Воєнні хроніки героїв JS: Вероніка Щіпцова про ситуацію з індустрією краси та близьких на передовій
«Я дуже щаслива, що мені випала можливість народитися в сім'ї, де чоловіки — військові».

Після 24 лютого 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, світське життя «переформатувалося», зокрема, й індустрія краси. Тепер у діяльності кожного єдина ціль — перемога України. Своїми воєнними хроніками поділилася із JS Вероніка Щіпцова — голова комітету конкурсу «Міс Україна».

Сім’я військовиків

Особисто в моїй родині всі чоловіки військові за волею долі. Мій батько, вітчим та брат несуть службу та захищаюсь Україну вже багато років. Пишаюся тим, що виросла у сім’ї, яка власними руками боронить наш із вами сон.

Підтримка та спілкування із близькими, які зараз на передовій

Я дуже щаслива, що мені випала можливість народитися в сім’ї, де чоловіки — військові. Все своє життя вони служили в армії, але, звісно, такого глибинного сенсу ця діяльність набула зараз, коли наше військо в дії. Ті, хто жодним чином не був дотичним до життя військових, напевно, не знають, що це не просто про роботу, це про стиль життя та сімейні традиції. Із 16 років мій батько і так само вітчим вступили на навчання та все життя присвятили цій діяльності.

Наразі спілкуємося коротко та максимально стримано, адже вірогідність відстежування дзвінків завжди можлива.

Найчастіше розмова триває від 30 секунд до хвилини, під час говоримо лише про базові речі безпеки, переважно вони навіть не повідомляють про місце перебування. Із часом ми з мамою навчилися ставити питання так, щоб у жодному разі не використовувати власні назви, райони, чисельність тощо, а просто дізнатися, чи все добре. Приблизно місяць тому в мене був день народження. Батько та вітчим вітали одними з найперших рано-вранці.

Я була щаслива і ледь не заплакала, коли розмовляла. То були прості слова привітання, але тепер навіть вони звучать інакше.

Міс Україна 2021 Олександра Яремчук у варшавському центрі допомоги біженцям

Основні зміни в індустрії краси під час війни

Насамперед уся індустрія краси змінилась у бік підтримки українських брендів, української національної атрибутики та України загалом. Ми як національний український конкурс краси отримали велику кількість підтримки від «Міс Світу» та керівників конкурсів інших країн. Найбільше долучалися «Міс Польща», «Міс Португалія», «Міс Румунія» та багато інших, мій телефон не замовкав, адже всі були шоковані, як і ми.

Наразі Україна стала трендом, який підтримує весь цивілізований світ.

На конкурсі «Міс Польща»

У вишиванках виступає із промовами на різних континентах Мей Маск, на червоному хіднику Каннського кінофестивалю зірки дефілюють у кольорах українського прапора. Левова частка міжнародних фешнбрендів відмовляється співпрацювати з рф і виходить із їхнього ринку. Елементи української айдентики з’являються в колекціях міжнародних брендів. Лідери фешніндустрії активно виражають підтримку нашому народу, чим стимулюють своїх фоловерів.

Як комітет «Міс Україна» виборює перемогу для нашої країни?

Робимо все, що в наших силах, а саме звернулися з офіційним зверненням до «Міс Світ», «Міс Земля» та «Міс Інтернешнл» із проханням позбавити росію ліцензій на світових конкурсах краси, щоб унеможливити пропагування культури країни-агресора.

Мені складно уявити, як на одному конкурсі можуть одночасно перебувати представниця України та країни-терориста.

Олександра Яремчук на конкурсі «Міс Польща»

Також ми з комітетом активно займаємося волонтерською діяльністью. На початку збирали, пакували та відправляли товари першої необхідності із західних областей до всіх найбільш постраждалих регіонів. Потім міжнародні партнери запросили мене долучитися до волонтерської діяльності закордоном. Наразі Польща є однією з тих країн, які максимально підтримують українців.

Благодійна співпраця з Кароліною Бєлявською з Польщі — володаркою титулу «Міс Світу 2022»

Дійсно через 25 днів від початку повномасштабного вторгнення відбувся фінал конкурсу «Міс Світу» (перший фінал мав відбутися у грудні 2021, але був перенесений через ковід), де перемогла Кароліна Бєлявська — Міс Польща. Ми з комітетом були щасливі, адже Польща одна з країн, яка прийняла рекордну кількість біженців та всіма зусиллями допомагає Україні.

Через деякий час активно почали планувати благодійні акції з Міс Світу та Міс Польща.

Вже у травні ми з Міс Україна-2021 Олександрою Яремчук відвідали фінал «Міс Польща», де у прямому ефірі на польському телебаченні вона виголосила промову із закликом до міжнародної спільноти не забувати та не звикати до війни в Україні, не припиняти говорити та долучатися до всілякої підтримки.

Після цього разом із Міс Світу Кароліною Бєлявською вирушили до центру допомоги біженцям у Варшаві, щоб підтримати морально та провести час разом із дітками та жінками, а також, звичайно, передати подарунки та необхідні товари.

Про волонтерські ініціативи та участь у мітингах

Одразу після початку повномасштабного вторгнення мене почали запрошувати колеги-голови конкурсів із різних країн світу, щоб зробити проєкти разом для підтримки України. Однією з перших я відвідала Швейцарію.

Там провели мітинги перед офісом United Natios, метою було звернення із проханням закрити небо над Україною та отримати більше підтримки від цієї організації. Також працювали волонтерами, відправляли фури з численною гуманітарною допомогою.

Щаслива, що було багато волонтерства, адже у той момент це було єдине, чим я могла жити, бо всі думки були про близьких на передовій та наших воїнів.

Нові цінності та пріоритети після 24 лютого 2022 року

У перший день повномасштабного вторгнення, коли почула вибухи, сприйняття світу докорінно змінилося. Усе, що здавалося труднощами, стало мізерним. 24 лютого я дуже переживала за свій колектив, кілька з моїх співробітниць перебували саме в тих місцях, де за першою інформацією відбувся обстріл та спрацювало ППО.

Окрім того, ввечорі напередодні ми працювали до пізньої години та, відповідно, я хвилювалася, щоб мій колектив не пропустив вибухи та встиг сховатись, адже, як всім відомо, все почалось о 5 ранку, коли всі ми мирно спали у своїх ліжках.

На українському благодійному аукціоні в Каннах (у руках хустка POUSTOVIT із цитатами Ліни Костенко)

У мене кардинально змінилося ставлення до поняття «безпека». Після того, як росія напала на Україну, а війна не зупиняється досі, мені здається, у світі вже немає і більше не буде безпечного місця.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: