брала участь у польських «Танцях із зірками», а зовсім скоро почнеться мінітур польськими містами на підтримку нового мініальбому «Поклик», тож зараз це відносно постійне місце мого перебування. Нарешті ми можемо більше бути разом!

Нещодавно, наприклад, їздили до Литви, де відбувся мій виступ на відкритті найбільшого стадіону країни. Днем пізніше мала вихідний і показала їм замок у містечку Тракаї, де народився перший кримський хан Хаджі-Герай.

Із чоловіком я бачуся час від часу, адже він за сумісництвом є моїм менеджером. Звісно, сумую за наших минулим життям — без розлук та в рідній оселі.

Про емоційні гойдалки, моменти відчаю та постійну мотивацію допомагати Україні

Гадаю, у багатьох людей в якийсь момент страх витіснили лють та мотивація боротися з окупантом. Кожен почув свій поклик.

Дійсно, спочатку важко було навіть говорити, не те що співати. Але я зрозуміла, що мої дії можуть спонукати світ допомагати. І це усвідомлення й бажання бути корисною буквально додали сил на марафон благодійних активностей.

Так, моменти відчаю та безсилля звісно траплялися на моєму шляху впродовж усіх 8 місяців — емоційні гойдалки і все таке. Проте вмотивованість допомагати рідній країні щоразу приводила до тями й відкривала нове дихання.

Про EP «Поклик», камерний лайв у Музеї Ханенків та тур Польщею

І нове дихання не зупиняється, на черзі ще одна активність — унікальна презентація нового матеріалу в Музеї Ханенків 5 листопада. Мій новий EP «Поклик» має чимало відсилок до нашої культури. У ньому можна почути і кримсько-татарський музичний інструмент дойру, і народні співи, і слова Василя Симоненка. І хоча я записувала альбом далеко від дому, скрізь і всюди я поверталася подумки до України.

Саме тому, коли 10 жовтня під час масованого ракетного обстрілу постраждали київські музеї та галереї в моєму місті, моїй команді спало на думку підтримати хоча б одну культурну інституцію.

Тоді ми одразу ж зв’язалися з музеєм Ханенків, розповіли про новий реліз і запропонували камерний лайв із унікальною програмою. А весь виторг від квитків — передати їм на реставрацію.

І відразу ж розпочнеться низка концертів на підтримку релізу. Ми зіграємо у Варшаві 13 листопада, а потім у Кракові та Жешуві. Знали би ви, наскільки я рада нарешті співати.

Про участь у польському шоу «Танці з зірками»

Узяти участь у проєкті мені запропонував телеканал Polsat. Зізнаюся чесно, спершу думала відмовитися, адже подібні розважальні активності «не на часі». Проте згодом, коли ми погодили запуск фандрейзингу, я побачила в цьому класну можливість стабільно допомагати та привертати увагу до України. Уперше за час існування шоу в його межах запустили благодійний збір.

Про остаточні результати говорити поки зарано, адже він досі триває. Але ще до його запуску фундація Polsat передала 5 мільйонів злотих на підтримку України.

Що не давало впасти духом і опустити руки, попри фізичне та психологічне навантаження?

Це правда, участь у подібних проєктах — виснажлива праця. Думаю, найбільшу роль у підтримці мого бойового духу зіграли люди. По-перше, чудовий партнер Яцек. А ще щоразу в залі кулачки за мене тримали свої.

На ефіри приходили українські глядачі, і це неабияк допомагало зібратися й налаштуватися на гарний результат.

Також у будь-яких ситуаціях триматися до кінця вдається завдяки бажанню бути корисною для своєї країни. Ну і, звісно, — успіхи наших захисників. Вони буквально бустили мою енергію.

Про особливі треки, що супроводжували виступи

Під час проєкту використовували здебільшого світові хіти або хіти відомих польських співаків. Наприклад, один з ефірів присвятили польській музичній легенді Кшиштофові Кравчику, і перед танцем я виконала фрагмент із його прекрасної пісні Wróć do mnie. Для мене це був шанс ще раз подякувати польському народові за постійну підтримку і продемонструвати повагу до їхньої культури.

Приємні відкриття за період повномасштабного вторгнення

Близькі, знайомі та незнайомці стали постійним джерелом приємних відкриттів із початку війни. Усі ці історії про сміливість та жагу до перемоги продовжують вражати. Приємно усвідомлювати, що українці настільки круті, наскільки це взагалі можливо.

Головні розчарування за цей період

Люди в росії, особливо публічні, які продовжують робити вигляд, що нічого не відбувається.

Після перемоги України насамперед я…

Буду робити те, що я вмію найліпше, — співати. Удома.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: