Які видатні пам’ятки архітектури Києва постраждали сьогодні від ракетного удару
Легендарні споруди вистояли, і ми вистоїмо.

10 жовтня 2022 року, Київ

Сьогодні, 10 жовтня, унаслідок ракетних ударів, яких ворог завдав Україні, постраждали люди, тварини, об’єкти критичної інфраструктури, а також видатні культурні пам’ятки — як історичні, так і збудовані кілька років тому.

Найбільше вибухів пролунало в Києві. Зокрема, ударна хвиля пошкодила архітектуру столиці. Пригадуємо, який вигляд мали споруди до війни, відбудовуємо та продовжуємо донатити на справедливу помсту.

Червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Це головний та найстаріший корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розташований на вулиці Володимирській, 60. Будівництво завершилося 1843 року. Споруда виконана у стилі класицизму за проєктом італійського архітектора Вінченцо Беретті. Через обстріли також постраждав парк імені Тараса Шевченка.

До 10 жовтня 2022 року

Мало хто знає, але фасад корпусу в перші роки після завершення будівництва був білого кольору. Згодом зовнішні стіни пофарбували в коричнево-червоний, попри бажання архітектора. Подейкують, що Беретті уявляв будівлю жовтого кольору.

10 жовтня 2022 року

Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Головна наукова бібліотека Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розташована на вулиці Володимирській, 58. Будівлю споруджено у 1939–1940 роках у стилі неокласицизму за проєктом архітекторів Василя Осьмака та Павла Альошина як гуманітарний корпус університету.

До 10 жовтня 2022 року

10 жовтня 2022 року

Київський міський будинок учителя

 У минулому столітті споруда функціонувала як педагогічний музей і будинок, у якому працювала Українська Центральна Рада. Однак мешканці країни-агресора думають, що наразі тут Верховна Рада України. Про це свідчать їхні дописи в соцмережах.

До 10 жовтня 2022 року

10 жовтня 2022 року

Міністерство освіти та науки України

Штаб-квартира Міністерства освіти та науки України розташована на бульварі Тараса Шевченка, 16,

10 жовтня 2022 року

Будинок-колодязь на Терещенській та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків

Будинок-колодязь розташований поруч із музеєм Ханенків, де презентують визначні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу.

До 10 жовтня 2022 року

10 жовтня 2022 року

Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Кияни звикли називати цей корпус «жовтим», на відміну від «червоного», який зовсім поруч. До революції 1917 року тут була розташована знаменита Перша київська гімназія. З кінця 1950-х років споруда належить Київському національному університету імені Тараса Шевченка.

До 10 жовтня 2022 року

10 жовтня 2022 року

Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз

Металевий балковий міст довжиною 216 метрів, також відомий як міст Кличка, Володимирський міст, Прозорий міст. Церемонія відкриття відбулася 2019 року. На щастя, пошкоджено лише скляні елементи, а металеві конструкції вистояли.

До речі, міст став однією з локацій спецпроєкту під час війни, у якому JS поспілкувався з Іреною Карпою про її нову книгу.

До 10 жовтня 2022 року

10 жовтня 2022 року

Бізнес-центр 101 Tower 

Бізнес-центр 101 Tower — 27-поверховий хмарочос у Києві на вулиці Льва Толстого, 57 з офісами Samsung Electronics Україна та Samsung R&D. Його повністю зруйновано після терактів російських терористів.

До 10 жовтня 2022 року

10 жовтня 2022 року

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: