«Жінки в благодійності»: Грейс Келлі — американська акторка та європейська правителька
Блог Єлизавети Ястремської — української моделі, володарки титулу «Міс Україна Всесвіт–2020», громадської діячки.

Українська модель, володарка титулу «Міс Україна Всесвіт–2020» та громадська діячка Єлизавета Ястремська продовжує свій блог на JS серією дописів, присвячених жінкам у благодійності. Жінки, що змінили світ своєю чуйністю та любов’ю. Жінки, що трансформували систему без зброї чи конфлікту, крізь відкрите серце і щире бажання зосередити зусилля на підтриці тих, хто потребує.

Доброчинність — один із напрямків, якому Єлизавета приділяє особливу увагу у межах власної діяльності, організовуючи тематичні бранчі на підтримку важкохворих дітей та дітей-сиріт. Сьогодні вона ділиться власними роздумами про славнозвісну Грейс Келлі.

Її обожнював культовий режисер Гічкок, називаючи «вулканом під снігом». Вона була найкасовішою акторкою свого часу, хоч і знялася лише в 10 фільмах, а її кінокар’єра тривала усього 4 роки. Її весільну сукню можна назвати найбільш копійованим предметом одягу у світі, а саму її сотні разів величали найкрасивішою жінкою сучасності. Грейс Келлі — американська акторка та європейська правителька — прославилася ролями, романами, красою, талантом та трагічною долею. А от про її благодійність говорять мало. А дарма, адже за завісою дорогих оксамитових гардин гламуру стояла тендітна постать жінки, яка дала початок великим справам.

Грейс Келлі

Рятівниця Монако

Навряд чи це можна назвати благодійністю в класичному розумінні, та Грейс Келлі стала свого роду рятівницею князівства. Монако, що нині асоціюється з найбільшими розкошами, у 50-х роках ХХ століття було на межі розорення та анексії з боку Франції й дивом уникло забуття та зберегло монаршу форму правління. Цим дивом, власне, і була молода голлівудська акторка. Шлюб Грейс Келлі та князя Монако Реньє ІІІ став найбільш обговорюваною подією: його називали «весіллям століття». Залишимо обабіч усю передісторію цього союзу. Одні називають його чарівною казкою, інші — детальним розрахунком (на диво, з боку саме монакського правителя). Як би там не було, цей шлюб став «доброчинним» для усього князівства: уся Америка раптом заговорила про Монако; сюди хлинули величезні інвестиції. Багатьом мільярдерам хотілося з’їздити сюди на відпочинок, а після приїзду прикупити собі віллу або побудувати тут що-небудь, щоб здобути прихильність однієї з найвідоміших жінок того часу.

Монако, який був за крок від повного краху і забуття, відразу став одним із найгучніших територіальних брендів. Завдяки лише одній жінці.

Грейс Келлі та князь Монако Реньє ІІІ

Благодійність як порятунок

Чи була Келлі щаслива в шлюбі, про який говорили всі? Якщо і була, то недовго. Запальний характер Реньє, його ревнощі до популярності дружини, повна заборона зніматися в кіно поступово занурювали принцесу в депресивний стан. Щоб якось з цим боротися, Грейс з головою занурилася у виховання дітей та зайнялася благодійністю. Княгиня почала влаштовувати різні вечори для дітей, культурні заходи, концерти. Зокрема, під час першої зими, яку княгиня провела у Монако, вона започаткувала Різдвяну ялинку для усіх дітей князівства. Завдяки цьому Монако зміг відійти від іміджу грального центру та став культурним і туристичним місцем, яке не можна не відвідати хоча б раз. Колишня найяскравіша зірка Голлівуду казала:

«Мені здається, я володію природною схильністю відчувати співчуття до людей та їхніх проблем».

І в цьому не було ані краплі перебільшення. Келлі доклала зусиль, щоб усі діти Монако стали отримувати різдвяні подарунки від родини Грімальді. Також вона заснувала ясла для дітей жінок-працівниць Монако. Навіть свої захоплення знаменитість уміла перетворити на благодійність. Принцеса обожнювала рослини. Вона сама збирала польові квіти, засушувала їх, а потім на картоні створювала композиції. За порадою друзів влаштували виставку робіт, яка мала величезний успіх. Мільйони швейцарських франків від доходів цієї виставки надійшли на допомогу дітям та літнім людям.

Грейс Келлі тривалий час керувала Червоним Хрестом Монако (Monaco Red Cross), який при ній став однією з найвідоміших організацій у світі, а також заснувала Всесвітню організацію друзів дитинства (AMADE). До речі, знаменитий рух Green Peace було створено саме в Монако за безпосередньою участю Келлі. 1964 року княгиня Грейс заснувала власний благодійний фонд, що досі займається різноманітними благодійними ініціативами, зокрема підтримує талановиту молодь, також фінансує культурні та освітні проєкти. Діяльність фонду також була спрямована на допомогу людям, чиї потреби ігнорували звичайними соціальними службами.

Спадок княгині

З трагічною загибеллю княгині Грейс не зупинилася її доброчинність. Спадкоємниця Грімальді, дочка Келлі, принцеса Кароліна очолила Foundation Princess Grace, щоправда, дещо перепрофілювала діяльність фундації. Якщо з моменту заснування фонду його основною спрямованістю була культура, допомога молодим талантам у побудові кар’єри, то принцеса Ганноверська побажала перенаправити місію організації на гуманітарну роботу. У 1990 році фонд принцеси Грейс став партнером паризької лікарні Неккер, а потім багатьох інших медичних закладів по всій країні. На гуманітарний напрямок сьогодні виділяють більшу частина коштів фонду. Він співпрацює майже із 62 лікарнями Франції. Ну а засновані ще княгинею Грейс бал Червоного Хреста та Бал троянд сьогодні вважають ледь не найвідомішими благодійними заходами у світі. Охочих доторкнутися до імені легендарної жінки з кожним роком не меншає, а отже, її справа живе і досі.

Грейс Келлі з донькою Кароліною та чоловіком князем Монако Реньє ІІІ, червень, 1982

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: