Який він, новий музичний символ країни? На честь 30-річчя Незалежності України прозвучить найкраща сучасна концертна увертюра
19 серпня о 19:00 на мальовничому подвір’ї Національного музею історії України.

19 серпня відбудеться концерт-фінал всеукраїнського композиторського конкурсу «Українська концертна увертюра» від Благодійного фонду «Відкрита музика міста», де Національний симфонічний оркестр зіграє ТОП-3 твори, а лауреати отримають свої нагороди.

Марія Дідковська, засновниця БФ «Відкрита музика міста»

На мальовничому подвір’ї Національного музею історії України на всіх чекає дійсно історична для української класичної музики подія – прем’єра сучасної концертної увертюри, що стане альтернативою легендарному твору Миколи Лисенка з опери «Тарас Бульба» 1890 року.

На честь Дня Незалежності Національний симфонічний оркестр під орудою Володимира Сіренка зіграє твори трійки лауреатів конкурсу, зокрема й переможну увертюру. До того ж цього вечора пролунає музика українських та світових композиторів, а також співатиме видатна Національна капела «ДУМКА». Загалом на одній сцені збереться понад 140 виконавців – і це буде грандіозне видовище!

Всеукраїнський композиторський конкурс «Українська концертна увертюра», ініційований Благодійним фондом Марії Дідковської «Відкрита музика міста», стартував наприкінці 2020-го за підтримки юридичної фірми ASTERS та світського порталу JetSetter.ua. Його г оловна мета – розкрити музичний потенціал країни та створити сучасну увертюру, яку можна буде використовувати під час усіх урочистих офіційних подій.

Це була унікальна можливість для композиторів показати свій талант і долучитися до створення нової музичної історії. Заявки на участь у конкурсі подали понад 40 авторів, проте на оцінку журі потрапили лише 35 увертюр.

За результатами конкурсу дипломантами стали Олександр Гоноболін, Богдан Решетілов та Євген Оркін, а лауреатами – Олександр Шимко (третє місце), Володимир Рунчак (друге місце) та Богдан Кривопуст (перше місце).

Фіналісти конкурсу Богдан Кривопуст, Олександр Шимко, Богдан Решетілов, Олександр Гоноболін, Володимир Рунчак

Нагадаємо, роботи конкурсантів оцінювало почесне журі, до складу якого увійшли найавторитетніші музиканти країни на чолі із видатним композитором Євгеном Станковичем. Важливо відмітити, що жоден із членів журі навіть не здогадувався, чию увертюру він оцінював, адже усі партитури були анонімними і мали лише порядкові номери. За прозору механіку конкурсу відповідала юридична фірма ASTERS, що забезпечувала юридичну підтримку на кожному з етапів, а також надала призовий фонд.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: