Як російськомовним перейти на українську
Покрокова інструкція, як швидко та якісно заговорити солов'їною.

«Мова росте елементарно, разом з душею народу» (Іван Франко)

JS і студія онлайн-освіти EdEra зібрали 5 порад, які допоможуть російськомовним перейти на українську. Якщо ви цього досі не зробили, читайте інструкцію та спілкуйтеся солов’їною. 

№ 1

Спілкуйтеся українською у приватному житті. Єдиний спосіб опанувати мову — регулярно її застосовувати. Вашою перепоною був страх «неправильної вимови» чи «не тих наголосів» або вам психологічно складно перелаштуватися? Спробуйте спочатку спілкуватися з найближчими, з тими, хто не засудить і підтримає.

«Мово рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, а лиш камінь має» (Тарас Шевченко)

№ 2

Знайдіть власну вагому причину переходу. Дайте собі відповідь на запитання «для чого?». Для когось може бути переконливим аргумент «задля висловлення громадянської позиції», для когось — «виховати дітей в українськомовному середовищі». Спробуйте знайти свій. Це значно полегшить вашу адаптацію до мови.

«Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська» (Леся Українка)

№ 3

Розширюйте свій лексичний запас. Це можна зробити різними способами: змініть мову гаджетів та соцмереж на українську, слухайте українськомовну музику, дивіться українські ютуб-канали та фільми з українським дубляжем. Це допоможе не лише збільшити словниковий запас, але і прискорить адаптацію до українськомовного контексту.

№ 4

Читайте українською. Можна почати з медіа чи соцмереж. Підпишіться на канали українських ЗМІ, журналістів, блогерів. Ну і, звісно, читайте книжки.

«Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити» (Василь Сухомлинський)

№ 5

Підтримуйте тих, хто щойно перейшов з російської на українську. Часто люди, які все життя спілкувалися російською, соромляться говорити українською через брак досвіду. Якщо ми будемо їх засуджувати чи виправляти, людям буде складніше адаптуватися або вони взагалі відкладуть цю справу.


Публікацію створено в партнерстві зі студією онлайн-освіти EdEra.

EdEra пропонує залюбитися в українську на безкоштовному онлайн-курсі «МовиТИ». Він допоможе пізнати українську такою, якою вона є: з діалектами, суржиком, афоризмами та лайкою, а головне — підкаже, як подолати страхи під час переходу на українську та зробити цей процес якомога простішим.

Сайт | Instagram | Linktree

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: