
ронзова призерка Олімпійських ігор Анна Різатдінова відкриває власну Академію гімнастики!
читайте також

JS поспілкувався із чемпіонкою, аби дізнатися про особливість цього навчального закладу, емоційний посил Анни, її тренерські амбіції щодо викладання та благодійність на базі Академії.
Про особливість Академії
Я почала займатися гімнастикою з п‘яти років. І перше, що мені сказали, — це те, що у мене нерівні та недовгі ноги, що у мене занадто широкі плечі та бедра, що я не гнучка і взагалі не підходжу. Я вважаю такий підхід неправильним!
Тож, грунтуючись на своєму негативному досвіді, я вирішила створити Академію художньої гімнастики, де не буде тиску.
Не потрібно у перший же день підвищувати на дитину голос та робити їй боляче, садячи на шпагат. Усе це відбиває бажання надалі тренуватися, завдає сильного стресу. Я знаю, про що говорю. Я у спорті вже 17 років.
Про навчальні групи та команду
У нас в Академії буде чотири групи. Перша — це діти з 3—5 років. Друга — з 5—7. Третя — від 7 років і далі. Також у нас буде група для аматорів. Там тренуватимуться дітки, наприклад, з восьми років, які доволі пізно вирішили зайнятися художньою гімнастикою. Бо це все ж таки ранній спорт. Та, повторюся, це також не є протипоказанням до занять.
Для мене важливий індивідуальний підхід!
Також для мене важливий індивідуальний підхід. Тому у команді зі мною, окрім тренерів, працюватимуть також хореограф та дитячий психолог.
Про хореографа та психолога
Олена Карандєєва (Горшунова) — заслужена артистка України, солістка балету Національної опери України. У творчому спадку виконання понад двох десятків ролей на сцені Національного театру опери та балету ім. Т. Шевченка та інших театрів України.
Аніта Вайаканті — дитячий і перинатальний психолог, арт-терапевт і дитячий психоаналітик. Засновниця дитячого розвиваючого проекту «Сила Казки» і співзасновниця платформи «Доктор Альберт».
Роль психолога у спорті дуже важлива. Його пряма робота — мотивувати на налаштовувати дитину, заспокоювати перед змаганнями.
Про безпеку
Аби батьки не хвилювались, що там з їхніми дітьми на тренуваннях, як до них ставляться тощо, ми вирішили встановити камери. І даватимемо доступ до відео. У будь-яку хвилину батьки зможуть зайти і перевірити, як почувається їхня дитина.
Про благодійність
Близько десяти дітей у моїй Академії будуть тренуватися безкоштовно. Разом із Parimatch Foundation, міжнародним благодійним фондом, ми вирішили подарувати можливість займатися гімнастикою також діткам із малозабезпечених сімей.
Кожна дитина заслуговує на шанс здійснити свою мрію!
Я беру на себе тренування, а фонд забезпечує їх формою та інвентарем. Це хороша справа!
Про тренерську роботу
В Академії я братиму безпосередню педагогічну участь — разом з усіма тренуватиму дітей, буду присутня на кожному занятті. Те, що хочу стати тренером, я зрозуміла не відразу. Мені знадобилося чотири роки після Олімпіади, протягом яких я їздила по світу з майстер—класами, щоби усвідомити це.
Я отримую величезне задоволення від того, як дівчатка біжуть до мене на заняття, і які щасливі вони повертаються додому опісля. Це для мене найбільша похвала.
У мене є амбіції не лише поділитися своїм досвідом, а й виховати чемпіона!
Але зробити це без пресингу, як це заведено у спорті.
Про хвилювання
Звісно, хвилююся. Я звикла все робити з максимальною віддачею, зайвий раз змушувати мене не треба. Тільки таким чином, переконана, можна отримати фідбек. Я хочу, щоби все пройшло добре.
Прагну створити місце, куди б дітям хотілося приходити!
Щоби це був не спортивний гурток, а Академія, яка виховувати професійних спортсменів, що представлятимуть Україну на міжнародній арені.
Детальніше про Академію на Інстаграм-сторінці.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: