Єлизаветі II — 95! ТОП-10 коштовностей королеви
Колекція прикрас, яка дивує і шокує водночас.

Сьогодні Єлизаветі ІІ виповнюється 95 років. З огляду на похорон принца Філіпа, який відбувся на вихідних, королева скасувала усі урочистості. На шану іменниниці JS згадує найвідоміші її прикраси, які є скарбами нації. Варто зазначати, що багато з переліченого вже належить майбутній королеві країни — Кейт Міддлтон.

Тіара Garrard

Особлива прикраса для королеви, адже вона надівала її на весілля з принцом Філіпом у 1947-му. У 1974-му в цій тіарі виходила заміж принцеса Анна, а в 2020-му — онука Єлизавети — принцеса Беатріс.

1947

1974

2020

 

Тіара Cambridge Lover’s Knot

Одна з пам’ятних коштовностей королівської родини та неймовірні за розміром 19 перлин у її складі.

У 1981-му Єлизавета ІІ подарувала прикрасу принцесі Діані у день її весілля з принцом Чарльзом, а вже після смерті леді Ді тіару передали у спадок Кейт Міддлтон. Нині це улюблена тіара герцогині Кембриджської, і вона доволі часто надіває її на урочисті зустрічі в Букінгемі.

Принцеса Діана

Тіара Queen Mary’s Girls of Great Britain and Ireland

Одна з найзнаковіших прикрас королеви, яка також відома як «весільна» тіара. У 1914-му бабуся Єлизавети ІІ дещо модифікувала коштовність і прибрала 13 перлин, а в 1947 році подарувала тіару онучці в день її весілля з Філіпом.

Королева комбінувала тіару з парюрою Cambridge and Delhi Durbar зі смарагдами та елегантним чокером з перлів.

Чокер з перлами — особливий подарунок, який виготовив урядом Японії у 80-х роках за спеціальним замовленням. Опісля чокер перейшов у спадок леді Ді, а нині цю прикрасу передали герцогині Кембриджській, і саме її вона наділа на похорон принца Філіпа.

Кейт Міддлтон

 

Тіара Queen Alexandria Kokoshnik

Одна з найулюбленіших коштовностей у колекції королеви. Вона надівала її у дуеті з брошкою Lover’s Knot та з сапфіровим комплектом Carrington & Co, який їй подарував батько — король Георг.

Брошка дісталася Єлизаветі у спадщину від бабусі —королеви Марії — у 1953-му. Саме цю прикрасу королева наділа на весілля принца Вільма в 2011-му.

2011

Ще одна особлива брошка в колекції королеви і також спадщина від бабусі. Прикраса Cullinan складається з 2 діамантів — 94,4 (III) і 63,6 (IV), які є одними з найбільших у світі.

Ювелірний комплект з аквамаринами — вишуканий подарунок від президента Бразилії у 1953-му. Опісля королева додала до комплекту тіару з аквамаринів.

Ще одна королівська коштовність — вишукана діадема George IV, яку створили в 1820-му спеціально для коронації Георга IV. Її виготовили і прикрасили 133 діамантами. Коштовність дуже впізнавана, адже саме в ній Єлизавета II зображена на багатьох купюрах. Королева надіває її винятково на великі офіційні події.

Брошка Richmond

Брошка Річмонда — одна з найбільших у колекції королеви Єлизавети. Цю прикрасу презентували її бабусі — королеві Марії — як весільний подарунок у 1893 році, перш ніж Єлизавета II успадкувала її у 1953 році.

Королева Марія регулярно носила цю коштовність як намисто, але Єлизавета віддає перевагу надівати її як брошку.

Королева Марія

Протягом тривалого часу королева майже не з’являлася з цією прикрасою, а за останні кілька років носила її неодноразово. Зокрема на зустріч з папою в Римі в 2000-му, на весілля онука принца Гаррі у 2018 році та на похоронах принца Філіпа.

2000

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: