Якість шкіри — ознака здоров’я: як слідкувати та попередити негативні наслідки
Дарія Тіщенко — лікарка-дерматологиня, косметологиня, членкиня Української асоціації лікарів дерматовенерологів і косметологів з досвідом роботи понад 7 років.

Стрес, зміни клімату, гормони — усе це напряму впливає на якість шкіри обличчя та тіла. Лікарка-дерматологиня Дарія Тіщенко ділиться дієвими порадами на щодень, які допоможуть шкірі якнайдовше залишатися пружною та здоровою.

Коли ми стресуємо, у нас збільшується рівень вироблення кортизолу й адреналіну, що робить шкіру жирнішою, реактивнішою та схильною до запалень. І не важливо, чи це відбувається у 20–25 років, чи після 30: усі мають однакові запити, але різні протоколи лікування. Якщо для вашого стилю життя характерні постійні зміни клімату або часті подорожі, важливо слідкувати за домашнім доглядом, очищенням шкіри, захистом та гігієною.

Як покращити стан шкіри, уникнути негативних наслідків та попередити їх?

 Очищення шкіри

Як лікар-дерматокосметолог, я завжди рекомендую пацієнтам мати за правило 2 рази на день очищати шкіру — вранці та перед сном, використовуючи професійний гель для вмивання.

Здорове харчування

Я б радила усунути з раціону молочні продукти, як-от: коров’яче молоко, солодкі йогурти, а також газовані напої, білий хліб. Корисно мінімізувати і солодке (торти, тістечка, морозиво). Усі ці продукти підсилюватимуть викид інсуліну, появу нових висипань або загострень. До речі, одна з моїх пацієнток перестала вживати випічку та хлібобулочні вироби, і має стан шкіри набагато краще, ніж в однолітків, подруг чи навіть жінок старших за неї.

Звички до процедур, або Чому нічого не працює?

Якщо ви не бачите результату після процедур, варто про це сказати лікарю або перестати робити одні й ті ж процедури постійно. Якщо робити один комплекс процедур постійно, ви перестанете бачити бажані зміни, адже уся справа в змінах шкіри. І те, що підходило ще рік тому, сьогодні може не дати результату. Моя порада: перегляньте домашній догляд та план лікування разом зі своїм лікарем-косметологом. Можливо, потрібно додати активний догляд або повністю змінити його (що трапляється частіше).

 Правильний домашній догляд без самолікування

Більшість жінок нервують через висипання на шкірі або соромляться їх. По-перше, ніколи не варто торкатися руками обличчя і намагатися вплинути на висипання чи перші зморшки самостійно. По-друге, варто переглянути домашню полицю із засобами, перечитати їхній склад із лікарем та скласти список з основного та активного доглядів.

Основний — це етапи очищення, тонізації та захисту шкіри.

Активний — це саме те, що наша шкіра потребує додатково: насичення (сироватки), зволоження (наприклад, креми, що містять пептиди, кислоти, ретинол) та відновлення. Усі ці речовини сприяють виробленню колагену, який підтримує пружність шкіри, та ми помічаємо її сяяння, свіжий та здоровий вигляд.

 

Про догляд за шкірою навколо очей у домашніх умовах

Нанесення скибочок свіжого огірка на зону очей може заспокоїти втомлені очі і зменшити набряки. Високий вміст води, вітаміну С в огірках може підживити та зволожити шкіру. Огірок також містить кремній, який необхідний для здорових тканин організму.

Можна і прикладати прохолодний компрес до очей на 20 хв, що сприятиме звуженню судин і зменшенню появи темних кіл.

Погана циркуляція крові навколо очей може спричинити появу темних кіл. А от м’який масаж обличчя довкола очей —  допомогти поліпшити кровообіг, відповідно позбутися синців під очима.

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: